לא מתכוון לחזור למכבי

וויל ביינום , האקס של מכבי ת"א, שהדהים עם משחק ענק מול שארלוט, התבטא בראיון מיוחד ל-telesport: "הופתעתי ששיחררו אותי ממכבי, אבל מצאתי בית חם". ביינום נחרץ: "היתה טעות לשחרר את פנאן"

יום שלישי 07 אפריל 2009
שלמה חסיד

וויל ביינום, ששיחק עד לעונה החולפת במכבי ת"א, הדהים את עולם הכדורסל בכלל ואת אנשי ה-NBA בפרט, כאשר קלע במשחק קבוצתו דטרויט פיסטונס, 32 נקודות בניצחון על שארלוט, מתוכן 26 נקודות ברבע הרביעי.

ביינום רשם שיא היסטורי וייכנס לדפי ההיסטוריה של דטרויט, כשחקן שקולע הכי הרבה נקודות ברבע אחד.

הגארד, שזכור לאוהדי מכבי, בעיקר בזכות אירוע הדריסה בו היה מעורב, התראיין ל-telesport, וסיפר על העונה שלו בדטרויט: "לקלוע 26 נקודות ברבע האחרון היה רגע השיא בקריירה שלי, פשוט ריחפתי. אני משחק עם ביטחון, מרגיש שמאמינים בי ואני נמצא כרגע בפיסגת הקריירה שלי, אבל השאיפה שלי היא להמשיך ולהתקדם".

יש סיכוי שיום אחד תחזור למכבי?

"כרגע זה לא הכיוון שלי, אני רוצה להמשיך ולהתפתח כשחקן נ.ב.א, אני  אוהב את מכבי, היו לי שם שנתיים נהדרות. הופתעתי שלא רצו אותי אבל קיבלתי את רצון המועדון, יש לי בית חדש ואני רוצה להישאר בו".

האם לעובדה ששיחררו אותך, יש קשר לאירוע הדריסה?

"לא הייתי מעורב בשום אירוע דריסה, ואני לא רוצה להתייחס לנושא הזה. הותקפתי וניסיתי להימלט ובזה נסגר העניין. לא אתן שיכפישו את שמי, עובדה שזה נסגר ללא כלום, זה משהו שהיה בעברי וכבר לא חלק ממני".

מה הסיבה שמכבי לא הצליחה העונה?

"אני חושב שנעשו כמה טעויות. לא היה צריך לפרק את הסגל שהגיע לשני גמרים ביורוליג ובגביע. זו היתה עונה טובה, בניגוד למה שאחרים חשבו. לא האמנו שיחשיבו את זה ככישלון.

האם היה נכון לוותר על מוני פנאן?

"אני באופן אישי לא מבין למה מכבי ויתרה על מוני פנאן, שהיה בשבילנו השחקנים כמו אבא ודאג לכל מחסורינו. המשקל הסגולי שלו בתוך המועדון היה גדול. לדעתי זו היתה שגיאה, צריך להחזיר אותו לקבוצה" 

סייע בהכנת הכתבה, רועי רובינשטיין

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק