זה פשוט לא מתאים לו

אנשי ואוהדי מכבי תל אביב הרימו ידיים. לכולם ברור שאלכס שניידר לא רוצה ולא צריך להישאר במכבי תל אביב. שיחה עם האוהדים זהמקורבים שמנסים להסביר למה אלכס שניידר עושה הכל כדי למכור את קבוצתם האהודה

יום ראשון 02 אוגוסט 2009
שלמה חסיד

 שנה וחצי אחרי שקנה את מכבי, אלכס שניידר נשבר. הבעלים הקנדי שהכריז שלא יעזוב לפני שמכבי תעפיל אל ליגת האלופות, מחפש בנרות לעזוב, ומנהל מגעים רציניים למכירה.

רכש שהגיע במהלך הפגרה מלמד שאין לו יותר מדי חשק להתעסק עם מכבי. אנחנו שאלנו מבחר מכביסטים מה גרם לבוס הקשוח להישבר.

אבי כהן (קפטן העבר של הקבוצה) בטוח: "היות שמכבי תל אביב הפכה לשם נרדף לכישלונות והפסדים, שניידר חרד לתדמית הציבורית שלו ולא רוצה להۙתפס בציבור כלוזר. זה לא משרת את המטרה שלו. אם היו הצלחות במגרש זה יכול היה לגרום לו למנף את שאר העסקים שלו בארץ, או לגרום לו להיכנס למיזמים חדשים. אבל היות שמכבי התרסקה בשנה שעברה ושניידר מבין שיהיה קשה להימלט מקריסה דומה גם השנה, הוא מעדיף ללכת".אז אפשר להבין אותו?

"כן ולא. הוא מבחינתו חושב מה טוב כרגע לאלכס שניידר, אבל אני חושב שיש לו אחריות לאוהדים שהאמינו להכרזות שלו שהוא כאן בשביל להישאר. לפחות שינהג כמו ארקדי ויביא בעל בית אחר, רק שמכבי לא תקרוס".

Ċ

איציק זוהר, עוד שחקן עבר מוכשר, אמר: "מה שעובר על שניידר זה בדיוק מה שקרה עם ארקדי גאידמק ודניאל יאמר. שלושתם אנשי עסקים שהבינו שאין מה להשקיע בכדורגל פה. זה בור של כסף בלי תחתית, ומאידך זה לא מקפצה לכולם. לא לפוליטיקה וגם לא לעסקים. הוא הבין שזה כאב ראש גדול מדי, אז הוא עזב".

ומה יהיה עם מכבי?

"אני לא מודאג. מכבי זה כמו בית"ר, או חיפה. זה מועדӕן גדול שתמיד יהיה חלק מרכזי בנוף. אולי עם בעל בית אחר הימים היפים יחזרו מהר, כי למכבי יש כלים להיות בצמרת".

דידי הררי, שדרן הרדיו, אמר: "מה ששבר את שנייידר זה ציפיות לא נכונות מהביזנס, שנובעות מכך שהוא לא ממש הבין לאן הוې נכנס. אם הוא היה בודק לפני שהוא קונה, הוא היה מבין מראש שהקהל לא יתחשב בזה שהוא דווקא כן השקיע בקבוצה, ובכל מקרה יקלל אותו בזמנים קשים. כנראה שזה לא מתאים לכל אחד, ולכן שניידר אמר עד כאן".

אז אתה לא מופתע מהמהלך שלו?

שי מזרחי, ממנהיגי האוהדים, אמר: "יש הבדלים גדולים במנטאליות בין ישראל החמה והלחה לקנדה, רוסיה או גרמניה, המקומות שמהם באים שניידר. גאיידמק ויאמר. הם לא מבינים שגם כשהם קונים קבוצות, מכבי או בית"ר או נתניה עדיין שייכות לאוהדים שלהם. על שניידר אני לא מופתߢ. כמו שהוא קנה קבוצת פורמולה אחת ואז עזב אחרי שנה, זה גם מה שקורה במכבי, ולא היו לנו אשליות לגביו. יש לי הרגשה שהוא ניסה לעשות פה משהו, בדק את הנושא והבין שזה לא בשבילו. אז עכשיו הוא עוזב חד צדדית".

ואתה לא קצת עצוב בגלל זה?<ȯp>

"ממש לא. שיעזוב כמה שיותר מהר, ככה אנחנו לא רוצים אותו. מי שלא מוכן להשקיע ורוצה תכף ומיד הצלחות בלי להבין את המורכבות הרגשית של העסק הזה שנקרא כדורגל, בטח לא מתאים למקום לוהט כמו מכבי. לנו מגיע בעל בית תומך ואוהב שמבין שלא קונים הכול בכסף, וצӨיך גם לנהל את זה בחוכמה ועם נשמה".

תגובות

c

טלספורט בפייסבוק