אניימה הוליך לניצחון הפועל

ליגת העל: שער ניצחון (33) בפנדל של וינסנט אניימה, שוער הפועל תל אביב הוליך לניצחון 0:1 קטן על בני סכנין, שאיבדה את מאיר כהן שהורחק בכרטיס אדום. שי אבוטבול שבר את הקרסול

שבת 28 פברואר 2009
מערכת TELESPORT

כיצד ניתן לסכם את הניצחון המינורי 0:1 של הפועל תל אביב מול בני סכנין באיצטדיון בלומפילד? הפועל תל אביב יכלה והייתה האמת חייבת לנצח בתוצאה הרבה יותר גבוהה את סכנין והתוצאה בהחלט משקרת.

לא מעט מתנות קיבלו שחקני הפועל תל אביב מבני סכנין והראשונה שבהם, הייתה הרחקתו של מאיר כהן, שוער בני סכנין שנגע בידו מחוץ לרחבה, ושחקני הפועל לא ניצלו את כישוריו המעוטי יכולת של מנדס, שנכנס כשוער מחליף. למרות זאת האדומים ניצחו והשיגו עוד  ניצחון וכמובן שמרו על שער נקי (אניימה מצויין), וההגנה הייתה מצויינת. בתחום ההתקפי הסיפור כבר שונה בתכלית.

הבשורות הפחות טובות נשמעו לאחר המשחק, כאשר שי אבוטבול, קשר הפועל תל אביב, שבר את קרסולו ורק לאחר שיבדק בבדיקות יקבע כמה זמן יעדר הקשר המחונן. אבוטבול נפצע על ידי שחקני סכנין בדקה ה-27 והוחלף על ידי אביחי ידין.

בני סכנין בהחלט מרגישה מקופחת. הקבוצה הצפונית הייתה ראוייה לשער, לפחות לתיקו. החבורה הלוחמנית של אייל לחמן עבדה קשה, אבל לא הצליחה לנצל את מספר המועט של המצבים. לסכנין יש הרבה עבודה לקראת המשחק הבא בליגה, אבל עם המון תקווה.

מחצית ראשונה: פנדל לאדומים, ואניימה כבש!

הפועל תל אביב שלטה ללא עוררין מפתיחת המשחק וכבר בדקה ה-9, כאשר בן לוז תופס פיקוד של בעל הבית ומסר מסירה נהדרת למהראן לאלא, ששלח פצצה ליד הקורה. חמש דקות בלבד לאחר מכן, ורמוט הפציץ מ-18 מטר, אבל מאיר כהן הציל שער בטוח. 

שני חילופים מהירים במחצית הראשונה, אחד מכל צד, כאשר שי אבוטבול מהפועל ת"א וחמאד גנאים מסכנין נפצעו והוחלפו ע"י אביחי ידין ויניב לוזון. 

עוד לא חמש דקות על הדשא, ואביחי ידין סחט פנדל מוצדק בתוך הרחבה, כאשר עלי עותמאן הכשיל לעיני השופט. הבועט מספר 1 של האדומים, וינסנט אניימה, שוער הקבוצה, שלח פצצה לפינה השמאלית ומאיר כהן לא יכל לעצור - 0:1 הפועל ת"א. 

4 דקות לסיום המחצית הראשונה, אחמד קאסום הוכשל בבירור בתוך הרחבה על ידי טופוזאקוב, אבל שופט המשחק, חיים יעקב החליט להתעלם מכך, לאחר שהיה קרוב לאירוע. 
מחצית שנייה: מאיר כהן הורחק - הפועל מנצחת


האדומים נחלשו מעט במחצית השניה, אולם בדקה ה-57 ורמוט זיהה את לאלה בתוך הרחבה פנוי, החלוץ האדום פינה לעצמו כדור חופשי ושלח פצצה מעל המשקוף, דקה לאחר מכן אושרי גיטה שלח כדור שטוח מצויין, אבל אניימה הצליח להציל ממש בשנייה האחרונה. 

בדקה ה-65 אניימה זוק התעופך, כאשר מנדס בדקה אחת על הדשא שלח בעיטה לחיבורים, אבל השוער האדום עצר בהדיפה מהסרטים. רבע שעה מהסיום, הפועל יכלה לסגור סופית את הסיפור, כאשר ערן זהבי שלח כדור רוחב מצויין ליבואה, שמחמישה מטרים בעט החוצה. 

עשר דקות לסיום המשחק, מאיר כהן, שוערה של סכנין התבלבל מעט עם מיקומו, שהחליט לגעת ביד מחוץ לרחבה. חיים יעקב ללא היסוס שלח לשוער כרטיס אדום. בעקבות כך נכנס מנדס לשער, כיוון שסכנין ניצלה את 3 החילופים. 

בפעולה הראשונה שלו כשוער, מנדס הצליח להתעופף כמו שוער איכותי והדף שער בטוח מבעיטה של טלקיסקי. מנדס המשיך לגלות יכולת טובה, אך סכנין בסופו של המשחק מפסידה.

הרכב הפועל ת"א: וינסנט אניימה, עומרי קנדה, אלין טופזאקוב, וואליד באדיר, יגאל אנטבי, שי אבוטבול (אביחי ידין, 27), ביבראס נאתכו, גילי ורמוט, בן לוז (טלקיסקי, 60),  מהראן לאלה(ערן זהבי, 71)  וסמואל יבואה.

הרכב סכנין: מאיר כהן, עלי עותמאן, טל חן, יא יא פטי, באסם גנאים, חיים בנון, חמד גנאים (יניב לוזון, 26), יחיאל צגאי, אחמד קאסום, אבודו אוקצ'ה, אושרי גיטה (מנדס, 65)

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק