רביב יושיע את מכבי?

מה תהיינה ההשפעות של ההחתמה האחרונה, והמי יודע כמה של מכבי ת"א העונה? האם רביב לימונד הוא זה שיעזור להחזיר את תואר האליפות למכבי תל אביב?

יום שני 16 מרץ 2009
שלמה חסיד
מבין כל שחקני הרכש של מכבי תל אביב, והיו הרבה כאלה, בולט מעל כולם שמו של רביב לימונד, ללא ספק, הוא השחקן הכי בשל  שהצטרף העונה למכבי תל אביב והוא כנראה הישראלי הבכיר ביותר שטרם שיחק עדיין במכבי תל אביב. לימונד הגיע לאייש עמדה שלפני העונה נראתה כלא בעייתית כלל, עמדת הגארד, אותה היו אמורים לאייש בהצטיינות, קרלוס ארויו, טל בורשטיין, דרור חג'ג' , דירק שארפ ודי בראון.

לימונד הוא הבשורה החדשה מבית מכבי, שהחליפה העונה שחקנים בסיטונות וקבעה שיא חדש ברכש. השאלה הגדולה היא - מה יוסיף לימונד למכבי והאם הוא יהווה את הערך המוסף במאבק על האליפות?למעשה, כלל לא ברור אם לימונד יכול לעשות את שעשה בורשטיין - ולא הצליח.

לימונד הגיע מעירוני נהריה המפורקת, לאחר שבשנה שעברה שיחק בלה מאן. אותה לה מאן כמעט וניצחה בהיכל נוקיה את מכבי של עודד קטש. קטש טוען שמכבי עשתה נכון כשצירפה את הגראד. קטש: "אני מאוד אוהב את רביב, יש לו פוטנציאל השבחה גבוה. אם שמים לב, מכבי מטפחת השנה ישראלים כמו כספי, אליהו וגרין. לימונד הוא שחקן שאם תפתח לו אוהל במגרש - הוא לא ייצא ממנו, הוא עובד קשה וזו הסיבה שהוא מצליח - הוא בא למשחקים ומתפוצץ. רביב יכול, ללא ספק, לעזור למכבי".

מאמן הכדורסל הותיק גדי קידר חולק על קטש: "אני לא יודע עד כמה לימונד ישנה את התמונה מבחינת מכבי. אם מעיפים מבט על מצבת הגארדים של מכבי - יש שם גארדים טובים, אבל העובדה שהוא הגיע לא משנה משמעותית את הסגל. לטעמי, דווקא ארון מגי יהווה שינוי גדול יותר, משום שהסתמנה בעיה בצבע אחרי הפציעות של פישר וגרין".


את הבכורה במכבי עשה לימונד ביום ראשון בערב, במשחק מול אליצור אשקלון, בסיומו נבחר לשחקן המצטיין. רובי בלינקו, מאמן אשקלון, מפרגן: "רביב היה מיליון דולר במשחק נגדנו. בהכנה למשחק לא היינו מוכנים למשחק כל-כך טוב שלו. מכבי עשו נכון בתכנון לעתיד, לימונד לא יהיה שחקן חמישיה אבל הוא יוכל להביא את התרומה של בורשטיין, לפני הפציעה, ולכן הוא הובא למכבי".

עו"ד אבי סספורטס, אוהד ותיק של מכבי ת"א: "כשם שמכבי השנה היא לא יותר מקבוצת יורוליג לגיטימית, עד שלב הטופ 16, כך גם לימונד. הוא לא היה ולא יהיה כוכב. הוא שחקן יעיל, אבל הוא ברמה של קטש וגם לא של דורון שפר. מה שכן, הוא הגארד הישראלי הטוב ביותר כיום". 

והוא יציל את מכבי?

"האמת היא שאם הוא בא להציל את מכבי - זה אומר הכל על מכבי ועל השחקנים הישראלים כיום. הציפיות נמוכות - אבל נשמח להיות מופתעים."


צילומים: MACCABIFANS

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק