נתניה ברבע גמר הגביע

נתניה גברה הערב 0:1 על טמרה הצפונית הצנועה מהליגה הארצית, שלא נפלה מהמארחים אך נכנעה לפנדל מפוקפק על שכטר בדקה ה-69. שכטר: "לא עשיתי הצגה בפנדל"

יום שלישי 10 מרץ 2009
מערכת TELESPORT
מכבי נתניה גברה הערב, מול כאלפיים צופים בקופסא, על בני טמרה מהארצית במסגרת שמינית גמר גביע המדינה. טמרה, הממוקמת שמינית בליגה הארצית, ניסתה, ללא הצלחה, להפוך לסינדרלה הראשונה של משחקי הגביע של העונה.

נתניה צלחה במאבק על מקום ברבע הגמר, בניסיון להשיג תואר ראשון אחרי יותר מחצי יובל. לותאר מתיאוס המשיך לשנות את ה-11 הפותחים שלו, הפעם נקוסי סיאבונגה ודלה ימפולסקי הוצאו מהסגל.

אבי כנפו פתח בחוד הנתנייתי על חשבונו של איתי שכטר שהמתין להזדמנות מהספסל ולבסוף היה הגורם הישיר לניצחון של נתניה, כשסחט את הפנדל השנוי במחלוקת שהכריע את ההתמודדות.

איתי שכטר אמר בסיום: "היה עליי פנדל. הרגשתי מכה, לא עשיתי הצגה. אף אחד לא יזכור את זה מחר, העיקר עלינו שלב, כל קבוצה קטנה מגיעה עם הרבה מוטיבציה נגדנו".

מאמן טמרה ברוך סער: "לא ראו הבדלים בין קבוצות מליגת העל והארצית. המשחק הוכרע מפנדל שלא היה וזה גורם לכאב להיות גדול יותר". שחקן טמרה, אדם וייר: "שכטר צריך לזכות בגלובוס הזהב על ההצגה".

מכבי נתניה
: שטראובר, סבן, מרין, חרמון, פרנסמן, בן דיין, בלנקו, גזל (שניר גואטה 46'), מנשה, כנפו (שכטר 66'), אלברטו זאפטה. 

בני טמרה: לייבוביץ (עופר יקשין 73')', דיאב, דנן, רושדי סובאח, דוהאדי, קדח (אבו יונס 73'), אוחיון, אסדי (נתן שקורי 60'), אלוש, וייר, אחמד דיאב.

שופט
: אילן וקנין.


מחצית ראשונה:

ההזדמנות הראשונה במשחק הגיעה דווקא מהצד של האורחים: דקה 10: הוצאת חוץ הגיעה לראשו של דיאב שהסית את הכדור למרכז הרחבה ולרגלו של וייר, שנבלם על ידי קלמי סבן.

ההזדמנות הראשונה של נתניה הגיעה בדקה ה-26: כדור גובה של קלמי סבן מצא את הראש של אבי כנפו שנגח מחמישה מטרים ליידים של השוער לייבוביץ'. בהתקפה מנגד, דיאב גנח לאחור, אך שטראובר סגר את הפינה וקלט.

הזדמנות טובה נוספת לנתניה הגיעה בדקה ה-34: רביד גזל חלף על פני שלושה שחקנים ובמקום לבעוט מ-10 מטרים, העדיף למסור לדדי בן-דיין שנבלם לקרן שלא הניבה מצב טוב לנתנייתים.

בדקה ה-44 קיבלו המארחים הזדמנות נוספת לכבוש את הראשון ולשחרר המון לחץ: גולן חרמון מצא בגדור גובה מסובב את זאפטה שבעט מ-11 מטרים, הישר לידיו של לייבוביץ'.


מחצית שנייה:

אחרי נגיחה חלשה של כנפו לשער טמרה, האורחים הגיעו להזדמנות גדולה שנייה, אחרי 64 
דקות, אך בעיטה חופשית של נתן שקורי מ-25 מטרים נבלמה מצוין על ידי שטראובר.

בדקה ה-67 הגיע רגע המחלוקת הגדול של המפגש: אחרי שלא ראה הכשלה של זאפטה ברחבה, החליט השופט וקנין לתקן ולהעניק לנתניה פנדל אחרי שאיתי שכטר, שנכנס דקה קודם, ספק הוכשל ברחבה. דדי בן-דיין ניצל את המתנה וכבש מהנקודה הלבנה. 0:1 לנתניה.

נתניה החזיקה בכדור במרבית הזמן, ובדקה ה-88, אחרי פריצה שכטר הסתיימה בבעיטה חלשה של גואטה. בסיום, הפנדל, מעורר המחלוקת, עמד בין הקבוצה שלישית בליגת העל והקבוצה ממעמקי הליגה הארצית ומתיאוס ברבע גמר גביע המדינה.

תגובות

d

טלספורט בפייסבוק