צריך להמשיך להאמין

למרות ההפסד ליוון, אבי נמני מאמין בנבחרת: "צריך לעטוף את הנבחרת באהבה, אפשר לעלות מהמקום השני". בני טבק חושב אחרת: "חטפנו סתירה לפרצוף וזה מגיע לנו"

יום חמישי 02 אפריל 2009
שלמה חסיד

שוב אותו תסריט מסוייט חוזר על עצמו. הנבחרת פותחת קמפיין עם ציפיות בשמיים ומסיימת אותו בקול ענות חלושה. 

נכון, לישראל עדיין יש סיכוי קטן להעפיל למונדיאל ב-2010, אך כשאתה לא מנצח את היריבות שלך לעלייה, אין מה לדבר על העפלה למונדיאל.

אנשי הכדורגל הישראלי, קיבלו באכזבה קשה את הכישלון של הקמפיין ויצאו למסע הסקת מסקנות.

 אבי נמני, מנג'ר מכבי ת"א,  ממשיך להאמין בנבחרת: "אני לא רוצה לסכם, אני חושב שצריך להמשיך לשחק וצריך להמשיך להאמין. אפשר עוד לעלות מהמקום השני וכל עוד יש סיכוי, אין מה להתחיל עם סיכומים. ראינו אתמול בחצי השני נבחרת ישראלית טובה, לא פחות מיוון, שיכולה להגיע למונדיאל ובמצב הדברים הנוכחי צריך להמשיך ולהאמין, לעמוד מאחורי הנבחרת שהיא של כולנו. הצלחת הנבחרת חשובה לכולנו, צריך לעטוף אותה באהבה ואנרגיות חיוביות ולא לחפש כל הזמן כישלונות, הסקת מסקנות ואווירה רעה. לא זה מה שיקדם את הכדורגל שלנו".

אברם לוי, מי שעבד שנים רבות עם קשטן בבית"ר אמר: "כואב לי הלב על דרור קשטן, הוא בלי ספק המאמן הטוב ביותר שהיה בדור הנוכחי ואם הוא לא הצליח להביא אותנו למונדיאל אנחנו לא שווים מונדיאל. מספיק עם כל הסיפורים, יש פערים עצומים בין הכדורגל שלנו, אפילו לכדורגל של השכנות שלנו, קשטן לא אשם. כל מי שתוקף אותו הבוקר מונע מאינטרסים, שום דבר לא תמים במדינה הזו. דרור כל חייו רצה להיות בנבחרת, הוא האמין שהוא יכול להצליח בה והוא ראוי להיות בנבחרת וכל מי שתוקף אותו לא עשה אפילו פסיק ממה שהוא עשה".

גיא לוזון: "אתמול במשחק ביוון היינו הרבה יותר טובים מהמשחק בארץ. הנבחרת היתה ראויה לפחות לנקודה. התוצאה לא שיקפה, הוכחנו במשחק הזה שאי אפשר לזלזל בכדורגל שלנו, יש לנו שחקנים טובים. חסר לנו מסורת והעפלות למונדיאל ולא רק יכולת. אתה לא מגיע למונדיאל בגלל שהיית טוב. קח למשל את ברזיל, הם יכולים לא לשחק טוב במוקדמות אבל לקחת את המונדיאל. יש להם שם ומסורת, לנו אין את הדברים האלה, אנחנו צריכים לצבור את זה בהרבה עבודה קשה ולא בדיבורים".

בני טבק, חלוץ העבר האגדי של הנבחרת אמר: "חטפנו סתירה הגונה ישר לפרצוף, זה מגיע לנו, אנחנו צריכים להגיד תודה על השיעור שלמדנו. נכון שזה כואב אך באותה מידה זה מגיע לנו, להבא אנחנו צריכים לבוא עם ציפיות הרבה יותר מציאותיות, לא לחשוב שאנחנו יותר טובים מיוון והכול יבוא לנו בקלות". 

מה צריך לעשות כדי לשפר את הכדורגל שלנו?

"צריך לעשות סדר בהתאחדות, לא יכול להיות שכולם יהיו מאמנים ותתי מאמנים שנוסעים לחו"ל ומקבלים משכורות שמנות ושהציבור לא יגזור קופון בדמות הצלחת הנבחרת. לא התקדמנו בס"מ מאז שעברנו לאירופה ומאז התקופה שלי כלום לא השתנה. אבל לפחות אם אפשר לשנות את הכדורגל ולקרב אותו למדינות כדורגל מפותחות, צריך לעשות שינוי בראש שלנו, להפסיק לחשוב כל קמפיין שאנחנו שווים מונדיאל כי אנחנו לא שווים ואולי האכזבות שלמדנו, יגרמו לנו להבין מי אנחנו באמת ומי אנחנו לא".

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק