אין חסינות דיפלומטית

המאמנים תלויים בשחקנים הכושלים וחסרי היכולת. כשאין מה להגיד לביזיונרים, משתמשים מאמנינו בקלישאה הדוחה - "תרימו את הראש". מכבי ת"א כדורסל צריכה להעלות את פיני גרשון על רכבת השיחרורים

יום שלישי 03 מרץ 2009
אשר גולדברג

ביל שאנקלי, מנהלה האגדי של ליברפול, שחתום על קלישאות רבות מעולם הכדורגל, אמר באחת הפעמים - "כשאין לי מה להגיד, אני פשוט שותק". בשבועות האחרונים קבוצות הכדורגל של מכבי ת"א ומכבי חיפה, כמו קבוצת הכדורסל של מכבי ת"א מפשלות בגדול על כל מגרש עליו הן משחקות. 

ההפסדים השמורים למועדונים קטנים, אינם יכולים להידבק אל מועדוני העל שלנו. צרם במיוחד הטקסט של המאמנים והמנהלים בחדר ההלבשה של שלוש הגדולות בבלומפילד, אשדוד, נתניה, ברצלונה, יד - אליהו וקרית שמונה.

שחקנים ששכרם מאות ואלפי דולרים. שחקנים שפישלו וביזו את החולצה והסמל הקדוש שעל חולצתם, שומעים את המשפט ההזוי והפרימיטיבי - "אין דבר, תרימו את הראש". אין כאן כוונה לשחקן זה או אחר. בספורט שאינו מבוסס על תחרות של יחידים, מפסידים ומנצחים ביחד. אבל בכדורגל הישראלי, בו משרתך תלויה בבעלים של המועדון, אין לשום מאמן חסינות דיפלומטית.

כשקבוצת כדורגל מפסידה, וזה קורה, בעיקר אחרי מאבק מרתק. אחרי שכולם ראו שהנתינה על כר הדשא היתה מהלב מהנשמה, אפשר לחבק את השחקנים ולדרוש מהם להרים את הראש. אבל כשהאוהדים מפגינים, כשהתקשורת מבקרת בצדק וכששחקנים נותנים תפוקת גן ילדים עם פיק ברכיים, אסור שירימו את הראש, אסור להגיד להם את המשפט האווילי והמשריש הזה. 

במקום להרים את הראש ולרוץ לפרקטי הבילויים והאוכל הטוב, צריך לדאוג להוריד להם את המבט, להשפיל עיניים ולרצות להשתפר ולנצח. בבסיסי גולני ניצבים שלטים ועליהם כתוב: "אם לא תהיו תלויים אחד בשני, תהיו תלויים אחד ליד השני". מאמן החושש ששחקניו יפרשו ביקורת מקצועית ואמירות קשות, כסימן להמשך ההפסדים, אינו ראוי למישרתו.

פיני גרשון תתפטר!

אין ספק, האיש שמוריד את מכבי ת"א בכדורסל הכי נמוך שיש, הוא מאמן החרום המעוטר ביותר, פנחס גרשון. קל להצליח כשהגורל והמזל מחברים לך שחקנים כמו פארקר, שאראס ובאסטון לאותו הרכב. שאר הפאזל מתחבר בעצמו ומקבל את בירכתו של היושב במרומים. כשפיני גרשון כשל ואכל מרורים ופיטורים באולימפיאקוס היוונית, אכלו כאן קטש, שרף ואפי בירנבוים מרורים מהסוג השמור כאילו לאויבי הציבור.

פיני חזר מגלות הדולרים היוונית כמושיע ומציל הצהובים. מתברר שהתנהלותו המקצועית, הרכש העלוב והפרימיטיבי שווים ישיבת חרום של הטריאומוירט - שמעון, דייויד ורענן. על רכבת פיזור הקבוצה הנוכחית, צריך להעלות נוסע נוסף, את האדון פיני גרשון.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק