צ'לסי בשלב הבא. יובה בחוץ

שמינית גמר ליגת האלופות: עם יתרון של שער אחד מהמפגש הקודם, צ'לסי הגיעה לטורינו לחפש מקום ברבע הגמר. ינקווינטה (19) ודל פיירו (74) כבשו, צ'ליני הורחק, אסיין (45) ודרוגבה (84) לצ'לסי (2:3 לצ'לסי בסיכום)

יום שלישי 10 מרץ 2009
אייל כהן

לא מעט תקוות היו לראניירי, מאמנה של יובנטוס, אולם למרות זאת הציפיות לא עמדו בתחזיות כאשר צ'לסי סחטה תיקו 2:2 (2:3 בסיכום הכללי) בשלב שמינית הגמר ליגת האלופות, והעפילה לרבע הגמר.

הבעיות של יובנטוס הערב במשחק, הייתה הפציעה הקשה של נדבד, שקיבל ברכייה לראשו מאסיין, מה שאילץ את ראניירי להחליפו בשלב כה מוקדם, אשר שיבש את התוכניות. למרות החיסרון, יובנטוס עלתה ראשונה ליתרון, אבל איבדה אותו במהרה וכך היה גם בשער השני והחזרה הגנרלית של צ'לסי לתמונה, כך שבאמת ביכולת כזו יובנטוס לא יכלה להאשים רק את עצמה.

הנה עוד קבוצה אנגלית בשלב רבע הגמר, שמקרב גם את מנצ'סטר יונייטד מחר (רביעי) וליברפול שהעפילה הערב, מה שנותן סיכוי גבוה לעוד שלב חצי גמר אנגלי טיפוסי. צ'לסי נראית מצויין, נראית חדה ויודעת מה היא רוצה, במיוחד מאז ההגעה של הידיניק, שהעניק מחץ, אמונה ושליחות עבור מועדון שעבר לא מעט קשיים בשנה האחרונה.

מחצית ראשונה: יובנטוס כבשה ויובנטוס חטפה

יובנטוס התחילה לשלוט כבר משריקת הפתיחה: אבל בדקה השביעית ה-13 נאלצה להפרד מנדבד שנפצע בראשו מפגיעה עם אסיין. 

בדקה ה-19 התקפת אומן של הגברת הזקנה, שהכדור הגיע לטרזגה ושלח בעקב פנומנלי מהסרטים לאינקווינטה, החלוץ המצויין חדר לרחבה ושלח פצצה לפינה - 0:1 מוצדק ליובנטוס. 

צ'לסי נראתה רע בהמשך, ולא הצליחה לייצר מצב קורץ. מה שהעניק ליובנטוס שליטה אבסולוטית במרכז המגרש. ממש לפני תום המחצית הראשונה צ'לסי חיפשה ומצאה את השוויון, בפעם הראשונה דרוגבה הפציץ כדור חופשי,ה כדור עבר את הקו אבל השופט החליט שלא. דקה לאחר מכן, למפארד שלח פצצה ל משקוף, שהורחק לא טוב ואסיין מקרוב השווה - 1:1 בטורינו

מחצית שנייה: יובה דיגדגה, אך אקורד הסיום שייך לצ'לסי

הגברת הזקנה הייתה זקוקה לשני שערים כדי להעפיל לשלב הבא, והיא החלה ללחוץ ולהשתלט על מרכז השדה. בדקה ה-65 טרזגה נגח היטב לכיוון החיבורים, אבל פטר צ'ך הצליח לעצור מצויין החוצה. 

הצרות של יובנטוס נמשכו, כאשר בדקה ה-70, צ'ליני החליט להכשיל בגסות את אובי מיקל, מה שהותיר לשופט המשחק לשלוף לו כרטיס צהוב שני ובעקבותיו אדום. הטירוף בטורינו נמשך ואיתו גם מדד הלחץ. שתי דקות לאחר ההרחקה, דל פיירו בעט בעיטה חופשית ובלטי החליט לגעת ביד ופנדל ליובנטוס. 

דל פיירו, הנסיך הגדול של יובנטוס, ניגש לבעוט את הפנדל ושלח כדור לפינה השמאלית - 1:2 ליובנטוס, התקווה קיימת. 

יובנטוס שלחה את כל התקפה קדימה, מה שהותיר את ההגנה פרוצה. צ'לסי ניצלה זאת ובדקה ה-82 התקפה פשוטה מאגף ימין, כאשר באלאק שלח כדור רוחב מדוייק לדרוגבה, שמקרוב הכניע את בופון - 2:2 שוויון וצ'לסי בשלב הבא. 

ממש בתוך תוספת הזמן יכל בלטי לסגור את הסיפור ולהקדיש ניצחון לחוס הידיניק, אבל המגן הימני בעט לגופו של בופון ומשם לקרן. 

יובנטוס:בופון, צ'ליני, מלברג, אינקווינטה (ג'יובינקו, 61), דל פיירו, נדבד (סאליהמצ'יץ', 13), טרזגה (אמוראי, 79), מארסצ'יסיו, גרייגרה, מולינארו וטיאגו.

צ'לסי: צ'ך, אשלי קול, אסיין (בלטי, 66), למפארד, דרוגבה, אובי מיקל, באלאק, בוסינגווה, טרי, אלכס וניקולס אנלקה.  

תמונות: גטי אימג'.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק