אל תהיה שרף. צא גדול ותתפטר

אפשר להסביר ולתרץ, אבל ברור שדרור קשטן, אולי גדול מאמני הכדורגל בישראל בדור הנוכחי, נכשל באופן מוחלט בנבחרת. ואם נותר לו כבוד הוא חייב לקחת אחריות. את זה שלמה שרף, אגב, לא עשה אף פעם

יום חמישי 02 אפריל 2009
דורון ברגר

 אפשר להיות קטנוני ולעצבן את שחקני הנבחרת והצוות המקצועי בכך שנטען שבימים האחרונים הם עסקו יותר מידי בפרשנים, בעיתונאים ובאוהדים ופחות מידי בהכנות למשחק.

אפשר לרדת על דודו אוואט על כך שכבר שכחנו מתי בפעם האחרונה הוא סיים משחק בלי לספוג. אפשר לומר ליוסי בניון שכבר די נמאס מהפסטיבל סביבו. אפשר לכתוב שבירם כיאל לא ברמה של נבחרת, שדדי בן דיין הוא לא יותר ממגן בינוני, שבן סהר הוכיח שכנראה הוא באמת שווה רק תחתית ליגה בהולנד ועוד ועוד ועוד.

אפשר להקניט את אבי לוזון שהצהיר ישראל תהיה במונדיאל, אפשר לבקש שוב הסברים על ימי האימון המועטים של הנבחרת, אפשר לשאול אם אנחנו, שטיפחנו תקוות, יצאנו סתם טמבלים, ובעצם אנו האידיוטים האמיתיים בכך שאנו תמיד מאמינים. אפשר הכול לעשות.

אבל יש גם דברים  שאי אפשר לעשות. אי אפשר לדרוש משחקנים ברמה של בניון, גולן בן חיים ואחרים לפרוש. אי אפשר להאשים את אבי לוזון שבאמת רצה והאמין, ונתן לנבחרת כל שביקשה. אי אפשר להמשיך ולבוא בטענות לכל העולם ולהאשים את כל מי שקשור בכחול לבן.

לפיכך, יש רק דבר אחד שאפשר לעשות אחרי ההפסד ליוון שחיסל כמעט בוודאות את הסיכוי של ישראל לסיים שנייה בבית 2 (כן, אני יודע, זה עוד לא אבוד). אפשר לבקש ולצפות מדרור קשטן להתפטר. קשטן, על 6 אליפויותיו ושני דאבליו, קשטן המאמן שהוביל את הפועל תל אביב לרבע גמר גביע אופ"א, קשטן, שגידל עשרות ואולי מאות  שחקנים, כיוון ולימד.  קשטן, הוא המאמן שהוביל את נבחרת ישראל לקמפיין גרוע במוקדמות יורו 2008 ולכישלון בקמפיין הנוכחי.

נבחרת ישראל לא שיחקה גרוע בכרתים. היא גם לא שיחקה טוב, ובכל זאת הייתה קרובה לתיקו. אבל השבוע הזה, שבין ה-28 לפברואר וה-2 באפריל סומן כבר לפני שנה וחצי כשבוע קריטי. לקשטן לא הייתה הזכות להשיג פחות מארבע נקודות בעקבות הכישלונות מול לטביה ושוויץ. גם 3 נקודות משני המשחקים מול יוון, כנראה ולא היו מספיקות, בטח לא  2 נקודות. קשטן השיג אחת בלבד.

דרור קשטן ניהל שלושה משחקים מכריעים בקמפיין הזה..אחד מול שוויץ ושניים מול יוון. הוא לא הוביל באף דקה ב-270 הדקות מול שוויץ ויוון. הוא לא היה קרוב לניצחון באף אחד מהמשחקים האלה. הסיבות הן רבות אבל השורה התחתונה היא אחת. דרור קשטן נכשל ולכן הוא חייב, פשוט חייב להתפטר.
 .
והאמת שאם קשטן יחשוב על זה, כך הוא באמת ייצא גדול. שלמה שרף, המבקר הלאומי, נכשל בארבע קדנציות בנבחרת ולא עזב מיוזמתו. קשטן, כך אנו מקווים, הוא אדם שונה. הוא לא חייב לוותר על כל משכורתו. הוא יכול לנסות ולהגיע להסדר כספי מכובד עם אפשרות לקיזוז במקרה של חזרה לאימון בליגת העל. אבל הוא כן צריך להודות: נכשלתי. גם אני אשם.

ואז אפשר יהיה להתחיל בהכנות למוקדמות יורו 2012..

צילום: GRTTYIMAGES

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק