הישראלי הראשון בג'ורג'יה?

לאחרונה התעוררה השאלה: האם שחקן מכבי ת"א, עמרי כספי, שכיכב אמש בניצחון מכבי ת"א על ראשל"צ לעייני נציגים של אטלנטה הוקס, יכול לעשות היסטוריה ולהיות הישראלי הראשון שמשחק בליגה הטובה בעולם?

יום שלישי 24 מרץ 2009
שלמה חסיד
האם אחרי שצפו בעמרי כספי קובר 27 נקודות על הראש של ראשון לציון, התרשמו נציגי אטלנטה הוקס, שיש לשחקן הישראלי סיכוי בליגת הכדורסל הטובה בעולם? השאלה היא האם יש לעמרי כספי מה לחפש ב-NBA והאם הוא בכלל מתאים לליגה? אחרי הפיספוסים של עודד קטש, דורון ג'מצ'י, מיקי ברקוביץ' ודורון שפר - האם נזכה לנציג והאם הוא יהיה ראוי?

פרשן הכדורסל, עופר שלח אמר ל-TELESPORT: " חד משמעית - כספי לא מתאים כרגע ל-NBA. חסרים לו מספר אלמנטים של המשחק, כמו הגנה, כדי להפוך למועמד בעל סיכויים להכנס לליגה הטובה בעולם - אבל לפעמים יש הפתעות. כספי צריך ג'נרל מנג'ר שיהמר עליו בתור שחקן שאולי יפרוץ במועדון שלו". 

נראה אותו שם בעונה הבאה?

"לדעתי זה לא יקרה בקרוב, אך כבר ראינו שחקנים חסרי סיכוי מגיעים ל-NBA, בד"כ הם גם נעלמו ולא תרמו - אבל תמיד יש הפתעות".בשנים האחרונות כשחלק משחקני מכבי תל אביב דיברו על האפשרות שיעברו לליגה הטובה בעולם, היה זה דווקא רענן כץ, מבעלי מכבי ת"א ומיאמי היט שצינן את ההתרגשות. כץ: : "אני לא רוצה להגיב בנושא, כי אני לא אומר דברים רעים על שחקנים שלי. באופן אישי, לדעתי המקום של כל שחקן ישראלי טוב הוא במכבי ת"א וכל אחד יכול לעשות כראות עינו".

השחקן הישראלי הכי קרוב לשחק באמריקה היה עודד קטש שכבר היה חתום בניו יורק ניקס, אך שביתת שחקנים מנעה ממנו לשחק. קטש אמר: "גם אליהו וגם כספי יכולים להגיע ל-NBA. יש בליגה הזאת שחקנים טובים פחות מהם, השאלה מה השניים יעשו אם הם יגיעו לשם ואם יהווה פקטור".

אז על כספי לעבור כבר בעונה הבאה?

 לדעתי זה לא יהיה חכם למהר להגיע לשם, אולי עדיף להמשיך לצבור קילומטרים באירופה לפני ההגעה ל-NBA".

דייויד בלאט סיכם: "עמרי הוא כשרון גדול, מהצעיר המבטיחים בישראל ובאירופה. הוא עשה התקדמות גדולה השנה ולדעתי הוא יוכל להגיע בעתיד ל-NBA. חשוב להגיע מוכן כי רק להגיע זה לא העיקר. כספי צריך להמשיך להאמין בעצמו ולעבוד קשה - אז הוא יגשים את החלום שלו".

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק