זאב זאב. באשמתו

יוסי בניון פצוע. אין בכך ספק, אז למה יש לחלק מאיתנו הרגשה לא נעימה של דז'ה וו? בעיקר בגלל שיותר מידי פעמים, בניון היה בספק למשחקים ולקפטן שלנו יש חלק בכך

יום שלישי 24 מרץ 2009
דורון ברגר

 "זאב זאב הוא כינוי לתופעה שבה אדם נותן התרעות שאינן מתגשמות, ולכן חדלים להאמין לו. לעתים ניתנות ההתרעות השגויות בזדון, למשל מתוך , רצון להשתעשע, אך הבעיה מחמירה כאשר ההתרעות השגויות ניתנות בתום לב, עקב הערכה שגויה. לעתים קורה במצב כזה שלא רק מקבלי ההתרעה חדלים לתת אמון בנותן ההתרעה, אלא אף הוא עצמו חדל להאמין ביכולתו לתת התרעת אמת".

מתוך ויקיפדיה.

תופעת הפציעות של יוסי בניון החלה לפני חמש שנים לערך, במשחק החוץ של ישראל בקפריסין, משחק בו ישראל ניצחה 1:2, משער של אבי  נמני לאחר בישול נהדר של בניון. הכוכב הגדול של ישראל  היה, כך פורסם, בימים שקדמו,  בספק גדול למשחק ורק לאחריו פורסם כי לא ספק ולא נעליים. בניון היה כשיר, שיחק ובישל.

מאז ערכה ישראל עוד עשרות משחקים, חלקם הגדול משחקים רשמיים. לפני כמעט כל משחק  זה חוזר על עצמו. בניון פצוע, הדוקטור בודק. הספק עולה. הקפטן מחייך באופטימיות,  שטראובר מבהיר שבניון ישחק גם עם קבייים, האוהדים מתבלבלים, משה סיני מודאג וכמעט תמיד, מספר 15 עולה, לשמחתנו,  על כר הדשא.

יוסי בניון הוא ללא ספק הכוכב הכי נחמד שהיה לכדורגל הישראלי. למרות שהוא משחק ברמות הגבוהות ביותר, בניון לא שחצן, לא חמדן,  לא שקרן, לא ליצן ולא שום דבר שאיפיין ומאפיין חלק גדול מאלה שמועמדים להיכל התהילה. לא תמצאו כמעט מישהו אחד, בין אם הוא שחקן/מאמן/אוהד/עיתונאי/ שיש לו מילה אחת רעה להגיד על האיש שכבש את אחד השערים הכי חשובים העונה של ליברפול.

ובכל זאת, השבוע בניון משלם איזשהו מחירון על אפקט ה"זאב זאב". בניון הרי באמת פצוע. לא בכדי הוא לא שיחק דווקא במשחקים לאחר השער ההוא בסנטיאגו ברנבאו. לא סתם הבהירו ראשי ליברפול כי הוא לא כשיר לשחק, ואין זו המצאה שקשטן מודאג.

משה סיני אמר הבוקר כי בניון לא אוהב את ההתעסקות בנושא בריאותו. זה כנראה נכון, אבל סביר להניח שאם בניון היה מתוחכם מעט יותר, הוא היה מבין שהוא גם הביא את זה על עצמו. לאורך השנים הוא לא דאג להבהיר טוב יותר את מצבו הרפואי לפני משחקי הנבחרת. בניון, יחד עם סיני אהבו את שיטת העמימות. בניון הטריד את מנוחתם של האוהדים ואנשי התקשורת גם בימים שבהם הוא סבל מפגיעה קלה.

 לאורך שנים הוא נהנה מהדאגה האדירה כלפיו והשבוע, כשברור שבלעדיו הסיכוי לנצח את יוון, יהיה נמוך, יוסי בניון מבין שיש גם צד אחר למטבע. ולפעמים כשאתה באמת פצוע, יש מי שמטיל בזה ספק קטן.  ואם בניון, ישחק, הלוואי עלינו, הספק לגביו בפעם הבאה, רק יגבר. האם הוא דיבר אמת? האם הרופא  של ליברפול הגזים?

 יוסי בניון לא ייצא מושלם מהשבוע  הזה ולמשחק ההוא בקפריסין יש בזה חלק לא קטן.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק