יונייטד יכולה לזכות בהכל

מוריניו החליט לפרגן הפעם לפרגי ויונייטד והוסיף: "נחזור בשנה הבאה מנוסים יותר ונגיע רחוק יותר". ספאלטי, מאמן רומא, שהפסיד לארסנל בפנדלים: "הקבוצות האנגליות רגועות יותר"

יום חמישי 12 מרץ 2009
מערכת TELESPORT
למרות הבדלי הגילאים ביניהם, אלכס פרגוסון ומוריניו הם מהמאמנים בעלי היריבות המרה ביותר בכדורגל האירופאי. זה התחיל עם אותה הדחה הסטורית של יונייטד על-ידי פורטו של מוריניו, אז מאמן אלמוני כמעט והמשיך כמובן בתקופה העליזה שלו בסטאמפורד ברידג'.

הפעם, ידו של פרגוסון היתה על העליונה ובסיום המשחק הרעיפו שני המאמנים מחמאות רבות אחד על קבוצתו של השני.

המאמן המנצח אלכס פרגוסון אמר: "אינטר פתחה עם הרבה שחקנים מנוסים והחלטתי לעשות את אותו דבר עם גיגס וסקולס בהרכב. אחרי השער המהיר שכבשנו חשבתי שנוכל להבקיע עוד אחד מיד אח"כ אך נתנו לאינטר יותר מידי מרחב ואפשר לומר שאנחנו ברי-מזל שלא ספגנו את השיוויון במחצית הראשונה".
 
"ניצחנו את אחת הקבוצות החזקות באירופה ואני מאוד שמח כי עשינו זאת למרות טעויות לא מעטות שלנו. אני בטוח שברבע הגמר נשחק טוב יותר".

ז'וזה מוריניו אמר: "ליונייטד מגיע להיות ברבע הגמר כי הם ניצחו ועשו זאת בצורה פרקטית. הם הבקיעו פעמיים ולא ספגו ב-180 דקות נגדינו. אין לנו ברירה אלא לקבל את התוצאה אך זה לא אומר ששיחקנו רע. נתנו היום משחק מצויין נגד יריב ענק אבל המזל לא היה לצידנו".

"למרות השערים המהירים שקיבלנו בכל אחת מהמחציות, המשכנו להאמין ולשחק חזק, הגענו לשלושה מצבים מעולים ופגשנו פעמיים את המשקוף. לא כל ההפסדים הם אותו דבר ואני גאה בקבוצה שלי על המשחק מול היונייטד".

"היונייטד יכולה לזכות העונה בכל התארים. היא קבוצה חזקה והכי חשוב מנוסה שרצה הרבה שנים ביחד. אנחנו נחזור בעונה הבאה מנוסים יותר וננסה ללכת רחוק יותר באירופה, בינתיים נחזור למטרה שלנו לזכות שוב פעם בסרייה א' ואני בטוח שנעשה זאת".

הדרמה הגדולה של הערב הגיעה דווקא מהאולימפיקו של רומא, כאשר רומא גברה על ארסנל 0:1 בתום 90 הדקות והמשחק הלך להארכה ומשם לפנדלים. בסיום דו-קרב הפנדלים עוד קבוצה אנגלית מצאה עצמה ברבע הגמר ועוד קבוצה איטלקית הלכה הביתה.

אחרי שיונייטד הדיחה את אינטר וצ'לסי את יובה הפעם היה זה תורה של רומא לעוף  ע"י קבוצה אנגלית. שני המאמנים ניסו להסביר את ההבדל ולכל אחד היה הסבר מעט שונה.

לוצ'יאנו ספאלטי, מאמן רומא: "הפסד אכזרי אבל אנחנו צריכים להיות גאים על מה שעשינו ב-90 הדקות ובהארכה. פנדלים זו שיטה אכזרית, אנחנו יודעים זאת. התכוננו לאפשרות הזאת ואפילו שמרנו חילוף במיוחד לפנדלים כשהכנסנו את מונטלה שהוא מומחה בתחום. אני מודה שהייתי משוכנע שננצח בפנדלים כי חשבתי שהגיע לנו אחרי איך ששיחקנו במשחק למרות כל הקשיים והפציעות שהיו לפני המשחק ובמהלך המשחק. אני מצטער בעיקר בשביל האוהדים שדחפו אותנו בצורה נהדרת והיו נפלאים".

לספאלטי גם היה הסבר לשליטה האבסולוטית של הקבוצות האנגליות מול האיטלקיות: "אני חושב שהיתרון של הקבוצות האנגליות הוא שהן רגועות יותר, נראה כאילו יש סביבן פחות לחץ מאשר בקבוצות האיטלקיות".

ארסן ונגר, מאמן ארסנל: "רומא שיחקו טוב יותר מבמשחק הראשון, היו נחושים יותר ולא נתנו לנו לשלוט בשדה כמו שעשינו במשחק הראשון. מגיע להם הרבה קרדיט על המשחק היום".

"אני לא חושב שיש הבדל גדול ברמה בין הקבוצות האנגליות לאיטלקיות וראינו גם שכל ההתמודדויות היו צמודות מאוד. אולי ההבדל הוא ברוח ובאופי של הקבוצות ולאנגליות יש יותר ביטחון בימים אילו. אפשר היה לראות את זה היום בפנדלים כשהחמצנו ראשונים אבל לא הפסקנו להאמין שנעשה זאת. הרבה אנשים פיקפקו ביכולת המנטלית של הקבוצה שלנו והיום הראנו לכולם כמה הקבוצה הזו חזקה, דבר שלי היה ברור תמיד".


ההצגה הגדולה ביותר היתה שייכת לבארסה של פפ גווארדיולה עם 2:5 מרהיב על ליון, המאמן המנצח אמר בסיום: "שיחקנו טוב היום, אפילו טוב מאוד. צ'אבי ואינייסטה עשו עבודה גדולה במרכז השדה והניעו כדור בצורה נהדרת. המגרש היה מלא והקהל נהנה וזה מאוד חשוב".

"נתנו תשובת לב מיוחדת לקרים בנזמה והקפדנו לא לעשות פאולים בטווח הבעיטה של ז'וניניו, שכולם יודעים למה הוא מסוגל".

"עכשיו נצטרך להתאושש פיזית ומנטלית לקראת המשחק הבא. אים לי העדפות לגבי הקבוצה שנקבל ברבע הגמר כי בשלב זה כל הקבוצות מאוד חזקות ומול כולן יהיה קשה".

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק