שפיגלר גדול על בניון

דרור קשטן, משה סיני ואבי לוזון היו חייבים להכין מצגת על תהילת מכסיקו 70 כמודל לחיקוי. במקום זאת הם התעסקו בגימודם וברצון לקעקע את שפר, שפיגלר, שפיגל ויסוקר, שייע, שום וחבריהם

יום חמישי 02 אפריל 2009
אשר גולדברג

ואלו שמותיהם של גיבורי מונדיאל מכסיקו 1970: איציק ויסוקר, שרגא בר, דוד פרימו, מנחם בלו, צבי רוזן, ישעיהו שווגר, שמואל רוזנטל, יצחק שום, רחמים טלבי, יוחנן וואלך, רוני שורוק, דני שמולביץ', שייע פייגנבויים, גיורא שפיגל, מוטלה שפיגלר ומאמנם, עמנואל שפר.

בשנים האחרונות עושה ההתאחדות לכדורגל טעות ופשע ספורטיבי ענק. ההכרזות של ראשי ההתאחדות לכדורגל, של אנשי הנבחרת וחלק מחבורה של כדורגלנים עלובים שמדברים על "למחוק ולהוריד מסדר היום את החבורה של מונדיאל מכסיקו 1970".

יכול להיות, ואני מאמין בכך, ששר ההיסטוריה והצדק העניש את אבי לוזון, דרור קשטן וחבורת ,הלוזרים, שלהם. במקום להכין מצגת על "מכסיקו 70" ולדבר על שפר ושפיגלר כמודל לחיקוי, הרצון למחוק הישג היסטורי הופך לדבר המכוער ביותר שדבק בנבחרת הלאומית הזו ולגורמים שמעליה.

כל מדינה, גם הנחשלת ביותר, יודעת לתת כבוד לדור כדורגלני העבר. יודעים לרצות ולהדמות להם ולא למחוק אותם. חבל שאותם שחקנים, שכל חובב ספורט בישראל לפני 40 שנה העריץ וסגד להם, פיהם נותר חתום בלי להגיב. לא מובן לי מדוע מוטלה שפיגלר, שהיה על המטוס של הנבחרת בכרתים שתק. מדוע שפיגלר לא ידע להסביר כי במקום סיפורים על קרבות הרחוב של גבעתי בעזה, היה רצוי להוביל קמפיין של למידה וחיקוי העבר - לא ביזוי ומחיקה?

מתברר שיוסי בניון, נער הזהב שלנו, הולך בדרכם של רביבו ואיל ברקוביץ' ובטוח שלא ירחק היום ובניון יחבור אל השניים שהובילו את הנבחרת לכלום ושום דבר. כן, השניים שמנסים למחוק את מכסיקו 70, אבל מזכירים לנו ניצחון בשיעור של 0:5 על אוסטריה העלובה. כן, אותה אוסטריה מסכנה ומפורקת שספגה 0:9 זמן קצר קודם לכן מנבחרת ספרד.

נ.ב: אבי לוזון, אי אפשר לחלום על דרום אפריקה 2010, לבקש שחלומות יתגשמו, כמו גם לרקוד ברחובות הרקליון סירטקי, פאסדובלה ורוק-אנד-רול.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק