ההתאחדות פנתה לפיפא

פיפ"א וההתאחדות לכדורגל, פועלות לבדיקת נושא סינוורו של דודו אוואט. ההתאחדות הגישה פנייה לפיפ"א וצירפה קלטת המתעדת את רגע הסינוור. המשקיף הגרוזיני במשחק, הזהיר את היוונים מבעוד מועד

יום שלישי 07 אפריל 2009
אשר גולדברג

פיפ"א חוקרת בחשאי את פרשת סינוורו של שוער נבחרת ישראל, דודו אוואט, בקרני לייזר בצבע ירוק, במהלך המשחק בכרתים מול נבחרת יוון ובעיקר בזמן בעיטת 11 המטרים, שהכריעה את המשחק, 1:2 ליוונים.

במהלך המשחק ניגש אוואט לשופט הפורטוגלי, אולגריו בנקורנצ'ה,  וגם לשופט הרביעי, אולם מלבד אזהרה במערכת הכריזה - להפסיק עם הסינוורים, הנושא לא טופל הופסק.

מתברר שגם במשחק באתונה, בחודש אוקטובר 2008, בו ניצחה שווייץ את יוון  2:1, סינוורו היוונים את חלוץ שוויץ, אלכסנדר פריי בזמן בעיטת פנדל.

ההתאחדות לכדורגל פנתה היום (שלישי) לפיפ"א בנושא. במסגרת הפנייה, צירפה ההתאחדות את קלטת המשחק בה קטעים מתועדים של הסינוור, ותמונות המעידות על אירועי הסינוור.   

מבדיקה שערך אתר TELESPORT  עולה כי המשקיף הגרוזיני במשחק התריע ערב המשחק מפני קרני הלייזר. הגרוזיני  הזהיר את היוונים מהמקרה שכאמור, התרחש כבר במשחק מול שוויץ.

אוואט עצמו התראיין לגלי צה"ל והבהיר: "הלייזר בטח לא הפריע עליי בעיטת בפנדל, אולי בהגבהות לרחבה זה קצת הסיט את תשומת ליבי. הערתי לקוון, אבל זה לא הפריע לי במשחק, בטח לא בפנדל".

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק