גן עדן למהמרים ועבריינים

בלי קשר לשאלה אם משחקה של הפועל חיפה מול לוד היה מכור, אין ספק שאנשי העולם התחתון מחככים ידיהם בהנאה בזכות האפשרות לקנות משחקים בליגות הלאומית והארצית. ובשנה הבאה? המכירות יחזרו אל ליגת העל

יום חמישי 05 מרץ 2009
דורון ברגר

 הסיכוי שהפועל חיפה תעפיל אל ליגת העל בסיום העונה הוא בערך 99 אחוז. חיפה צריכה להפסיד כמעט את כל משחקיה עד סיום העונה כדי שאז, אולי,  לא תעלה באופן ישיר,  אלא רק מהמבחנים. אין כמעט תסריט אחר. הסיכוי שבני לוד תעפיל לליגת העל הוא נמוך. המרחק מהמקום החמישי הוא גדול מידי וגם השישי די מובטח לאחי נצרת. משחק כמו זה שהיה ביום שני בקרית אליעזר בין חיפה ללוד הוא משחק שמהמרים לא חוקיים אוהבים. כמה דיבורים עם עבריינים מקורבים ואפשר לסדר תיקו. איש לא יחשוד. כמעט תמיד.

אין לי שום מושג אם אחד משחקני הפועל לחיפה מכר או אם הוצע לו למכור את המשחק. בשביל זה יש להתאחדות את חברת החקירות "ויצמן יער" שרשמה בשנים האחרונות אפס הישגים משמעותיים בהתאחדות לכדורגל (מה שכן הם גילו לנו את 32 נשותיו של גואל רצון). אנשי החברה יחקרו, ותרשו לי להמר נגד עצמי שגם הפעם לא ימצאו אשמים.

אבל העתיד הקרוב יזמן עוד מספר רב של מפגשים לא מעוררי עניין בין קבוצות שכבר עלו, לבין קבוצות אחרות שכבר עלו, או כאלה שלא יעלו וגם לא יירדו מאחר שמהלאומית תרד רק קבוצה אחת, וזאת תהיה כמעט בוודאות קרית אתא. יתרה מכך, עקב שינוי שיטת העולות, מהארצית עולות השנה 7 קבוצות ושם בכלל תהיה חגיגה גדולה של משחקים ללא עניין ספורטיבי, אבל כן עניין למשפחות הפשע מהדרג השני או השלישי.

תסמכו על העבריינים. הם כבר יציעו לשחקן זה או אחר לפתוח רגליים או לשוער לשמוט את הכדור. זה קרה מעט בשנים האחרונות וזה יקרה יותר בעתיד. ההצעות יזרמו כמים. האם יהיו מכירות או לא? ניתן רק לקוות שלא.

ככה זה. כשאין עניין ספורטיבי, יש עניין כספי. פרשת השופטים באדום נגעה כמעט כולה לימים של ליגה בת 16 קבוצות. ליגה כזו מספקת מספר רב של משחקים לא מעניינים, בעיקר בחלק האחרון של העונה. זהו גן עדן גם לשופטים שרוצים לרמות, בטח  לשחקנים שרוצים להרוויח קצת כסף מהצד, ממש לא ביושר.

בליגה קטנה של 12 קבוצות זה כמעט לא יכול לקרות. ככה זה כשיש מירוץ לאליפות ועוד מאבק על כמה כרטיסים לגביע אופ"א. ככה זה כשיש שתי יורדות מתוך 12. ליגה של 16 תביא ליותר מידי שחקנים שין מה על מה להילחם.  הם פוטנציאל מצוין להטיות משחקים.

הלוואי אני שטועה, אבל משום מה נראה לי שלא.

 

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק