יש סינדרלה: הפועל כפר סבא

שמינית גמר הגביע: הפועל כפר סבא מהליגה הלאומית האמינה בעצמה והדיחה את היהירות של פתח תקווה, והעפילה לרבע הגמר. אחי נצרת ניצחה 2:4 את אשקלון לאחר הארכה. אשדוד גברה 0:1 על נס ציונה

יום שלישי 17 מרץ 2009
אייל כהן
כמה טוב שיש גביע. למרות שהעונה הליגה בהחלט מסקרנת, לגביע יש קסם ייחודי ונדיר בהשוואה לכל תחרות אחרת. 

למרות הבדלי הליגה ביניהם, הפועל כפר סבא במשחק אחד קבעה מהפך בזכות מעוז סמייה בתוך תוספת הזמן וניצחה 1:2 את הפועל פתח תקווה מליגת העל והדיחה אותה מחוץ לרבע הגמר. 

באיצטדיון היא' באשדוד, הקבוצה המקומית מועדון ספורט, הצטרכה לעבוד קשה מאד כדי להשיג שער ניצחון מראשון של עידן שירקי על סקציה נס ציונה, שעמדה למופת במשחק. למרות זאת חניכיו של יוסי מזרחי השיגו את התוצאה המתבקשת. 

במשחק המותח של הערב נערך בעילוט. מכבי אחי נצרת הצליחה להתמודד עם פיגור 2:1 כדי לאזן ל-2:2 מול הפועל אשקלון ולהכריע את ההתמודדות בהארכה - 2:4 ושייע נפרד מהגביע.

הפועל פתח תקווה - הפועל כפר סבא 2:1

הפאדיחה התורנית של המשחק באיצטדיון ה'אורווה' אירע עוד לפני פתיחתו, כאשר לא נכח לפי החוקה אמבולנס והמשחק התעכב כמספר דקות. 

המארחת לקחה את הבעלות על המשחק כבר בפתיחה - בדקה ה-10 כדור עומק חדר לרחבה, שמעון אבוחצירא עט על הכדור הנחית אותו "בידו" תחת עיניו המתעלמות של שופט המשחק וקבע - 0:1 למלאבסים. 

במקום להגדיל את היתרון פתח תקווה רק הסתבכה.חמש דקות לאחר מכן הכשלה מוצדקת של גל כהן על אלנתן סלמי בתוך הרחבה - עמאר מנסור בעט את הפנדל מצויין פנימה - 1:1 באורווה. 

במחצית השנייה פתח תקווה חיפשה את השער המנצח, אך נתקלה ביריב עיקש ששמר היטב ובמיוחד בעמדת השוער, לויטה המצויין שגילה הצלות יוצאות מהכלל. 

חמש דקות לפני תום המשחק, גיא דיין שלח פצצה מ-30 מטר, הכדור קפץ על הדשא הטעה את שניר דורי, שהצליח להרחיק לקרן. 

בדקה ה-90 של המשחק, הנבואה הגשימה את עצמה - הפועל פתח תקווה שהייתה עם הראש בהארכה, אכלה את הכובע בסיום. כדור חופשי של דיין לתוך הרחבה, הורחק לא טוב על ידי שניר דורי לראשו של סמיה, שמקרוב נגח פנימה - 1:2 מהפך ענק להפועל כפר סבא.

הפועל פתח תקווה: שניר דורי, שגיב כהן, גל כהן, איציק כהן, אבי ריקן, קונה, סספפדס, ויסה, בן נעים, אבוחצירא, נימבה (עזריאל 72)

הפועל כפר סבא: לויטה, מנצור, בן שבת, סמיה, שקלים, סיימון (טובייאק, 69), שום, לאבי, עזרא, דיין ואלנתן סלמי.

מ.ס אשדוד - סקציה נס ציונה 0:1

אשדוד הייתה טובה יותר במחצית הראשונה והגיעה לא מעט להזדמנויות, אך שוערה של נס ציונה עמד מצויין בפני המכשולים. 

סוף סוף הסכר נפרץ באיצטדיון ה-יא' - קצת חבל לראות את הקבוצה הנחמדה מנס ציונה נכנעת, אבל 10 דקות מסיום המשחק - ליאור ראובן הגביה מצויין מאגף ימין לכיוון מרכז הרחבה ועידן שריקי שלח נגיחה מדוייקת פנימה - 0:1 לקבוצה מעיר הנמל. 

מכבי אחי נצרת - הפועל אשקלון 2:4

מכבי אחי נצרת חיפשה את השער אבל לא הצליחה לחדור את ההגנה הממושמעת של הפועל אשקלון, שהצליחה לחתום את הבליץ הנצרתי. 

במחצית השנייה העניינים עבדו קצת יותר עבור המארחת - כדור חופשי הוגבה לתוך הרחבה בדקה ה-58, ואנטויה הענק נגח אחורית והכניע את אשקלון - 0:1 לאחי נצרת. 

היתרון של נצרת החזיק בדיוק 7 דקות בלבד ! כדור שהורחק מההגנה ללא כתובת, שינה כיוון והטעה את ההגנה הנצרתית, ובריאן מן רץ איתו עד לשער וכבש בקור רוח נהדר - 1:1 בעילוט. 

הטירוף נמשך לזכות אשקלון - שלוש דקות בלבד לאחר שער השיוויון (69), התקפה מצויינת מאגף ימין, ההגנה של נצרת קרסה לגמרי ועדי שלג שלח בעיטה שטוחה מ-16 מטרים פנימה - 1:2 לאשקלון - המהפך הושלם. 

הצרות של אחי נצרת לא הסתכמו רק במהפך של אשקלון - בדקה ה-75 הורחק סרג' איילי משורות המארחת בכרטיס אדום, שנותרה ב-10 שחקנים עד לסיום.
דקה לאחר מכן ג'ידה שלח פצצה מהאויר, אבל שוער אשקלון שלומי בן חמו, עצר מצויין לקרן. 

הכל הלך לכיוון ההפתעה של הגביע, אבל ממש בתוך תוספת הזמן של המשחק כדור עומק חדר לרחבה וההגנה של אשקלון איבדה ריכוז ואנטויה תרם את שערו השני - 2:2 דרמטי בעילוט. 

למרות ההלם לפני תום המשחק, בתוך הארכה נצרת הוכיחה בגרות. ג'יידה עט על הריבאונד בתוך הרחבה ושלח פצצה למרכז השער - 2:3 היתרון שוב של אחי נצרת. 

בדקה ה-100 של המשחק, חמש דקות לפני תום הארכה הראשונה, חיים סילבס הישן והטוב שלח מסובבת מהפינה השמאלית של המגרש ישירות לחיבורים, שער ענק! - 2:4 לאחי נצרת, אשקלון התרחקה מרבע הגמר.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק