קשטן לא אשם

"דרור קשטן עשה הכול כדי שהנבחרת תעפיל למונדיאל. הוא הגיע לתפקיד בזכות וצריך להעניק לו קדנציה נוספת כדי להמשיך את הדרך". גברי לוי, יו"ר ההתאחדות לשעבר זועם על הביקורות

יום חמישי 02 אפריל 2009
שלמה חסיד

 יו"ר ההתאחדות לכדורגל לשעבר, גברי לוי יצא היום בהתקפה חריפה נגד כל מי שקורא שקוראים לפטר את דרור קשטן, מאמן הנבחרת ובכלל על הכוונה לא להאריך את הקדנציה של קשטן מעבר ליוני 2010.

בזמנו של לוי, היה ניסיון של לוי למנות את קשטן למאמן הנבחרת, אולם המשא ומתן לא צלח מבחינה כספית. זה קרה בתקופת איצ'ה מנחם. לוי אמר היום: "אני לא מבין מה רוצים מדרור קשטן. מה חשבתם שיקרה? שנעפיל בטוח למונדיאל? שננצח את כולם? קשטן לא אשם בזה שלא ניצחנו. הוא עשה את הכי טוב שהוא יודע".

אבל שוב לא נעפיל למונדיאל

"מה לעשות וכנראה שיש לנו בעיה כלשהי להעפיל לטורנירים גדולים. זה היה לפניו וזה קרה אצלו".

חשבנו שאצל קשטן זה יהיה אחרת

"דרור קשטן לא הגיע במקרה לתפקיד מאמן הנבחרת. הוא מאמן ראוי שעשה רבות. אבל מה לעשות שהוא מאמן את נבחרת ישראל ולא את נבחרת יוון".

הערכות היו שאנחנו יכולים לעבור נבחרת ברמה של יוון

"יש דברים שאני לא תופס. אני לא מבין איך בכלל חשבנו שאנחנו טובים יותר מנבחרת יוון, נבחרת שעשתה באירופה קצת יותר מאיתנו".

בתקופתך, שלמה שרף אימן ארבע קדנציות. זה אולי מוגזם

"זו הבעיה של הכדורגל שלנו. אין לאנשים סבלנות. מה ייצא אם נשלח את קשטן הביתה? יבוא מאמן אחר ויעשה עבודה יותר טובה? צריך שתהייה דרך. דרכו של קשטן הצליחה בכל מיני מקומות. אבל צריך סבלנות, צריך זמן".

אז מה הבעיה בעצם?

"הבעיה היא לא של מאמן הנבחרת. הבעיה היא יותר נרחבת. היא קשורה לרמת המתקנים ולהשקעה בתשתיות, השקעה בשחקנים צעירים".

יהיה קשה לאוהדים עם עוד קדנציה של קשטן

"תפסיקו לבלבל את המוח עם זריקת האחריות על קשטן. אסור, פשוט אסור להחליף אותו במאמן אחר. קשטן צריך להישאר לפחות עוד קדנציה אחת בתפקיד. תסמכו עליו,  שגם בפעם הבאה הוא יידע לעבוד נכון".


תגובות

9

טלספורט בפייסבוק