קוליק מונה למאמן סכנין

לאחר פיטורי אייל לחמן, חיפשו בבני סכנין מאמן חלופי בהתראה קצרה. המאמן שהסכים להגיע ל'דוחא', הוא מאמן בני לוד לשעבר, ערן קוליק, שישאר עד סוף העונה

יום ראשון 08 מרץ 2009
אשר גולדברג
בהתראה קצרה, החליטו בבני סכנין למנות את מאמנה של בני לוד לשעבר, ערן קוליק למאמנה של בני סכנין עד סיום העונה.

קוליק, הגיע במקומו של אייל לחמן לקבוצה ויצטרף כבר מחר (שני) לאימון הבכורה לקראת משחק הליגה מול פתח תקווה באיצטדיון האורווה. קוליק ישאר בקבוצה עד סיום העונה עם אופציה לעוד עונה. 

קוליק לוקח קבוצה שסועה, שמדורגת במקום הלפני אחרון עם 18 נקודות בלבד. סכנין ניצחה העונה רק4 משחקים אל מול 12 הפסדים.

בסכנין החליטו: לחמן פוטר

אייל לחמן פוטר מבני סכנין. המאמן שהחליף בתפקיד את פרדי דוד, זכה להוביל את סכנין אל מתחת לקו האדום ולכן סיים את דרכו בקבוצה.

לאחר ליל אתמול ולאחר ההפסד לבני יהודה 0:2, הופעלו לחצים כבדים על היו"ר אבו סלח לפטר את לחמן. בקבוצה טענו כי לא יכול להיות שסכנין תהיה מתחת לקו האדום ומעליה תהיה קבוצה חלשה כמו הפועל ק"ש.

גורם בבני סכנין אמר: "העיר סוערת והיינו חייבים לקבל החלטה כדי להציל את הקבוצה, שנמצאת משחק אחד מהמקום האחרון" 

הבוקר שוחחו עם לחמן היו שלושה משחקני בני סכנין שאמרו לו: "השופטים עושים לנו דווקא, עשינו רק חמש עבירות במשחק עם בני יהודה והרחיקו לנו שני שחקנים. יש פה שחקנים שלא מתאמצים מספיק כי נוח להם שהתיק נופל עליך".

לחמן: מהזכיה בגביע לשורת כשלונות מביכה

לחמן, שאימן בעבר קבוצות מהדרג השני בישראל (עירוני ראשל"צ, הפועל באר שבע ומכבי פתח תקוה) זכה להזדמנות לאמן את בני סכנין בליגה הראשונה והדהים את עולם הכדורגל הישראלי כשזכה עימה בגביע המדינה לפני חמש שנים,  והעפיל עם הקבוצה לגביע אופ"א.

סכנין החלה בהידרדרות בעונה השנייה שלה בליגת העל ובשלישית היא כבר ירדה כשלחמן מפוטר באמצע העונה. עונה מאוחר יותר הוא נכשל בנסיון להביא את עירוני קרית שמונה לליגה הראשונה ולפני כשנתיים ביצע מהפך בסגל של הפועל פתח תקוה, מהפך שבסיומו מצאה עצמה אחת הקבוצות הבכירות בישראל בליגת המשנה.

לחמן, כך נראה, ניסה להציל את הקריירה בהפועל עכו, אלא שאחרי 7 מחזורים עכו דורגה אחרונה בלאומית עם  5 נקודות וארבעה שערי זכות בלבד. זה הספיק לן והוא התפטר. זה לא מפריע לו להמשיך לפרשן בערוצי הטלביזיה השונים את בכירי המאמנים באירופה. לחמן ביקש אז שלא להרחיב בעניינו. "הגעתי להפועל עכו די מאוחר. לא הצלחתי לעשות את כל תהליך הבנייה".

לחמן היה אופטימי וכעבור מספר חודשים עבר לאמן את הארטס אוף הוק, אימפריה בגאנה שהידרדרה לתחתית הליגה הגנאית ונשארה שם עם לחמן. 


בתחילת העונה חזר לחמן לישראל, אימן את מכבי הרצליה וספג שבעה הפסדים רצופים שדרדרו את הקבוצה לתחתית. הוא פוטר מהרצליה ומונה למאמן סכנין במקום פרדי דוד שפוטר.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק