גולן הציל את ישראל

מוקדמות המונדיאל: עומר גולן העניק שער שוויון לישראל, שסחטה תיקו 1:1 מול יוון. גקאס כבש לאורחת. יוסי בניון נפצע. ישראל מדורגת במקום השלישי בבית 2

שבת 28 מרץ 2009
אשר גולדברג
ציפינו ציפינו, אבל שוב במשחק גורלי, נבחרת ישראל השיגה רק תיקו 1:1 מול נבחרת יוון בקרב על ראשות הבית. 

לא קיבלנו נבחרת יוון מאיימת במיוחד, לא נבחרת גדולה כמו אלופת אירופה דאז. ישראל החלה לשחק רק במחצית השנייה, לאחר המחצית הראשונה האיומה שכמעט ולא נגעה בכדור. משחק נהדר של בן סהר, שהיה חד ומרוכז ברוב שלבי המשחק.

שער שוויון מצויין של עומר גולן הכניס את ישראל לקצב, אילולא ההחמצות של ברק יצחקי (מסמרת שיער) פלוס בן סהר, ישראל הייתה בראשות הבית. למרות זאת אפשר לתקן ביום רביעי ביוון.

מחצית ראשונה: גקאס מכניע את ישראל

ישראל פתחה בלחץ כבר בשתי דקות הראשונות, כאשר אליניב ברדה בעט בעיטה שטוחה מחוץ למסגרת של חלקיאס. 

מהצד השני היוונים שיחקו מבוקר ובאיטיות, למרות זאת חניכיו של רהאגל הגיעו למצב קורץ בדקה ה-9, כאשר דלאס נגח לשער ובן חיים הצליח לעצור שער בטוח מהקו. 

לא מעט דקות חשוכות ברמת גן, כאשר רק בדקה ה-28, איבוד כדור של בסינאס בהגנה, איפשרה ליוסי בניון לרוץ לבדו באגף, אבל שלח בעיטה מרושלת מעל השער. הנעת הכדור היוונית הרדימה את ישראל, מה שנתן לסייטארידיס לשלוח כדור מ-30 מטר, מעל המשקוף. 

רצינו כדורגל, קיבלנו כדורגל - 5 דקות למחצית, בן סהר במבצע אומנות השכיב 3 שחקני יוון, אבל שלח בעיטה ברגל ימין ששרקה את הרשת. 

דווקא אחרי המצב הטוב, הגיע רגע המשבר והנפילה של ישראל. שלוש דקות בלבד לפני סיום המחצית, טעות קשה בהגנה, כאשר כדור נגיחה חדר פנימה וקטע את מלכודת הנבדל, כך שגקאס מקרוב דחק את הכדור פנימה והכניע את אוואט - 0:1 ליוון. 

מחצית שנייה: גולן הציל את המבוכה

פתיחת המחצית השנייה לא שינתה הרבה מקודמתה, כאשר יוון המשיכה בלחץ ובדקה ה-52 שלח קראגוניס פצצה לשער, אך אוואט הצליח להדוף לשער. 

לזה חיכינו ופיללנו - בדקה ה-55 של המשחק, שלושת המוסקטרים, בן סהר שלח מסירה בעין עקומה באומנות לבניון באגף. קשר ליברפול שלח במיידי לרחבה ועומר גולן השתחל ושלח כדור פנימה - 1:1 ברמת גן. 

בדקה ה-60 החליט דרור קשטן להוציא את אליניב ברדה, שהיה פושר רוב המשחק והכניס את חלוץ בית"ר ירושלים, ברק יצחקי. דקה לאחר מכן גם רהאגל ביצע חילוף, באסינס יצא, סאמארס נכנס. 

דקה 66 מעט פאניקה בישראל, כאשר דאבל פס בין חריסטאס לגקאס, הסתיים כשהאחרון בעט בעיטה חזקה צמוד למשקוף. 

חבל חבל חבל - רבע שעה לסיום המשחק, בן סהר בגדולתו ראה את ברק יצחקי פנוי, שניער מעליו את המגן ושלח פצצה, אבל חלקיאס מנע את שער היתרון של ישראל. דקה לאחר מכן נפצע יוסי בניון ולא יכל להמשיך, בירם כיאל נכנס במקומו למערכה. 

גם ללא בניון, ישרלא לחצה על הדוושה. קלמי סבן נשלח באגף ימין, ושלח כדור רוחב מצויין לבן סהר, שמקרוב בעט בעיטה אומללה החוצה. בדקה ה-85 נכנס גילי ורמוט בהופעת בכורה במקומו של תמיר כהן. 

בתוך תוספת הזמן, יוון כמעט גנבה גול ניצחון, כאשר פצצוגלוס שלח פצצה לשער, ודודו אוואט הדף בקושי לקרן. בקרן יוון שוב הייתה קרובה לשער, כאשר חריסטאס פיספס נגיחה לשער.

נבחרת ישראל: דודו אוואט, קלמי סבן, טל בן חיים, דקל קינן, דדי בן דיין, תמיר כהן (גילי ורמוט, 85)  גל אלברמן, יוסי בניון (בירם כיאל, 76), בן סהר, עומר גולן, אליניב ברדה (ברק יצחקי,60) .

נבחרת יוון: חלקיאס, סייטארידיס, דלאס, באסינאס (סאמארס, 62), ציוליס, חריסטאס, קראגוניס, טורודוסיס, קיירגאקוס, גקאס ופאפדופולוס.

איצטדיון: רמת גן.
שופט המשחק: רוברטו רוזטי (איטליה).

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק