8

חיפה, באיירן, יובנטוס ובורדו

הגרלת ליגת האלופות: דלופת ישראל, מכבי חיפה הוגרלה בבית 1, ביחד עם באיירן מינכן הגרמנית, יובנטוס האיטלקית ואלופת צרפת בורדו. מחזור ראשון: מכבי חיפה מארחת את באיירן מינכן

יום חמישי 27 אוגוסט 2009
אשר גולדברג

לאחר הדרמות וההתרגשות, הסתיימה היום (חמישי) הגרלת הבתים של ליגת האלופות שתחל ב-15 וב-16 בחודש סמפטמבר הקרוב. אלופת ישראל, מכבי חיפה, הוגרלה לבית 1 ביחד עם באיירן מינכן, יובנטוס ובורדו. 

האלופה הישראלית תחל את המשחקים באיצטדיון רמת גן מול באיירן מינכן ב-15 בספטמבר, כפי שמכבי ת"א דאז פתחה את משחקיה בשלב הבתים, שנערך בערב ראש השנה. במשחק השני בבית 1 חיפה תצא לצרפת ותפגוש את בורדו ולאחריו ۢוד משחק חוץ מול יובנטוס באיטליה. 

לאחר מכן יחל השלב השני של סדר המשחקים, שבו יובנטוס תגיע לרמת גן בסביבות חודש נובמבר. במחזור החמישי תצא מכבי חיפה למפגש הגומלין מול באיירן מינכן באליאנס ארינה ותחתום את שלב הבתים בתחילת חודש דצמבר מול בורדו הצרפתית באיצטדיון רמת גן.

זהו למעשה בית כמעט זהה לבית ששיחקה מכבי ת"א בעונת 2004/05 בליגת האלופות, שאז גם באיירן מינכן ויובנטוס שיחקו ברמת גן וגם אייאקס ההולנדית. ניתן לציין שגם באיירן מינכן וגם יובנטוס לא זכו באליפות בליגות אותן הן מייצגות. 

השנה יתבצע חידוש בליגת האלופות, כאשר משחק הגמר ייערך במוצאי שבת ולא באמצע השבוע כפי שהיה עד כה. 

סדר המשחקים - בית 1:

15/9: מכבי חיפה מול באיירן מינכן

30/9: בורדו נגד מӛבי חיפה. 

21/10:  יובנטוס נגד מכבי חיפה.

3/11: מכבי חיפה נגד יובנטוס. 

25/11: באיירן מינכן נגד מכבי חיפה. 

8/12: מכבי חיפה נגד בורדו.


ריברי מבאיירן מינכן בדרך לרמת גן (gettyimages)

לפני פתיחת טקס הגרלת הבתים, נערך טקס חלוקת הפߨסים למצטייני העונה שעברה. בפרס שוער השנה בליגת האלופות זכה אדווין ואן דר סאר, שוערה ההולנדי של מנצ'סטר יונייטד. 


דל פיירו במדי יובנטוס, גם בדרך לר"ג (gettyimages)

את התואר מגן השנה בליגת האלופות זכה ג'ון טרי מצ'לסי, שהגיע עם הקבוצה עד למעמד חצי הגמר. את התואר קשר העונה זכה צ'אבי הספרדי מברצלונה. את תואר השחקן ההתקפי של העונה זכה: ליונל מסי מברצלונה, אלוף אירופה.

הגרלת הבתים:

בית 1: באיירן מינכן, יובנטוס, בורדו, מכבי חיפה.

בית 2: מנצ'סטר יונייטד, צסק"א מוסקבה, בשיקטאש, וולפסבורג.

בית 3: מילאן, ריאל מדריד, מארסיי, פ.צ ציריך

בית 4: צ'לסי, פורטו, אתלטיקו מדריד, אפועל ניקוסיה.

ביӪ 5: ליברפול, ליון, פיורנטינה, דברצ'ן.

בית 6: ברצלונה, אינטר, דינמו קייב, רובין קאזאן.

בית 7: סביליה, ריינג'רס, שטוטגרט, אונריאה אוזיצ'ני.

בית 8: ארסנל, אלקמאר, אולימפיאקוס, סטנדרד ליאז'. 
 

תגובות

טלספורט בפייסבוק