רק ההנהלה תהיה אשמה

אם הפועל תל אביב לא תתאושש משני ההפסדים האחרונים, תהיה האחריות רק על הנהלת הקבוצה. וגם על כאב הראש החדש של דרור קשטן

יום שלישי 17 מרץ 2009
דורון ברגר

 קשה להאמין שהפועל תל אביב תצליח להתאושש מאירועי השבוע האחרון. במקום להישאר צמודה למכבי חיפה בליגה ולזכות בכרטיס הנכסף לרבע גמר הגביע, עלולה הפועל תל אביב לסיים את העונה במקום הרביעי, אולי אפילו בלי כרטיס לאירופה. אם עד לפני שבוע חלמו בוולפסון דאבל, יש כבר מי שחולם שם על סגנות מכובדת.

נכון, הכול עוד יכול לקרות בסיבוב השלישי, אבל בדיוק כמו שקשה היה להאמין שהפועל תנצח את בית"ר שלוש פעמים בעונה אחת, קצת קשה להאמין שהיא תנצח שלושה משחקי דרבי בעונה אחת, כמו גם שסביר שהיא תאבד נקודות מול מכבי נתניה ובקרית אליעזר.

עד לפני שבוע רבים טענו כי הפועל היא הקבוצה הטובה מבין הארבעה ולא בזכות האיכויות המקצועיות שלה. אלישע לוי התחיל להאשים את כל מה שזז, בית"ר נראתה לחוצה מידי ומכבי נתניה לא יציבה מידי, בעיקר במשחקי הבית. הסוד של הפועל והיתרון שלה היה שהיא נראתה כקבוצה הכי מסודרת. הגרמני גוטמן דאג לסדר על המגרש. ההנהלה דאגה לשקט תעשייתי זה שנים,  והוכיחה שאיכות היא לא מילה גסה, ושאפשר לנהל קבוצה בצורה תקינה גם אם לא קוראים לך אריה הרשקוביץ'.

עד שהגיע השבוע האחרון. אותי לימדו שהפיתרון של בעיה, מצוי בפתרונה, והשורה התחתונה היא החשובה ביותר. על הדרך ניתן להתווכח. והשורה התחתונה עגומה. שני הפסדים, אחד בגביע, אחד בליגה ושחקן אחד, מלך שערי הקבוצה והליגה, שהשד יודע איפה הוא נמצא.

אני לא זוכר מקרה כזה. שחקן בליגת העל נעלם לעשרה ימים, אולי הקריטיים ביותר בעונה. אולי החשובים ביותר בשנים האחרונות של האדומים. שחקן אחד, הכובש המצטיין, מספר שהוא לא עודכן מתי משחק הגביע, מספר שהוא הגיע לאזכרת אימו והשמועות הן שהוא בדרך גם הגיע לרוסיה.

חלילה, איני מטיל ספק ביושרו של יבואה. לאבד אם, זה לא דבר קל. יבואה בחור צעיר, בארץ זרה, בלי ניסיון ועם לחץ שהוא לא היה רגיל לו. אבל בדיוק בשביל מקרה כמו שלו, יש הנהלה. בדיוק בשביל אירוע כה חריג, צריך מועדון סופר מסודר.  מועדון שהיה חייב לדאוג לכך שיבואה שכבש צמד שערים בסיבוב הראשון, בטדי, יתייצב לשני המשחקים, גם זה מול חיפה וגם זה מול בית"ר. שום גרסה אחרת לא מקובלת.

מה גרם למוני הראל וחבריו לצמרת הנהלת הפועל לנהוג כפי שנהגו? ממש לא ברור. אבל כן ברור דבר אחד -  אי אפשר להאשים את מהראן לאלה או שלמה שרף באירועי השבוע האחרון. הכתובת היא אחת וגם מוני הראל יודע זאת.

ועוד כמה הערות:

1. אלין טופוזאקוב הוא אחד הבלמים הטובים בישראל. זה לא מנע לבצע כל כך הרבה עבירות משמעותיות בשבוע האחרון. עבירות שגם הן היו חלק מהקטסטרופה באדום

2.  בכל הרכב של הנבחרת מול יוון יש לברק יצחקי מקום, כמעט בכל הרכב, יש מקום גם לאבירם ברוכיאן. ועכשיו שדרור קשטן ישבור את הראש איך הוא מעניק לשניהם במה.

3. מאיר לוי שוב הוכיח שהוא שופט גדול, אבל יותר מהכול שוב הוכח השבוע - כשהשופטים הטובים והמנוסים שופטים, הבעיות כמעט נעלמות. ואת זה אגב, לא הבינו, לא מבינים ולא  יבינו באיגוד השופטים לעולם.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק