אנחנו פשוט חלשים

אנשי הכדורגל של ישראל כבר מודים: אין מה לעשות. נבחרת ישראל היא פשוט נבחרת לא טובה. שאלנו כמה ממומחי הכדורגל הישראלי והפסימיות חוגגת

יום שני 30 מרץ 2009
שלמה חסיד
B

 הפעם האחרונה שנבחרת ישראל הייתה במונדיאל, הייתה לפני 39 שנים. מאז הרבה תקוות ואפס הצלחות, מה שכן, היו לנו, אוהדי הכדורגל, הרבה חלומות.

בשבוע האחרון החלו יותר ויותר פרשנים לסכם את הסיכויים של ישראל בקצרה ובאמירה ש"ישראל פשוט לא טובה".

אז יכול להיות שפשוט אין לנו סיכוי להעפיל לטורניר גדול? יכול להיות שמה שלא יקרה ואיזו הגרלה שלא נקבל, ישראל לא תצליח בשנים הקרובות.

שלמה שרף, מאמן הנבחרת לשעבר זועם כשהרעיון הנ"ל עולה: "הנבחרת הזו לא יכולה להעפיל למונדיאל, אבל זה לא אומר שנבחרת הכדורגל של ישראל לא שווה מונדיאל. לדעתי היא כן שווה. קרו כמה דברים בקמפיין הזה שהרסו את הסיכויים.  ברור שמי שלא מנצח בבית, לא יכול פתאום לנצח בחוץ. עכשיו אנו זקוקים לנס, אבל פארק דה פראנס לא קורה כל יום ולא כל שנה. צריך לעצור ולחשוב איפה טעינו כי הייתה לנו הזדמנות גדולה להיות במונדיאל".

אלון מזרחי, גדול כובשי ליגת העל בישראל, בכל הזמנים, דווקא חושב שלישראל באמת אין הרבה סיכוי. מזרחי: "גם לאברהם גרנט וגם לדרור קשטן הייתה הזדמנות להיות במונדיאל. השחקנים הם טובים וגם היו להם הגרלות נוחות. משהו מונע מאיתנו לעשות את זה. לא רוצה להיות האיש הרע שאומר שזה גדול אלינו, אבל זה קשה לנו. ברור גם שאם נעפיל למונדיאל, לא נעשה שם משהו משמעותי".

אז מה יהיה?

"חשובה ההכנה מגיל מוקדם. חשיבה מסודרת ואלו לא דברים שיש לנו בשפע".

גם כובש גדול, נוסף, גידי דמתי מיואש: "אם לא ניצלנו הגרלה כל כך נוחה כדי להגיע למונדיאל, כנראה שאנו לא מספיק טובים בשביל זה. אבל אני לא חושב שאני מחדש למישהו, משהו. היוונים חזקים מאיתנו פיזית, מנטאלית וגם מקצועית. אנחנו פשוט חלשים.  אפילו במשחק ביתי שלנו,  לא התעלינו מעליהם ודי ברור מה יהיה בגומלין".

מי שמכיר היטב את הכדורגל היווני הוא יצחק שום, שהיה פסימי לפני המשחק וכך גם אחרי המשחק: "חשבנו  שנעפיל למונדיאל בקלות, אבל מראש היה לי ברור שזה לא המצב. אני לא מבין מה האכזבה בכלל. יש פערים גדולים בינינו לאירופה וראוי שנדע את מקומנו ולא לחשוב שאנחנו אלופי העולם. צריך לתת כבוד ליריבה. אנחנו לא מאריות הכדורגל ביבשת".

אז אין לנו סיכוי להגיע למונדיאל?

"בוא נודה שהיה יותר קל כשלא היינו באירופה. אם אנחנו משחקים באירופה,  אנחנו צריכים דור סופר מוכשר כדי להגיע לטורניר גדול וכרגע זה לא המצב".

צילום: GETTYIMAGES

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק