הנבואות לא הוכיחו את עצמן

השערים נכבשו. העולות הפתיעו, הכדורגל היה חופשי ואפילו ליאור אסולין חזר לעצמו. רק שהמתקנים יהיו טובים יותר והקהל יגיע בהמוניו. ואב זלצר מסכם בעונג את המחזור הראשון בליגת טוטו

יום שלישי 25 אוגוסט 2009
זאב זלצר

 למרות הנבואות השחורות שהיו, ראינו משחקי כדורגל די טובים במחזור הראשון. ראינו שמובקעים שערים כולל הקבוצות שהפסידו. הנבואות השחורות לא הוכיחו את עצמן, צפינו במשחקים למען הניצחון ולא לטובת ההפסד כמו בעבר.

ישנן קבוצות שהשיגו ניצחונות יפים כמו הפועל פ"ת וב"ש, באופן כללי ראינו שחקנים צעירים כמו אלה של הפועל חיפה, שבאים לביטוי וכובשים ועל זה אני מאוד אופטימי. מה שכן,  Ӧריך לתת לקהל תנאים טובים יותר, חבל שאין לו תנאים אופטימלים.

קחו למשל את בלומפילד, בו  יש לצופים תנאים מצוינים, וצריך לשאוף ולשפר את המתקנים וביחד עם כדורגל התקפי, שיניב גולים, גם הקהל יגיע  זה בטוח.
אני לא מתרשם  ממה שקרה עם אסף קינן.   זה נכון שהייתה טעות מצידו של השופט, אבל לא צריך לרכב על זה. זה קורה גם בליגות  הגדולוߪ באירופה. אני משדר משחקים וראיתי בליגה הגרמנית טעות נוראית במשחק בין הופנהיים לבאיירן מינכן, כאשר נגיחה של שחקן הופנהיים עברה את קו השער והשופט לא ראה את השער, וכאן מדובר בשופטים בכירים בעלי ניסיון במפעלים האירופים.

הכי חשוב זה̠ללמוד מטעויות השופטים.  צריכים לעמוד מאחוריהם ולא לתלות אותם.  זה מוריד להם את הביטחון, חשוב לעמוד לצידם, שדברים כאלה לא יקרו בעתיד.

השחקנים שעשו את השבת היו באופן טבעי ליאור אסולין שכבש צמד ואלנתן סלמי עם שער ניצחון.̠לגבי האחרון רואים שהתקדמות שלו הדרגתית, זה התחיל בגביע הטוטו ואני מקווה שתהיה לזה רק המשכיות. יבוריאן פורח וזה פועל יוצא מהיכולת של הקבוצה.

מילה טובה מגיעה גם לעכו ורעננה, שבאו למשחקי חוץ קשים ללא רגשי נחיתות, העולות החדשות שיחקו על מנת לנצח במגרשי חוץ קשים, שתי קבוצות ראויות, ועל זה מגיעות להן מילים טובות. 

מכבי ת"א בהחלט נראית טוב בשני המפעלים (טוטו והליגה), זה רק מראה שגביע הטוטו יכול לשמש הכנה טובה לליגה, אם מנצלים אותו כמו שצריך. בשורה התחתוӠה חשוב לומר שאלו התרשמיות ולא סיכומים, צריך לבחון לאורך זמן. 

אני מאוד אוהב את המשחק של בני יהודה שמשחקת אטרקטיבי, למרות שראו במשחק נגד אשדוד שהעייפות והיכולת לעשות את הסוויץ' בין שני המסגרות הוא עדיין קשה לכתומים, מנגד יוסי מזרחי הӦליח לחבר קבוצה חדשה ובעזרת חיזוק מתאים, אשדוד יכולה להתברג בצמרת.

במשחק המרכזי של המחזור ראינו הרבה שחקנים מוכשרים על כר הדשא למרות שגולים, שהם שם המשחק לא היו, באופן כללי המשחק התנהל בקצב טוב עם הרבה אירועים ליד שני השעריӝ, ואני מאמין שהצופים נהנו ממנו.

דבר אחד בטוח, יש לי נקודות ראוית לציון במחזור הזה, כיבוש השערים, הרצון לנצח וההזדמנויות שמקבלים השחקנים הצעירים. זה  נותן אופטימיות להמשך הדרך.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק