חלום אדום, סיוט צהוב

ימים של חלומות ותקוות בתל אביב. "האדומים" עם גוטמן ואבוקסיס נרדמים עם חלומות על תואר אליפות. "הצהובים" מתעוררים לסרט מלחמה והישרדות. נמני מבין שצריך לבנות מחדש, גוטמן ישודרג לעמדת המאמן מספר 1

יום שלישי 10 מרץ 2009
אשר גולדברג

כשפורים תשס"ט יעבור יחלוף לו, נוכל להבדיל בברור מי בתל אביב שייך למחנה "האדומים" ומי ל"צהובים". מפלגת העבודה אולי אבודה, אבל ימים של התרעננות וגאווה, מציפים את מתחם יעקב חודרוב של הפועל ת"א. האדום שוב באופנה.

במתחם המכביסטים בקרית שלום, מהבהבת נורת אזהרה אדומה, זו שאורה מאיר על הליגה הלאומית ההזויה שמכבי ת"א יכולה להיתקע בה במפץ הגדול. ההיסטוריה והעבר הם החיבור לכל מועדון כדורגל. ביציעי הכבוד במנצ'סטר יונייטד, ליברפול, ריאל מדריד, באיירן מינכן, ברצלונה, מילאן  ואינטר, רואים בכל משחק צילום של מי מכוכבי העבר יושבים ותומכים ביציעים.

בהפועל ת"א אפשר לראות את אשר בלוט, רוזנבוים, טיש, בן יהונתן, דוד פרימו, בורבה ושאבי בן ברוך.  במכבי ת"א שיממון. אין שריד לבנדורי, גלזר, רפי לוי, טבק, שלח והברומרים. אפילו אברם מלצמן מ-206, נפקד ונעלם. מכבי ת"א היום חייבת לתמוך ולתת את כל המפתחות לאיש ולאגדה, אבי נמני. ימים קשים? זה נראה ומורגש, אבל הלקח מהעונה הזו נלמד ושולם עליו במזומן. כ-70 מיליון שקלים בלי שכל והיגיון. 70 מיליון שקלים וטונות של הסברים ותרוצים, שגורמים לאלכס שניידר הגדול, להראות קטן.

לכל מפסידן יש את הרכב והתרוצים שלו. כבר בקיץ, כאשר הונחה לפיתחם של ההנהלה והמאמן האמירה: "המלך הוא עירום", העדיפו בקרית שלום להסתתר מאחורי אמירות וקלישאות של כיתה ז' בדרך לכיתה ח'. 70 מיליון השקלים שנתן אלכס שניידר לפני "המשבר הכלכלי", ניתנו לבניה ולרכישת דברים מוצקים. "צעצועים בגרוש" כמו דולי ג'ונסון, איגור טומאסיץ', דרגוסלאב יבריץ', יאניק קמאנן, ג'ונתן אסוס, רודי חדד, אילייה יבוריאן וגיז'רמו ישראלביץ' נגסו בכסף הגדול. שחקן במכבי ת"א טען בפניי השבוע: "מכל הרשימה הזו יחד, אי אפשר לעשות שחקן רציני אחד". לרשימת הכשלונות תוסיפו את יניב עזרן ויוסי שיבחון ותקבלו את אמירתו המשופרת של אוהד הפועל ת"א כהמשך לאמירתו של יגאל אנטבי. פיק הבירכיים של מכבי ת"א, עבר לפיק גדול במוח של השחקנים.

אלו הם הימים האדומים

ימים אדומים עוברים על הפועל ת"א. צריך ללכת אחרי המפגש ביום חמישי מול מכבי חיפה ואחרי יום שני בטדי נגד בית"ר ירושלים של הפועל ת"א, אל הזמר אריק אינשטיין ולשנות את מילות שירו המפורסם: "איזה מסכנים האוהדים". אלי גוטמן צריך את אלילת המזל שלו לצידו, קצת שפיות וחשיבה יחד עם יוסי אבוקסיס. אלו הימים בהם הפעולות של אלי את יוסי, צריכות לשדרג את גוטמן לפיסגה. גוטמן יכול להפוך ב-2009 לדרור קשטן השני ולהתחיל לבנות שושלת על שמו.

הליגה מרתקת אבל חלשה. לליגה הזו אין מאמנים בצמרת שאפשר להצביע עליהם כמיוחדים. לאלישע לוי, לראובן עטר ובטח ללותר מתיאוס, תהיה בעיה לפרוץ בישורת האחרונה, מול אלי גוטמן. גוטמן חייב לדעת ולהבין שהמרחק בין מלך ומלכה, הוא עניין של מספר ס"מ בלבד.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק