ישראל נכנעה ליוון

מוקדמות מונדיאל 2010: נבחרת ישראל נכשלה בכרתים מול הנבחרת היוונית, ונחלה הפסד קריטי בתוצאה 2:1. הכרטיס המיוחל לגביע העולמי שוב נראה רחוק, אם לא בלתי אפשרי

יום רביעי 01 אפריל 2009
מערכת TELESPORT
חלום מונדיאל 2010 מתפוגג? נבחרת ישראל נכנעה הערב (רביעי) בכרתים 2:1 לנבחרת יוון, והתרחקה משמעותית מהגביע העולמי. בעקבות ההפסד, התדרדה הנבחרת של דרור קשטן אל המקום הרביעי בטבלת בית 2, כשבמאזנה 9 נקודות. 

דמיטריס סלפיגידיס העלה את המארחת ליתרון (32), אליניב ברדה איזן זמנית (59) אבל פנדל מוצלח של גיורגוס סמאראס (66) אחרי הכשלה של כיאל, קבע את תוצאת המשחק והעניק ליוונים ניצחון חשוב מאוד עבורם.

שוייץ, אחרי 0:2 על מודובה הערב, ויוון מוליכות את הבית עם 13 נקודות, ואילו לטביה התברגה במקום השלישי עם 10 נקודות, בזכות 0:2 על לוקסמבורג.

מהלך המשחק:

בדקה ה-5, בן סהר נשלח בכדור עומק ע"י בירם כיאל, אך חלקיאס היה במקום כדי לנקות היטב. כעבור 4 דקות, חריסטאס חדר לרחבה, שחרר בעיטה לשער אבל בן חיים הרחיק. 

בדקה ה-11, חריסטאס ניסה את מזלו מרחוק, אבל הכדור נהדף היישר לרגליו של קירגיאקוס, שמתוך הרחבה ולגמרי לבדו שלח את הכדור אל מעל למשקוף. 

בדקה ה-32, דמיטריס סלפיגידיס העלה את הנבחרת היוונית ליתרון 0:1. כדור קרן נהדף ע"י בן חיים לרגליו של סלפיגידיס, שנותר לבדו על סף הרחבה ושלח את הכדור לרשת של אוואט.

לא חלפה דקה, וכובש השער הוכשל ברחבה. השופט לא שרק, וישראל ניצלה מספיגת שער שני מהיר. בדקה ה-43, בן סהר מצא את הרשת של חלקיאס, אבל השער נפסל עקב הרמת דגל מעט גבולית של הקוון לנבדל.

בדקה ה-59, אליניב ברדה קבע שוויון 1:1. החלוץ, שנכנס כמחליף, ניצל הרחקה גרועה של מוראס, כדי לשלוח את הכדור לרשת מתוך הרחבה.

בדקה ה-66, גיורגוס סמאראס החזיר את היתרון למארחת, 1:2 ליוון. בירם כיאל הכשיל את טורוסידיס ברחבה, והשופט הורה על הנקודה הלבנה. סמאראס שנכנס כמחליף רק 2 דקות לפני כן ניגש לבעוט, ודייק.

הרכב ישראל: דודו אוואט, קלמי סבן, דקל קינן, טל בן חיים, דדי בן דיין, גל אלברמן, בירם כיאל, יואב זיו (אליניב ברדה 40'), איתי שכטר (ברק יצחקי 74'), בן סהר (יוסי בניון 46') ועומר גולן.

הרכב יוון: קונסטנטינוס חלקיאס, גיורגוס סייטארידיס, ואסיליס טורוסידיס, אברם פפאדופולוס, סוטיריס קירגיאקוס, ונגליס מוראס, קוסטאס קצוראניס, גאורגיוס קראגוניס (חריסטוס פצ'אצ'וגלו 69'), דמיטריס סלפיגידיס, אנגלוס חריסטאס (באסינאס 84') ותאופניס גקאס (גיורגוס סמאראס 64').
 

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק