אנטבי ופיק הברכיים

אחרי שהצהיר ששחקני מכבי ת"א מקבלים פיק ברכיים בדרבי, קיבל אמש אחד כזה בעצמו. מדוע ברחו אנטבי, טלקייסקי וורמוט מהנקודה הלבנה? מדוע נשלחו דווקא זהבי ובן-בסט להביא גביע? אוהדי הפועל ת"א התרסקו

יום שישי 13 מרץ 2009
אשר גולדברג
הפועל ת"א יכולה הייתה אתמול, אחרי ניצחון על מכבי חיפה, להיות נישאת על "רוח אדומה" של ביטחון ומזל, עד לזכייה בדאבל. רגע לפני שגם בית"ר י-ם הייתה מקבלת, אפילו בטדי, פיק ברכיים מהחבורה של גוטמן ואבוקסיס - הכל נעלם במשב פחדנות אחד, של מספר שחקנים שכולנו אמרנו עליהם את ההלל.

התאוריות המוזרות של אלי גוטמן, על הפנדלים של זהבי ובן-בסט בתירגול המסכם בחודורוב, מתאימים למדור התירוצים של כיתה ז'2. שחקן בהפועל אמר הבוקר: "אין לנו טענות לזהבי או לכל אחד אחר שהתיצב למשימה ובעט".

התחקיר של מוני הראל חייב להיערך מול גוטמן ואבוקסיס. מדוע סרבו או ברחו מהנקודה הלבנה, יגאל אנטבי, דימיטר טלקייסקי וגילי ורמוט?

הם אגב,  מהשחקנים הבכירים בקבוצה, המשתכרים מאות אלפי דולרים בשנה, אך לא עושים צעד קדימה ברגעי הלחץ.

כל אחד יכול לכבוש או להחמיץ, אבל ההשפעה של המעמד בו אנטבי, ורמוט וטלקייסקי משלבים ידיים מרחוק ונותנים לילדים "לשכב על הגדר" - תוקעת סכין בלבבות האדומים.

מתברר שאנטבי וורמוט הסבירו את החלטתם בכך שבעבר הם החמיצו פנדלים חשובים, ורמוט כאמור, החטיא מול אותה חיפה, במסגרת גביע הטוטו. לרבים לא מובנת ההחלטה לשלוח את עדן בן-בסט לבעוט מול חבריו לשעבר (ואולי גם לעתיד). שימו לב - השחקן טרם השלים סך כולל של 90 דקות במועדון האדום.

אוהד עצוב של הקבוצה, חיים פרלשטיין: "גוטמן לא התנהל נכון. בפנדלים הולכים השחקנים המנוסים ביותר לבעוט ראשונים. אנטבי היה חייב לביוט ונראה שהאמירה שלו כנגד שחקני מכבי על פי הברכיים - גרמה לו לחשוש מכשלון אישי. באליפות או בגביע, זוכים שחקנים עם אופי ועם לב. התירוץ של גוטמן מקומם: מי שבועט בתירגול לחיבורים - בועט בזמן אמת ליציע?!".

השאלה הנכונה ביותר שייכת לאוהדת שירלי: "למה מתאמנים בפנדלים אם במבחן האמת הכל הולך הפוך? כולנו יודעים ששתי בעיטות אינן דומות אחת לשנייה. כשאני בוכה, הדמעות זולגות כאילו בצבע אדום ולא נותנות לי להשבר מהמחדל שהיה אתמול בבלומפילד".

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק