גרשון יבנה מכבי חדשה

מכבי ת"א מתחילה בהכנות לעונה הבאה. המשימה קודם כל - אליפות בישראל, מאחר והצהובים נהפכו לסתם עוד קבוצה באירופה. גרשון יהיה אחראי על הבנייה

יום שישי 06 מרץ 2009
אשר גולדברג

 אירופה נפרדה זמנית ממכבי ת"א, ולא כמו בעבר הרחוק והקרוב שמכבי ת"א, הייתה שם שנישא על כל לשון. הפעם, אין עניין בקבוצה הצהובה-כחולה. גם האמירה שאוהדי מכבי ת"א הם אלו שעושים את הפיינל פור לחגיגה האמיתית של הכדורסל האירופי תיבחן בלי הישראלים. הכדורסל האירופי שייך שוב לספרדים, ליוונים, ולצסק"א מוסקווה.

גורם במכבי ת"א אמר כי "למרות שיש מי שטוען שהמילה 'כישלון' אינה נכונה, צריך להתחיל את הסיכומים של העונה הזאת עם המילה 'בושה'." במכבי יודעים היטב שהעונה שהסתיימה ללא פיינל פור, ללא גביע, ועוד אפילו יכולה להסתיים ללא תואר האליפות היא כישלון חרוץ.

שמעון מזרחי, דיוויד פדרמן ורענן כץ מבינים שהם חוזרים בזמן עד לשנת 1969, וצריך למרות ההתרסקות לבנות קבוצת כדורסל למכבי ת"א. בעבר אירופה לא הייתה מאמינה בהתרסקות כזו של קבוצת הפאר של מכבי ת"א. מתברר שגם פיני גרשון וגם שרון דרוקר מבינים שצריך קבוצה ושמות חדשים שידליקו את היכל נוקיה.

במכבי מבינים כי צ'ארלס גיינס, די בראון, מרקוס בראון, טרה סימונס, דרור חג'ג' ואולי גם שארפ לא יוכלו לבלות עונה נוספת במועדון עם היכולת העלובה שהציגו העונה, ועתידם בקבוצה כבר נקבע והם יעזבו. אם מוסיפים לכך את אלטון בראון, ג'ייסון וויליאמס ופייזר, שכבר נחתכו מהקבוצה במהלך העונה בדרך זו או אחרת, אפשר להכריז על הרכש של מכבי העונה כמחדל, בושה ובעיקר אכזבה ענקית. 

גם כוכב האן.בי.איי קרלוס ארויו, שהגיע בקול תרועה למועדון והבטיח רבות, לא עומד בציפיות ומראה העונה שהוא לא מתאים לכדורסל האירופי ובטח לא מצדיק את השכר האסטרונומי שהנהלת מכבי ת"א מעניקה לו. גם ארויו ישוחרר בסוף העונה.

במכבי קיים גם חוסר וודאות בקשר לשני הישראלים עומרי כספי, וליאור אליהו, שבניגוד לזרים נתנו עונה חלומית, אך כעת הם מעוניינים לעבור לקבוצות הגדולות באמת של אירופה, ובעיקר לספרד. במכבי יודעים שאם הם רוצים לשמור את שני הכוכבים הישראלים, הם יצטרכו לשלם בהתאם, ולא, הם לא יעמדו בפיתוי ויעברו לכסף הגדול של ספרד, רוסיה או איטליה. כספי ואליהו הם נקודת מפתח לעונה הבאה של הצהובים בליגת העל המקומית, ובלעדיהם למכבי תהיה בעיה ליצור הרכב ראוי בכפוף לחוק הרוסי.

מי שיהיו האחראים הבלעדיים לרכש השחקנים החדשים הם פיני גרשון ושרון דרוקר שיבחרו אישית את שחקניהם ויוותרו על כישלון נוסף מול סוכנים שיחגגו עליהם במיליוני דולרים. 

אתמול (חמישי), בסיום הניצחון הדחוק והמעצבן בברלין על אלבה 76:70, נראו כדורסלני מכבי ת"א מאושרים. הם הרשו לעצמם אפילו לסדר מעגל, וקפצו באושר עד אין קץ, כשלאוהדי הקבוצה נותר רק לבהות בתמיהה.

מתברר, שאכן אין לשחקנים הנוכחיים את השכל והראש שהיו לפארקר, שאראס וחבורת המנצחים ההיסטורית של גרשון. 

הניצחון בברלין, מחייב עכשיו שוב יציאה לאתרי הבידור בצפון ובדרום ת"א עד לפנות בוקר.  עכשיו החגיגות הליליות יגיעו אחרי ניצחונות על עפולה, ראשל"צ וכה... נשארנו רק עם הישיבות הסודיות של ההנהלה כדי לקבל החלטה, על פירוק הקבוצה הכי חלשה בעידן של שמעון מזרחי.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק