חלום הדאבל נשמר. חיפה ברבע

1/8 גמר גביע המדינה: פאנטיני כבש את הפנדל שהעלה את מכבי חיפה (1:1 בתום הזמן החוקי) 2:3 מול הפועל תל אביב בדו קרב הפנדלים לרבע הגמר. ללה כבש להפועל, קטן השווה

יום חמישי 12 מרץ 2009
אייל כהן
שעתיים וחצי לפחות התחוללה הדרמה באיצטדיון בלומפילד, כאשר מכבי חיפה השיגה ניצחון ענק בדו קרב פנדלים 2:3 (1:1 בתום המועד החוקי) את הפועל תל אביב באיצטדיון בלומפילד. 

עוד לפני דו קרב הפנדלים, המחצית הראשונה הייתה אחת הגרועות שנראו העונה, אבל ההמשך היה הרבה יותר טוב. המשחק נפתח בהתחלה כאשר מהארן ללה עשה את המוטל וכבש. האדומים כבר היו עם הניצחון בידיים, עד שהגיע פאנטיני וסחט פנדל אותו דאג יניב קטן להכניע את השוער המצויין וינסנט אניימה. 

בהארכה מכבי חיפה שלטה אך לא הצליחה להכניע את השוער האדום. הפנדלים היו דרמה ענקית כאשר 6 הבעיטות הראשונות הוחמצו (צריך לבדוק בשיאי גינס), אבל לבסוף פאנטיני, שהושמץ בחודשים האחרונים, דאג לשנות את ההיסטוריה ולהדיח את אחת הקבוצות המועמדות לתואר ולהשאיר את חלום הדאבל קיים.

מחצית ראשונה: 4 דקות של כדורגל

מופע הקהלים שלפני פתיחת המשחק לא עורר אותו כל כך על הדשא, אלא בעיקר בתחום האגרסיבי כאשר גוסטבו בוקולי קיבל צהוב כבר בדקה השביעית. הצרות של הפועל המשיכו, כאשר האגרסיביות של מכבי חיפה גרמה לבירם כיאל להכשיל בצורה מכוערת את נאתכו, שהוחלף בדקה ה-11 ע"י עמרי קנדה. 

כדורגל לא נראה בבלומפילד עד לדקה ה-41, כאשר גילי ורמוט העביר כדור עומק למהארן ללה, שבתוך הרחבה הקפיץ כמו ברזילאי אבל הבעיטה האחרונה חמקה ליד הקורה. 

ממש בתוך תוספת הזמן של המחצית הראשונה, מתפרצת מהסרטים של מכבי חיפה: ראנספורד זיהה את ארבייטמן בתוך הרחבה, אך האחרון נגח מעל המשקוף. מיד בהתקפה נגדית, ורמוט חדר לרחבה ושלח כדור רוחב מצויין, אך לא היה אף שחקן אדום שיבעט פנימה. 

מחצית שנייה: ללה קבע יתרון - קטן השווה בדקה ה-90

המחצית השנייה המשיכה את המחצית הראשונה הצולעת. בדקהה -56 אביחי ידין הוחלף על ידי ערן זהבי בהפועל תל אביב. 

מצב נהדר למכבי חיפה בדקהה -61, כאשר מהלך מצויין של גוסטבו בוקולי, שהעביר לשלומי ארבייטמן, אבל החלוץ החיפאי איחר את הרכבת. דקה לאחר מכן, בוקולי שלח פצצה לשער, אבל אניימה בהדיפה מהסרטים מנע שער בטוח. 

הלחץ של חיפה נמשך: בדקה ה-68 שני מצבים מצויינים למכבי חיפה. בראשון בירם כיאל בעט סנטימטרים מהקורה ובהזדמנות השנייה, בוקולי נגח סמוך שוב לקורה. השער באויר. 

דווקא בדקות הטובות של מכבי חיפה אירע ההפך: התקפה מהירה של הפועל תל אביב בדקה ה-71 מאגן ימין, כאשר עמרי קנדה סיבסב את האגף הימני, ביצע דאבל פס עם טלקיסקי. קנדה שלח רוחב למהארן ללה, שמקרוב הפציץ את השער - 0:1 להפועל תל אביב. 

מכבי חיפה חיפשה דרך לחזור לתמונת המשחק, שתי דקות לאחר שליאור רפאלוב נכנס (73) הוא בדק את העירנות של אניימה, שבהחלט שמר על עירנות.  חמש דקות לפני תום המשחק, אייל משומר שלח פגז לשער, אבל שוב אניימה שמר על הבונקר. 

המתח בבלומפילד נשמר גם בדקות הסיום, כאשר פאנטיני באחד על אחד, עבר את המגן, שהחליט להכשיל את הדרום אפריקאי ולקבוע פנדל ברור למכבי חיפה. קפטן מכבי חיפה, יניב קטן ניגש לפנדל ובקור רוח בעט פנימה - 1:1 בבלומפילד. 

ממש בתוך תוספת הזמן חיפה יכלה לגנוב שער נוסף, כאשר כדור עומק ענק של גולאסה נחתה ישירות לגלח של קטן, שנגח מקרוב מחוץ למסגרת. המשחק הלך להארכה. 

הארכה: אין הכרעה. יש פנדלים

בדקה ה-100 של המשחק, ליאור רפאלוב פרץ מאגף ימין, שלח רוחב מצויין לראשו של פאנטיני, שנגח החוצה. הפרק הראשון של הארכה הסתיים בתיקו 1:1. מיד בפתיחת ההארכה השנייה, גולאסה יכל לסגור את הסיפור, שבעט מקרוב לגופו של אניימה. 

יניב קטן ניסה את מזלו 2 דקות לפני תום הארכה, אך אניימה שוב ירד מצויין לכדור. ההכרעה עברה לפנדלים. 

פנדלים: 6 החמצות בהתחלה - חיפה מנצחת

ערן זהבי (הפועל תל אביב) החמיץ - 0:0 בפנדלים. 

יניב קטן (מכבי חיפה) החמיץ - 0:0 בפנדלים. 

עדן בן בסט (הפועל תל אביב) החמיץ - 0:0 בפנדלים. 

שלומי ארבייטמן (מכבי חיפה) החמיץ - 0:0 בפנדלים. 

וינסנט אניימה - (הפועל תל אביב) החמיץ - 0:0 בפנדלים. 

ליאור רפאלוב (מכבי חיפה) החמיץ - 0:0 בפנדלים. 

דאגלס דה סילבה (הפועל תל אביב) כבש - 0:1 הפועל ת"א. 

ג'ון קולמה (מכבי חיפה) כבש - 1:1 בפנדלים. 

ואליד באדיר (הפועל תל אביב) החמיץ - 1:1 בפנדלים. 

טאמביקוסי פאנטיני (מכבי חיפה) כבש - מכבי חיפה ברבע הגמר - 1:2 בפנדלים.

הפועל ת"א: אניימה, דה סילבה, באדיר, טופוזאקוב, אנטבי, ורמוט, ידין (ערן זהבי, 56), נאתכו (קנדה, 12), טלקיסקי, לוז (בן בסט, 78), לאלה.

מכבי חיפה: דוידוביץ', משומר, קרופניק, קינן, מסיללה, כיאל (אייל גולאסה, 82), קולמה, בוקולי (פאנטיני, 79), קטן, ראנספורד (ליאור רפאלוב, 73),  ארבייטמן.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק