היום שאחרי

אחרי שעברו מספר ימים, אפשר כבר להודות שאין צורך להתלהם נגד דרור קשטן. הוא נכשל איפה שכולם נכשלו והטעות היחידה שלו היא שהוא סמך יותר מידי על יוסי בניון

שבת 04 אפריל 2009
קובי סגל
קל היום לקחת עט ונייר, לקטול, לרמוס ולחתוך כל שותף שהוא לכישלון הקמפיין של נבחרת ישראל. לא רק בגלל ההפסד לאלופת אירופה בדימוס, שנראתה גרוע בהרבה מנבחרת ישראל, והקלישאה היינו יותר טובים והגיע לנו ניצחון, אלא בעיקר בגלל השורה התחתונה: יש רק הבדל אחד ביננו ובין יוון - הם יופיעו במונדיאל ואנחנו רק נצפה בו מרחוק.

השבוע יכלה הנבחרת להביא את אחד הניצחונות החשובים בתולדות הכדורגל הישראלי והיא אכן הייתה ראויה לכך, אלא שהורגלנו להפסיד ברגעי האמת. תמיד תהיה הטעות הגורלית שתסום את הגולל. לצערנו, היה זה כיאל, אם בטיפשות או בחוסר ניסיון, שגרם לפנדל המיותר כאשר הנבחרת היתה במומנטום מצוין.

לא אאשים את כיאל באי ההעפלה, נבחרת שלא מנצחת בביתה את שתי יריבותיה לעלייה, לא ראויה לייצג את ביתה ועמה במוזיאון הכדורגל. לכישלון הרבה אבות וקורבן אחד - המאמן תמיד ישא בעול ההפסד והשחקנים יונפו על הכתפיים בניצחונות.

כשאבי לוזון הכריז שהפעם אנחנו במונדיאל - שמחתי. הוא כיוון הכי גבוהה שאפשר וכך צריך להיות - סמן מטרה גבוהה ותגיע אליה. זהו מוטו החיים. לא תמיד מצליחים אבל תמיד צריך לנסות.

כשמונה דרור קשטן לאימון הנבחרת לא היה ראוי ממנו, גם אם שגה פה ושם, הפסיד או ניצח, הרי הוא ישאר מאמן גדול ואין לי ספק שגם המאמן הבא יהיה ראוי בהחלט. האמינו לי,  דרור רצה לנצח יותר מכל אדם אחר וידע  שישלם מחיר כבד בהפסד , עשה את המקסימום וזה לא הספיק.

כל קודמיו עברו תהליך דומה. אימנו פה טובי המאמנים הישראלים :שניאור, גרונדמן, שרף גרנט וגם מאמנים זרים: מנסל ונילסן, אך התוצאה לא השתנתה: חסר לנו גרוש ללירה. לכולם יש עצות, כולל את אנוכי - יש בלי סוף, רק שבינתיים לא מצאנו את שביל הזהב.


לא מנהיג. נחמד
 
בנבחרת הנוכחית, הכל היה תלוי בשחקן אחד: יוסי בניון, שהיה פצוע ברגע האמת ולדעתי פה נעוץ הכישלון. נבחרת זקוקה למספר מנהיגים, למרות שזה עדיין לא מבטיח הצלחות - מה שכן, זה מבטיח מאבק עד הסוף.
 
בנבחרות הקודמות  היו אלה גיורא ושפיגלר שנעזרו בשום רוזן ועוד מנהיגים וכוכבים, שהגיעו בלי זיזול למונדיאל, מבית הרבה יותר קל . אחריהם היו את סיני, מלמיליאן ואוחנה, שנעזרו באבי כהן, טורק וארמלי - כוכבים בפני עצמם שנכשלו. אחריהם: ברקוביץ, רביבו, בנין, עטר, נימני, זוהר וקלינגר - דור מוכשר שגם הוא לא הגיע לשום מקום. 

בדור הזה ניסינו להלביש מנהיגות על שחקן בודד שאולי הוא הכישרון הגדול שנולד בישראל   אבל אופיו השליו והצנוע פוגם ביכולתו להנהיג. הוא שחקן ענק, אך בודד בנבחרת ואינו מנהיג מטבעו. זה אולי נורא לומר, אבל  אופיו הנוח והעדין פוגע ביכולתו להנהיג והיום כבר אפשר לומר - פסטיבל יוסי פגע בשאר השחקנים.
 
בואו נספור עד עשר, ניקח נשימה ארוכה נעשה חושבים איך מתקנים משפרים. לא שוחטים, אלא מכבדים את האנשים - ולדרך חדשה יוצאים. מי שלא עושה לא טועה, כי כאלה אנחנו. עם ישראל חי. ניצח את כל מלחמותיו בארץ ישראל ועדיין אנו נילחמים, לא נישבר.  נרים ראש בתקווה שהדור הבא: שכטר,בוזגלו וברוכיאן ושות', יוביל אותנו לפיסגה ונזכור - זה רק ספורט. ברוך שובך ליגת העל.
 
קובי סגל הינו שחקן עבר וסוכן שחקנים.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק