נאתכו ייעדר כשבועיים

ביברס נאתכו, שנקע את קרסולו מול מכבי חיפה, יחמיץ את המשחק החשוב של הפועל ת"א ביום שני מול בית"ר ירושלים. סמואל יבואה יחזור רק בשלישי ויחמיץ גם הוא את בית"ר. גורם מקורב: "לא אתפלא אם הראל וטביב ידעו"

שבת 14 מרץ 2009
אשר גולדברג
אחרי ההדחה מהגביע ע"י מכבי חיפה, בהפועל ת"א התפנו להכנות למשחק הליגה ביום שני בטדי מול בית"ר ירושלים האלופה וההכנות לא אידיאליות.

אחרי שאיבד כבר את שי אבוטבול, אלי גוטמן צריך להתמודד עם כאב ראש נוסף, כאשר הבוקר התברר שביברס נאתכו, הקשר שנפצע במשחק מול מכבי חיפה בקרסולו, ייעדר כשבועיים ויחמיץ את המשחק מול האלופה. נאתכו יחמיץ גם את המשחק מול בני יהודה, במחזור שאחרי בית"ר.

אביחי ידין, שהוחלף במשחק הגביע מול חיפה בשל פציעה קלה ויגאל אנטבי, שסובל מכאבים בגבו יחלימו בזמן ויעמדו לרשותו של גוטמן.

יבואה במסע ברוסיה

סמואל יבואה, שיצא בתחילת השבוע הכל-כך קריטי עבור הפועל ת"א, לאזכרת אימו בגאנה, ערך מסע אחר לחלוטין, שאף התארך מעבר לזמן שהוגדר וכעת ברור שהשחקן יחמיץ לא רק את משחק הגביע אמש (חמישי) מול מכבי חיפה, אלא גם משחק חשוב לא פחות - בטדי מול בית"ר.

יבואה, כך מתברר, בילה במשך יומיים במוסקבה, מלווה בסוכן שחקנים מוכר המקושר למועדונים ברוסיה. השחקן וסוכנו ניהלו מו"מ עם ספרטק וצסק"א מוסקבה, כשבעבור יבואה נדרש סכום של 2.5 - 3 מיליון יורו. המו"מ עם מועדונים הפאר הרוסים נוהל כששכרו של השחקן כבר מוסכם.

ראשי הקבוצות הרוסיות סרבו לשלם את המחיר הגבוה במיוחד אותו דורשת הפועל, והציעו סכום מכובד לא פחות של מיליון יורו - סכום שנדחה על-ידי סוכנו של השחקן.

מועד ההעברות ברוסיה מסתיים ביום ראשון הקרוב ולחץ הזמן היה גורם נוסף לדחיית הנושא שיעלה שוב בפגרת הקיץ - עיצומה של הליגה ברוסיה.

בהפועל ת"א זקוקים לכסף הגדול, כשההכנסה העכשווית של כ-15 מיליון ש"ח, הייתה מזרזת את נושא הרכישה המשותפת של המועדון על-ידי מוני הראל ואלי טביב.

שלשום בבוקר יצר סמואל יבואה קשר עם הראשי הפועל ת"א וטען בגימגום שהוא נשאר במועדון עד לסיום העונה. החלוץ לא סיפק הסבר על אי חזרתו במועד שהבטיח, יום חמישי (אתמול). יבואה ציין כי הוא צפוי להגיע, כנראה, ביום שלישי הקרוב, משמע יום אחרי המפגש הקריטי של האדומים מול בית"ר י-ם בטדי.

גורם מקורב להפועל ת"א אמר ל-TELESPORT: "יש לא מעט גורמים שסבורים שמוני הראל ואלי טביב עומדים מאחורי ההעלמות של יבואה ואני לא אתפלא אם הם ידעו שיבואה יחמיץ את המשחק מול חיפה ואת המשחק בטדי".

דובר הפועל ת"א גבע תלם אמר: "יבואה נמצא בגאנה, הוא לא היה ברוסיה ואנחנו נוכיח את זה".

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק