צעד וחצי קדימה או אחורה?

ליגת הכדורסל נכנסת לישורת האחרונה. שאלנו נציגים בולטים של הענף אם הם אוהבים את מה שהם רואים. הכנסו ותראו מה חושבים אבנר קופל, אלי קנטי, יעקב ז'ינו ורובי בלינקו

יום שלישי 10 מרץ 2009
שלמה חסיד

ליגת העל בכדורסל נמצאת לקראת ההכרעה שלה ונשאלת השאלה האם העונה הזו עושה טוב לכדורסל או שהכדורסל רק הלך אחורה.

 יש הטוענים שהליגה מעניינת ותחרותית, אחרים בוכים על הרמה הירודה ועל העדר עניין. רגע לפני הישורת האחרונה של הליגה, שאלנו כמה נציגים בולטים של הענף, האם הם אוהבים את מה שהם רואים.

אבנר קופל, יו"ר המנהלת די מתלהב: "אני חושב שעצם העובדה שמכבי מביאה כל כך הרבה שחקנים, מלמדת שהיא יודעת שאליפות לא מונחת בכיס שלה, וברגע שלא יודעים מי תהיה האלופה והאפשרויות כל כך רבות, זה אומר הרבה על התחרותיות של הליגה ואם מכבי מתקשה מול גבעת שמואל זה מוסיף המון עניין".

האם הענף ימשיך בהתקדמות שלו בשנים הקרובות?

בסך הכול הפיטבקים חיוביים ובשנים הבאות המגמה הזו תתעצם והכדורסל ימתג את עצמו כענף הספורט המוביל בארץ. כל שנה יש יותר ויותר אנשים שמתעניינים בענף, באים לראות משחקים ומי שאומר שהכדורסל לא מעניין הוא לא מענף הספורט".

אלי קנטי, לשעבר מאמן הגליל,ממש לא מסכים: "אני חושב שהליגה השנה לא טובה, יש ירידה דראסטית באיכות של הזרים לעומת השנה שעברה, מגיעים לפה שחקנים הזויים שסוכנים ממולחים מצליחים לשדך אותם לקבוצות. הענף נמצא בקשיים וכתוצאה מזה הליגה פחות מעניינת. העובדה שיש פיינל-פור של משחק אחד מוציאה את העוקץ מהליגה, כי מה זה משנה אם הייתי טוב כל העונה או לא, אתה תמיד יכול ליפול במשחק אחד, שעל פיו תקבע עונה שלמה".

יעקב ז'ינו, מאמן עירוני נהריה, מנסה להישאר אופטימי: "אני לא מבין למה אומרים שהליגה לא מעניינת. רק לפני שבועיים היה פה חצי גמר גביע המדינה עם 4 קבוצות שוות ביכולתן, בלי מכבי ת"א. הוכח שכל תוצאה אפשרית, שום דבר לא נקבע מראש ויש מתח ועניין. אני חושב שמה שאומר דרשני זה הקבוצות שאין להן חוסן כלכלי כמו בעבר. הן לא מפנימות את המצב שלהן ומביאות זרים בלי קשר ליכולת הכלכלית שלהן וכתוצאה מזה הן צריכות לשנות סגלים תוך כדי תנועה.  לחלק מהשחקנים כן משלמים, לחלק לא משלמים, המוטיבציה פחות גבוהה ויש בעיות כלכליות, אבל מי שמספיד את הענף או מתייחס אליו בקלות ראש, לא עושה נכון".

רובי בלינקו אמר בנושא: "אני חושב שצריך לחלק את הדברים. בחלק העליון של הליגה התחרות בין הקבוצות הלכאורה גדולות היא מי תהיה יותר קטנה. מכבי, ירושלים, חיפה, גליל, נהריה, בני השרון וכל הקבוצות שאמורות לתת את הטון נמצאות בבעיה. אני חושב שמירב העניין בליגה יהיה סביב המאבק על המקומות 7-8 ויש תחרות גדולה על המיקום הזה בין כמה קבוצות. אני חושב שמירב העניין הוא החלק התחתון של הטבלה. חובבי הכדורסל מישירים מבט בוחן לקראת הישורת האחרונה של הליגה, לראות מה יקרה בחלק הזה".

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק