סלע ניצח והשווה ל-2:2

דודי סלע ניצח בתום חמש מערכות את תומאס יוהאנסון השבדי במשחק הרביעי בשמינית גמר גביע דיוויס. ישראל השוותה ל-2:2 במפגש כולו. במשחק הבא ייפגשו אנראס וינסיגוורה והראל לוי במשחק שיכריע את ההתמודדות

יום ראשון 08 מרץ 2009
מערכת TELESPORT
דודי סלע ניצח בתום חמש מערכות את תומאס יוהאנסון השבדי במשחק הרביעי במפגש שמינית גמר גביע דיוויס.

ישראל הייתה בפיגור 1:2 במפגש לפני המשחק של סלע המדורג 63 בעולם מול תומאס יוהאנסון (178 בעולם).  השבדים היו  זקוקים לעוד ניצחון אחד היום כדי לעלות לשלב הבא. התוצאה בתום משחקו של סלע הייתה 2:2 ובמשחק האחרון בהתמודדות ייפגשו הראל לוי (241) מול אנראס וינסיגוורה (לא מדורג).

מערכה ראשונה

שני השחקנים שברו איש לרעהו בדרך ליתרון של השבדי 1:2. יוהאנסון שבר את סלע ועלה ליתרון 1:3. בהמשך שמרו שני השחקנים על מכות ההגשה עד לניצחון של השבדי 3:6.

מערכה שנייה

סלע פתח היטב ואחרי ניצחון במשחקון הגשה, שבר את יוהאנסון בדרך ליתרון 0:3. גם ההמשך היה של סלע ששבר שוב בדרך ליתרון 1:5 עד לניצחון 1:6.

מערכה שלישית

בפתיחת המערכה השלישית יוהאנסון וסלע שמרו על ההגשה. השבדי לא נתן שוב לסלע לשבור אותו ועלה ליתרון 1:2, לפני שסלע איזן שוב ל-2:2. גם בהמשך שמרו שני השחקנים על ההגשות עד לשיוויון 4:4. יוהאנסון עלה ליתרון 4:5 ואז עלה ליתרון 15:40 במשחקון ה-12. סלע השווה ל-40:40, אך הפסיד שתי נקודות בדרך להפסד במערכה כולה 4:6.

מערכה רביעית:

סלע פתח בהצלחה את המערכה הרביעית ואחרי משחקון שארך 10 דקות עלה ליתרון 0:1 כשהוא שובר את יוהאנסון. ההמשך היה טוב עבור סלע שעלה ליתרון 1:3. בהמשך שבירה נוספת של סלע וניצחון נוסף במשחקון הגשה, העניקו לו יתרון 1:5. דווקא אז סלע נשבר ויוהאנסון צימק עד ל-4:5. אבל סלע לא נשבר שוב, ניצח במערכה 4:6 והמשחק הגיע להכרעה במערכה החמישית.

מערכה חמישית:

יוהאנסון איבד כוחות בפתיחת המערכה החמישית. סלע שבר פעמיים ועלה ליתרון מבטיח 0:4. גם ההמשך היה טוב עבור סלע והוא עלה ליתרון 1:5 עם אפשרות לנצח את המשחק. סלע הפסיד שלוש אפשרויות ניצחון, יוהאנסון צימק ל-2:5, אך סלע ניצח את המשחקון הבא בדרך לניצחון במערכה 6:2.


תגובות

f

טלספורט בפייסבוק