חלומות במדינת הגמדים

ביום רביעי נדע אם חלומות באמת מתגשמים לפעמים. בינתיים עמנואל שפר יכול להיות רגוע, אנחנו נמשיך בסיפורי שפיגלר. צבא שלם של שחקני עבר שפישלו, משחיז את הכידונים ל"ליל הסכינים הארוכות"

יום ראשון 29 מרץ 2009
אשר גולדברג

כולנו מכירים את שיר הילדים המפורסם: "במדינת הגמדים, רעש מהומה. הצבא לבוש מדים, יוצא למלחמה. ובראש הגדוד צועד, אצבעוני המפקד. הוא חובש כובע פלדה ובידו סיכה חדה".

יכול להיות שאת הבום.. נשמע ביום רביעי סמוך לחצות מהאיצטדיון בעיר הרקליון, שבאי היווני כרתיים. בינתיים יכול עמנואל שפר להיות רגוע. 40 שנות הכדורגל במדבר ימשיכו כנראה. שוב נדבר בנוסטלגיות ונראה בשחור לבן את גיורא שפיגל מבשל למוטלה שפיגלר את הגולים באוסטרליה ומכסיקו.

חלומות מתגשמים בדרך כלל, וביום רביעי בכרתים אפשר שהכדורגל הישראלי יתעורר לחלום בלהות, תחת סיפורי ההגדות הבלתי נגמרים של יו"ר ההתאחדות לכדורגל, מר אבי לוזון. כשמח"ט גולני אילן מלכה, הופיע מול שחקני נבחרת ישראל, הבנתי שהכדורגל נגמר. לדבר על כדורי עופרת, על חיים ומוות, מול פקידי רס"ר ונותני הזמנות לשעבר, הם מסימני המשבר הפוקד את הכדורגל שלנו. שחקני נבחרת ישראל נאבקו עד הרגע האחרון כדי לקבל כמות הזמנות גדולה יותר בתוספת של כרטיסים במחיר מוזל, שהרי שכרם ומעמדם, אינו מאפשר להם רכישת כרטיסים באופן מכובד במשרדי המכירות.

כרתים זה יוון וכמונו גם היוונים יודעים שהעיר הרקליון תיכנס להיסטוריה מבחינתם למקום בו הושגו הכרטיסים למונדיאל בדרום אפריקה. בכרתים כבר כותבים על "אבי האלים" זאוס, שהוזעק מהאולימפוס ויצפה יחד עם פוסידון אל הים, בקרב נגד צאצאי יהודה המכבי. אפשר לנצח בכרתים את יוון, אפשר גם לסיים בתיקו אבל לכולנו ובעיקר לעכברים המזנבים שבתוכינו ידוע שאפשר גם להפסיד ליוונים. זו אפשרות עם סיכויים גבוהים במציאות של הנבחרת בכחול לבן.

החבלות השקטות בקן של דרור קשטן כבר נשמעות, נכתבות ונאמרות. אין ספק שבמידה ושריקת הסיום בכרתים תראה את הנבחרת של אוטו ראהגל צוהלת ומפזזת במרכז המגרש. "הגיס החמישי" שלנו ישלוף את הסכינים שעל קצה הלשון והמקלדת, כנגד האיש דרור קשטן. חבל ועצוב שדווקא אותם ליצנים בגרוש, בוגרי קורס הנערות ליווי הנוסטלגי ואירועי דנמרק, שותפים לקמפיין המבזה אותם. אני מאמין שבקרוב יהיה מי בהתאחדות לכדורגל, או מי שמצוי בלב הסערה, שימצא עוז ודרור לפרסם את שמם של הבועטים הקטנים שהיו קשורים לשפל השיא של הכדורגל הישראלי.

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק