בואיינוס איירס בלהבות

דייגו מראדונה, האוהד מספר 1 של בוקה ג'וניורס וגדול שחקני תבל, ספג קללות מאוהדי קבוצתו, אחרי שיצא נגד הסמל שלה חואן ריקלמה. איך זה קרה? היכנסו ותראו ומה חושב על כך אבי נמני

יום רביעי 18 מרץ 2009
שלמה חסיד

בואיינוס איירס, בירת ארגנטינה סוערת בעקבות אירועי משחק הבית האחרוןשל בוקה ג'וניורס בבונבוניירה.

במהלך המשחק בו ניצחה בוקה 0:3 את ארגנטינוס ג'וניורס, האוהדים בכחול צהוב הפגינו נמרצות נגד דייגו מראדונה, שנחשב לאלוהים של הקבוצה ושל הכדורגל בארגנטינה. 

השחקן הגדול בתבל אי פעם, כיכב במועדון ב-1981 וממנו נמכר לברצלונה ונחשב לאוהד המסור ביותר של הקבוצה, כשלכל משחק בית הוא מגיע לעודד כשהוא לובש את חולצתה של בוקה וניצב במקום הקבוע שלו באיצטדיון הבונבוניירה.

 דייגו, שידע מה מצפה לו במשחק של בוקה, החליט הפעם לא להגיע כדי לראות את אליליו מניפים שלטים נגדו וידע למה. 

יהודה ארם, פרשן ערוץ הספורט מסביר מה קרה: "דייגו מראדונה יצא נגד ריקלמה בתקשורת וזו היתה הטעות שלו. במקום להגיד לריקלמה את האמת בפנים, הוא עשה את זה דרך התקשורת ואמר שכמו שריקלמה משחק הוא לא מתאים לו לנבחרת. הקהל נפגע ומכאן הדרך ליציאה נגד מראדונה היתה קצרה". 

ארם נזכר במקרה מסי: "לפני זמן קצר לדייגו היתה ביקורת כלפי מסי אבל אותה הוא אמר לו בפנים, בעוד שבמקרה של ריקלמה הוא לא התאפק ואמר אותה בתקשורת. לאחר המקרה מראדונה התקשר לריקלמה, שסינן אותו והפיצוץ בין השניים נראה כבלתי ניתן לגישור. מראדונה נחשב בארגנטינה לאלוהים ואולי בגלל האהבה שלו לבוקה, הקהל ציפה ממנו להתנהג יותר בכבוד לסמל הנוכחי של הקבוצה, ריקלמה. מכיוון שהוא לא עשה זאת באה התגובה. אולי מראדונה ידע מה מצפה לו במשחק של בוקה ולכן הפעם הוא לא הופיע למשחק ולא ראה את הקהל יוצא נגדו".

נדב יעקובי, מוסיף עוד זווית: "הקהל של בוקה תמיד התגאה במראדונה, אולי בגלל שמראדונה גם בשיא ההצלחה שלו אמר שבוקה היא הבית שלו, משם כזכור הוא נמכר לברצלונה וזו הקבוצה שמזוהה עימו. אבל ריקלמה הוא האבי נמני של בוקה היום, שחקן שהביא שלוש אליפויות למועדון, הוא זה שאחראי לפער הגדול היום בין בוקה לבין המתחרה הגדולה שלה ריבר פלייט, ומבחינת האוהדים בבונבוניירה זה אומר הרבה. אם הם נותנים לריקלמה גב מול מראדונה זה אומר הרבה על מעמדו של ריקלמה בבוקה".

מרטין יונה, יו"ר חוג אוהדי ריבר פלייט בארץ מספר: "קודם כל אני לא מתפלא על אוהדי בוקה ג'וניורס. צריך להבין דבר אחד, הקהל בארגנטינה מקבל כסף מהשחקנים כדי לעודד אותם, לא כל הקהל של בוקה יצא נגד דייגו, רק החלק שמצדד בריקלמה ואין לפסול את האפשרות שאלו אותם אוהדים שריקלמה תומך בהם באמצעים שונים. גם הקהל של ריבר מחולק, חלק תומכים בשחקן כזה וחלק לא, ככה זה בארגנטינה". 

האם לדעתך לריקלמה יש מקום בנבחרת ארגנטינה?

"סך הכול ריקלמה לא מתאים לנבחרת, מראדונה צודק במאה אחוז וצריך לשים לב שהרבה מאמנים קודמים של ארגנטינה אמרו לפני דייגו שריקלמה מאט את המשחק. הכוכבים הגדולים כמו ליאו מסי לא יכולים לשחק איתו, הוא שחקן איטי שלא מתאים לרמות הגבוהות ולא יכול להוביל את ארגנטינה ליעדים שלה. דייגו אוהב את בוקה, אבל יותר חשוב לו להצליח עם הנבחרת. כנראה שאין דרך יפה להגיד לשחקן שלא רוצים אותו, דייגו עשה חישוב נכון שעדיף לו להצליח עם הנבחרת מאשר להמשיך להיות אהוד ביציעי בוקה ג'וניורס". 

יונה מוסיף ניתוח מקצועי: "מעבר לזה שריקלמה הוא שחקן איטי, הוא גם לא מופיע למשחקים הגדולים. יחד איתו הפסדנו לברזיל בכמה משחקים בלתי נשכחים. מה לעשות אבל ליד טבס, מסי ומאסצ'ראנו צריך שחקנים אחרים. מראדונה מכיר את המשחק יותר טוב מכל אדם אחר ואם הוא החליט ככה צריך לקבל את החלטתו ולא לצאת נגדו כמו שעשו אוהדי בוקה".

מאמן מכבי ת"א,  אבי נמני זוכה למעמד דומה לזה שזוכה לו ריקלמה בבוקה. נמני הוא אחד הסמלים הגדולים בתולדות מכבי ת"א והוא כסמל דווקא מבין את אוהדי בוקה ותומך בהם: "אני יכול להבין דווקא את האוהדים של בוקה ג'וניורס. אוהדי כדורגל תמיד תומכים בשחקנים שמשחקים היום ומביאים להם כבוד וגאווה. ריקלמה הביא שלוש אליפויות לבוקה, ניצח בסופר קלאסיקו מול ריבר והיד עוד נטויה. מראדונה באמת היה השחקן הכי גדול, אבל הוא הביא רק אליפות אחת לבוקה מזה היה מזמן. אין פלא שהקהל נותן גיבוי לכוכב שלו, למרות שהדברים מעניינים כל אוהד כדורגל בעולם". 

תמונות: גטי אימג'

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק