צדק, אבל דיבר כמו אוהד

דניאל יאמר, התבטא בסיום משחק ההפסד של קבוצתו מכבי נתניה לבני יהודה ואמר שקבוצתו אינה ראוייה לאליפות. האם יאמר צודק בהתבטאות שלו? פרשני כדורגל מנסים להסביר

יום ראשון 05 אפריל 2009
שלמה חסיד

 לבעלים של מכבי נתניה , דניאל יאמר הייתה התבטאות לא שגרתית לאחר ההפסד מול בני יהודה, כשטען שקבוצתו לא ראויה לאליפות.

נתניה מרוחקת כרגע רק 4 נקודות מהמקום הראשון ויש לה עדיין סיכוי סביר להדביק את הפועל ת"א ומכבי חיפה בפיסגה. נשאלת השאלה מדוע יאמר התבטא כפי שהתבטא. האם זה כדי להעיר את שחקניו? או שהוא באמת לא מאמין בקבוצה שלו?


אלי אוחנה, ששיחק אצל מאמן אחד או שניים בקריירה ואימן קרוב לעשור,   מאמין יותר באפשרות הראשונה : "כשבעלים של קבוצה אומר דבר כזה הוא בדרך כלל מנסה לאפס את השחקנים, אבל כפי שאמרו שחקנים בכירים בנתניה זה עלול להוציא את הרוח מהמפרשים".

אז הלכה האליפות לנתניה?

"בניתוח מקצועי קר יאמר צודק, אין לו קבוצה לאליפות. לדעתי כרגע בית"ר ונתניה לא במרוץ ורק הפועל ת"א מסוגלת להפתיע את מכבי חיפה, אבל אולי לדברים של יאמר תהיה השפעה על השחקנים והמצב ישתנה.

איציק זוהר עבר כמה מאבקי אליפות בחייו: "דניאל יאמר דיבר כמו אוהד, הוא אומר מה שהוא רואה ובאמת לפי המשחק אתמול , נתניה לא קבוצה לאליפות. נזק זה לא יעשה. כי בכל מקרה אליפות הם לא ייקחו, אבל  אולי כדאי לו להתקרר לפני שהוא מדבר ושלא יתפלקו לו התבטאויות שיפגעו בשחקניםם. בסך הכול זה לא סקופ גדול שנתניה לא תיקח אליפות השנה , מראש לא דיברו עליה במונחים האלה.

גם הפרשן דני נוימן לא מסכים דווקא עם שיטתו של יאמר : "בשנה שעברה בתחילת הסיבוב השלישי, חזי מגן אמר שבני יהודה ירדה ליגה והוריד את הלחץ מהקבוצה וזה שינה את התמונה. במקרה של נתניה זה לא יקרה" 

מאיפה הביטחןן?

" קבוצה שאין לה התקפה לא תיקח אליפות  יאמר צודק אבל אמירות כאלה צריך להשאיר לפרשנים , מבעלים של קבוצה עם ניחוחות של הבונדסליגה , מצפים לקו יותר ממלכתי למרות שזה היופי שלו, הוא אומר מה שהוא חושב , וזה נחמד שנשארים אנשים לא פוליטיקורקט.

שחקן העבר ג'ימי טורק מסכם: "פירשתי את המשחק של נתניה אתמול ואבוי לכדורגל שלנו אם קבוצה כזאת תיקח אליפות. בחלקים גדולים של המשחק היה נדמה לי שהם ובני יהודה פשוט לא רוצים לקחת אליפות זה מדהים, אף קבוצה השנה לא ראויה לאליפות , בטח שלא נתניה אבל בליגה כל כך חלשה לא אתפלא אם נתניה תיקח אליפות וזה יספר את כל הסיפור העלוב של ליגת העל שלנו."

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק