מועדון קרב

בשנה האחרונה שינה מועדון מכבי תל אביב כדורסל את פניו והפך למועדון איגרוף. דיאו פישר ו-וויל ביינום, הם רק קצה הקרחון למועדון שאיבד את ההגמוניה ואת ייצוגו. אייל כהן נכנס לזירה

יום שישי 06 מרץ 2009
אייל כהן

למי שהתגעגע לימי ההאבקות העליזים, של העשור הקודם, כאשר כולנו גדלנו על דמויות כמו "לקס לוגר", "יוקוזונה", "שון מייקלס" וחבריהם, תמיד ידענו שאת מה שרואים בטלויזיה אסור לחקות בבית.

אולם, במכבי תל אביב כדורסל כנראה שלא הבינו כל כך את האזהרה. בשנה האחרונה אנחנו עדים שהמועדון הצהוב הפך ל"מועדון קרב", שבו שחקנים זרים, אפרו אמריקאים, נמצאים בכותרות ולא בגלל סל ניצחון כזה או אחר, אלא בעקבות דריסה, מכות, אלימות, דקירות ובקבוקים בראש.

מסע הטיהור של מכבי תל אביב ויחצ"ניה בשבוע האחרון באמצעי התקשורת לא כל כך מספק והאמת גם החבל שמושכים לדיאו פישר נראה דק ועומד להקרע כבר בסוף העונה. פישר, שאומנם יצא לבלות לאחר משחק ניצחון בליגת ווינר, אמור לחזור בריא ושלם, אבל בסופו של דבר חזר בשן ועין הישר לבית החולים הקרוב.

קצת קשה להבין מה חשבו לעצמם שחקני מכבי תל אביב, שמסתבכים בשטויות ודברים טפלים, שכאשר בכל חור יש מצלמות, תקשורת המונית שעוקבת צעד אחד צעד. נכון, מקרים כאלה כבר קרו ברחבי העולם ואפילו בליגה הטובה ביותר, אבל תאמינו או לא, השחקנים האלה בקושי נשמעים, נראים או בכלל נצפים בעולם הכדורסל.

כמה שלא יגידו שמכבי תל אביב הינה "הקבוצה של המדינה", כעת רואים בחוש בעקבות
האירועים בשנה האחרונה,  שמעמדה בהחלט עורער, מה שסיפק להפועל חולון אליפות היסטורית וגביע היסטורי. אז הנה, מי שאכן שילם קרוב ל-4 אלף שקל מנוי עונתי לצהובים, קיבל לא רק מופעי כדורסל בינונים בהיכל נוקיה, אלא בנוסף קרבות איגרוף, אי יציבות, הפרעות נפשיות וחוסר מוטיבציה בכרטיס אחד.

קשה לי להאמין שפישר אכן ישאר עוד עונה במכבי תל אביב ויותר יגיע לכיוון נמל התעופה בן גוריון לאחר שריקת הסיום בפיינל פור הישראלי. ומילה אחרונה לפנחס גרשון: הגיע הזמן שמישהו יעשה סדר בפלונטר הצהוב, במועדון שכבר איבד את הימים שבו הידר כל תוכנית ספורט אפשרית והפך לדמות  בזוייה במדורי הפשע והפלילים.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק