כבוד לכבדה

בדקה ה-65, כשקבוצתו בפיגור 1:0 מול רעננה, לקח על עצמו זיו כבדה את המשחק ובשלושה בישולים הביא את הפועל ב"ש למהפך וניצחון 1:3. הפועל חיפה גברה על אחי נצרת, הפועל י-ם ניצחה בלוד

יום שישי 20 מרץ 2009
מערכת TELESPORT
במוקד משחקי היום של הליגה הלאומית, אירחה הפועל ב"ש את הפועל רעננה המגמגמת, למאבק שהמנצחת תבטיח כמעט בודאות את העלייה לליגת העל. הפועל חיפה אירחה את אחי נצרת בניסיון להשיג את מעט הנקודות הדרושות כדי להבטיח בהקדם את העלייה מהמקום הראשון.

הפועל ב"ש - הפועל רעננה 3:1


אחרי התבוסה במפגש הקודם (4:0), ברעננה רצו להציל את הכבוד לצאת מהמומנטום השלילי אליו נקלעה הקבוצה. האורחים עלו ליתרון כבר בדקה ה-5, אחרי ששרון גורמזנו מצא עצמו מול אסי רחמים וגילגל פנימה את ה-1:0. ב"ש נראתה רע לאורך כל המחצית הראושנה ולא מצאה את הדרך לרחבה של האורחים.

המחצית השנייה הביאה איתה את המפנה ביכולת של האדומים, שפשוט ביטלו את האורחים לחלוטין. חנן פדידה נכנס כמחליף ודקה אח"כ כבש את הראשון אחרי הגבהה מדויקת של זיו כבדה, 1:1. המומנטום נדבק בשחקני ב"ש שעשר דקות אח"כ השלימו את המהפך, אחרי עוד הגבהה נהדרת של זיו כבדה, שמצאה הפעם את ראשו של אוהד קדוסי שמצא את הרשת, 1:2 לב"ש. הקינוח הגיע בדקה ה-87 אחרי כדור קרן מצוין של כבדה, שמצא שוב את פדידה שעשה 1:3 ענק למארחים, שכבר רואים את ליגת העל מעבר לפינה.

בסיום המשחק, אמר מאמן רעננה, אלי כהן: "כבר במחצית הראשונה, אחרי השער, הלכנו לאחור. היו לנו פציעות ושלושה חילופים מאולצים, אבל לב"ש הגיע ניצחון", במבט קדימה אמר כהן: "אנחנו בחלקת העליון של הטבלה בזכות ואנחנו רוצים לחשוב חיובי ולחשוב ליגת על".

גיא לוי, שחגג עם הקהל המקומי, עימו חווה עליות ורידות, אמר: "הקהל שלנו גדל איתנו וזה אכן רגע היסטורי שחגגתי איתם", לסיכום המשחק אמר לוי: "מזל שזרקו נפצע, כי פדידה כבש את השיוויון -  היה קשה במחצית הראשונה, גם בגלל כיוון הרוח - אני שמח שבסוף מצאנו את הדרך לנצח".

זיו כבדה, השחקן המצטיין במשחק: "אין לי הסבר למה היינו כל-כך חלשים במחצית הראשונה. עדיין לא סגרנו את העלייה, אני שמח שעזרתי לקבוצה לעשות מהפך".


הפועל חיפה - מכבי אחי נצרת 1:3

הפועל חיפה ארחה את אחי נצרת בניסיון למנף את הניצחון באמצע השבוע לרצף ניצחונות שיבטחו את המקום הראשון והעלייה הבטוחה לליגת העל. לחיפאים לקחו 12 דקות בלבד להביא לידי ביטוי את היתרון האיכותי על פני נצרת. ג'פרידזה כבש את הראשון ודקותיים אחריו כבש הישאם כיוואן את ה-0:2, שהכניס את האורחים לדיכאון מוחלט. כיוואן כבש את השלישי של חיפה והשני שלו במשחק, עוד לפני המחצית. האורחים צימקו בדקה ה-47, מרגליו של להאב כיאל. 1:3 בסיום, חיפה בדרך הבטוחה לליגת העל, נצרת מתרחקת עוד ועוד מהמקום האחרון לליגת העל, דרך משחקי המבחן.


בני לוד - הפועל ירושלים 1:0

אדיר מעודה
כבש בדקה ה-77 את השער היחיד בהתמודדות, 1:0 בסיום. שתי הקבוצות לא קרובות לצמרת ויכולות רק לנסות ולשמו רמרחק מהתחתית המקוצרת. 


תגובות

f

טלספורט בפייסבוק