רק פסיכולוג יכול להבין

למה ראשי מכבי ת"א היסטרים? הרי אירופה כבר אבודה, הגביע בחולון והכרטיס ליוורליג מובטח. מספר אנשי כדורסל ופרשנים מתקשים להסביר ורענן כץ מבהיר: "אנחנו מחויבים לספונסרים ולאוהד ששילם 4,000 ש"ח למנוי"

יום חמישי 05 מרץ 2009
שלמה חסיד

 בעוד 80 ימים תתייצב קבוצת הכדורסל של מכבי תל אביב במשחקי הפיינל פור בישראל. המטרה תהיה אז ברורה: אליפות. לא גמר, לא הופעה בכבוד. לא שום דבר חוץ מהצלחת. זה ברור וידוע לכל אוהד מכבי תל אביב וזה כנראה מה שיקרה. השאלה מה יקרה עד אז ועוד כמה שינויים יעשו ההנהלה בצהוב.

קשה להבין את ראשי מכבי תל אביב. גביע המדינה אבד מזמן והסיכוי להעפיל לשלב הבא ביורוליג היה נמוך בכל מקרה. לכן הורמו השבוע הרבה גבות מההיסטריה בצהוב. פתאום הגיע ארון מגי, שחקן לא רע מנהריה, אבל הוא כבר הזר ה-12 העונה של הצהובים. אחריו הקבוצה מנסה לצרף את רביב לימונד כדי שהוא יהיה זה שיחזק את הקו האחורי הבלתי נגמר במכבי תל אביב (בו משחקים טל בורשטיין, די בראון, דרור חג'ג', קרלוס ארויו, דרק שארפ ומרכוס בראון)

ממה מכבי בעצם היסטרית? הרי גם אם לא תזכה באליפות, מקומה ביורוליג מובטח לעוד ארבע שנים. הקהל כבר הבין שהעונה האירופאית אבודה וברור שכמעט כל הסגל יעזוב. ניסינו לבדוק מה הסיבה שבמכבי לא עשו לרגע 'עצור', למחשבה.

אחד הבעלים רענן כץ מנסה, אך מתקשה להסביר: "לי כבעלים יש מחויבות לקהל שקנה מנוי ב-4,000 שקל ולספונסר שנתן לי חסות ב-100 אלף דולר. כשאני עושה חוזה, אני מקפיד לעמוד  בו ואני רוצה להבטיח שהמוצר לא פחות טוב משהובטח לספונסר. נכון, יש תנודה גדולה של שחקנים, אבל אנחנו כבר חושבים על העונה הבאה והבסיס חייב להיות טוב".

העיתואני והפרשן אביב לביא מתקשה מאוד להבין את מכבי תל אביב: "רק פסיכולוג יכול להסביר את ההתנהלות של מכבי תל אביב בשבוע האחרון. מה שקורה הוא פאניקה מוחלטת ויכול להיות שהקודקודים חושבים שהעסק עומד לברוח להם מהידיים, אז הם יורים בכל הכלים הכבדים והם מביאים שחקנים בלי הכרה. דיאור פישר לא יוכל לשחק שלושה שבועות במשחקים לא קריטיים מול קבוצות שהנכוחות שלו לא תשנה למכבי. כשפישר  יחזור יהיה פקק בין הגבוהים של מכבי כי ישחקו מתחת לסל גם יניב גרין, צ'ארלס גיינס ומגי. כרגע בהנהלה לא חושבים על זה. גם במכבי יודעים שמגי לא נופל מאסטבאן באטיסטה ששוחרר". 

אתה יכול להבין את הסיבה להיסטריה?

"אין לי מושג ממה מכבי מפחדת. ההתנהלות של ההנהלה חייבת להיות שונה. גם ראשי מכבי לא יכולים להסביר מה הם עשו העונה. אחד ההסברים הוא שכשיש שלושה בעלים דומיננטים הכל נהיה מבולגן".

החשש הגדול הוא כאמור, מפני יחסי הציבור הרעים של הקבוצה. בכלל, במכבי יודעים כי ההיסטריה לא עושה טוב לאוהדים. דווקא לידיים של השונאים של מכבי יכולים להיות מעודדים. תמיכה מפתיעה מגיעה מעורך הדין ארי שמאי, אוהד נלהב באדום, שמקנא בצהובים: "הנהלת מכבי תל אביב ובראשה שמעון מזרחי מוכיחים שהם אוהדים אמיתיים וכל הכבוד להם על זה.  הם לא קופאים על השמרים. אוהד אמיתי יעשה הכול כדי שהקבוצה שלו תנצח. הם שופכים כסף  בשביל לא להיקלע לסיוט של לאבד את האליפות פעם נוספת. אני חושב שכל אוהד וכל קבוצה מאחל לעצמו הנהלה כזו וכל הכבוד להם על כך".

מסכם איש הכדורסל גדי קידר: "מכבי פשוט לא יכולה להרשות לעצמה לאבד את האליפות פעם נוספת. זו הסיבה לפאניקה. קבוצה כמו מכבי זוכה תמיד באליפות לאבד אליפות פעם אחת זה אסון. לאבד שתיים ברציפות יהיה כבר בלתי נתפס"

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק