בלגיה מחכה להם

כמו בקיץ שעבר, גם בקיץ הקרוב לא מעט שחקנים ישראלים יעזבו את ארץ הקודש למען הכסף הגדול של בלגיה, גרמניה או הולנד. מי מועמד לעזוב? TELESPORT מנסה לעשות סדר

שבת 11 אפריל 2009
אשר גולדברג
החל מהעונה הבאה, תמנה ליגת העל 16 קבוצות, משמע - יותר שחקנים בינוניים ויותר משחקים משעממים. החדשות הפחות נעימות הן שבדומה למרבית המשק הישראלי, גם בכדורגל יושקע פחות כסף, מה שמבטיח זרים פחות טובים וגרוע מכך, העדפה של לא מעט שחקנים ישראלים לעבור לאירופה, גם לליגות פחות נחשבות.

ההנחה היא כי חלק משחקנינו שוב יעדיפו את הליגה הבלגית כשבנוסף, ליגות נוספות שבאות בחשבון הן הרומנית והצרפתית הראשונה או השנייה.

השבועות הקרובים הם קריטיים מאוד עבור חלק משחקנים שיחפשו דרך לשפר את החוזה בישראל. חלקם יצליחו, חלק לא. החלטנו לעשות סדר עם השחקנים שקיים סיכוי סביר שיעברו לשחק באירופה בתחילת עונת 2009/10.


אבירם ברוכיאן - אם רק ירצה, אך ספק אם ירצה

מכיוון שעתיד בית"ר ירשולים תלוי בעיקר בארקדי גאידמק, נראה שבית"ר תתקשה להשאיר אצלה את ברוכיאן. יש שאומרים כי מדובר באחד משני שחקני הליגה הטובים בישראל (השני הוא ברק יצחקי) וכל סוכן טוב יכול להשיג לברוכיאן חוזה מצוין בכל קבוצה מהדרג השלישי באירופה.

הבעייה של אותו סוכן היא שברוכיאן כנראה ומזכיר במשהו את בן משפחתו אורי מלמיליאן. ברוכיאן הוא מה שהאוהדים אוהבית לכנות "ירושלמי בדם". סביר להניח שהצעה סבירה עם הבטחה לתפקיד הקפטן, יכולה להשאיר את ברוכיאן בבירה. ברוכיאן גם אמור להתחתן בקיץ, עוד סיבה להישאר קרוב למשפחה. הסיכויים שיעבור: ברוכיאן בחור מופנם מידי כדי להעריך.


ברק יצחקי - מישהו מוכן לשלם?

ללא ספק שחקן הליגה הטוב ביותר בישראל. חזר מגנק הבלגית תמורת סכום של יותר ממיליון דולר שעדיין לא שולם במלואו. אף קבוצה  ישראל לא תהיה מוכנה לעמוד בחוזהו העומד על  400 אלף דולר נטו לעונה. אם לא יקרה משהו בלתי צפוי, בית"ר תהיה חיבת להחזיר אותו לאירופה כדי לחסוך בעלויות. עם זאת, יצחקי כבר הבהיר כי הוא לא רוצה לשחק באירופה, אלא להישאר בבית"ר, מצב נדיר שבוודאי יגרום ללחץ של האוהדים להשאירו בכל מחיר. הסיכויים שיעבור: תלוי רק ביצחקי.


דקל קינן - אין קבוצה שלא תרצה

מעבר של דקל קינן לאירופה הוא כבר כמעט בגדר עובדה. קינן בנוי כמו שחקן אירופאי, מתנהג כמו אירופאי ויש לו יכולת גבוהה בהרבה מהשחקן הממוצע בליגה העל. יעקב שחר  ידרוש עבורו לפחות מליון דולר וקינן יעבור לשחק באירופה, השאלה היא רק מתי זה יקרה. אם מכבי חיפה תזכה באליפות, ייתכן ויעדיף לנסות מזלו במוקדמות ליגת האלופות. הסיכויים שיעבור: גבוהים.


בירם כיאל - משא ומתן קשה

למרות הטעות מול יוון, בירם כיאל בנוי לשחק באירופה. השחקן מנהל מזה תקופה ארוכה משא ומתן עם ראשי מכבי חיפה ללא כל הצלחה. סוכנו רונן קצב מחפש לו קבוצה באירופה ואם שחר לא יתפשר, סביר להניח שכיאל ימצא מועדון שיחפוץ בו. הסיכויים שיעבור: תלוי במו"מ מול שחר.


מאור בוזגלו - תג מחיר גבוה

לנו הישראלים, אין בכלל ספק שמאור בוזגלו יכול לככב בכל אחת מליגות המשנה באירופה, ויכול להשתלב בליגות הבכירות. הבעיה היא שהאירופאים יתקשו להתרשם רק מהביצועים של הילד מול קרית שמונה. בוזגלו שיחק בעבר בצרפת וחזר לישראל למען השירות הצבאי, כך שבצרפת מכירים אותו.

ידידו של מאור, כארים בנזמה יזרוק מילה טובה וגם על בוזגלו יהיו קופצים. הבעיה הקשה שלו היא תג המחיר של מכבי תל אביב שיהיה כארבעה מיליון יורו. במקרה של בוזגלו, כמו במקרה יוסי בניון, תידרש מעורבות של אנשי כדורגל בכירים כדי לשכנע קבוצה להשקיע סכום כה גבוה. פיני זהבי כבר בכוננות. הסיכויים שיעבור: אם אבא לא יפריע למו"מ, טובים בהחלט.


איתי שכטר - כבר החליט לעזוב

איתי שכטר כבר קיבל לא מעט הצעות מקבוצות בבלגיה. הוא לא רוצה להישאר בישראל ובמכבי נתניה יודעים כי הוא כנראה מיצה את עצמו בקבוצה. במכבי נתניה יודעים שאם לא אירופה, שכטר ייחטף על ידי אחת הגדולות האחרות ולכן סביר הרבה יותר ששכטר יעבור לבלגיה או גרמניה, וינסה שם את מזלו. הסיכויים שיעבור: כמעט בוודאות.

מהרן לאלא - כרטיס ביד

השחקן המפתיע של העונה מחזיק בכרטיס ביד במקרה של הצעה מאירופה. סוכניו, שמכירים את המצב, נחושים למצוא לו קבוצה שתחטוף שחקן ללא עלות כרטיס שחקן. לפיכך, גם לאלא כנראה ולא יישאר אדום. הסיכויים שיעבור: בהפועל יצטרכו לחפש שני חלוצים חדשים.


מושיקו מישאלוב- קפריסין קורצת

הבלם של מכבי תל אביב היה מועמד בעבר לעבור לאירופה. סיכוי סביר שבקיץ זה יקרה, לא לקבוצה גדולה, אבל מישאלוב יגשים את החלום. במקרה הרע מבחינתו, יעבור לאי השכן כמו ידידו ארז מסיקה. הסיכויים שיעבור: מיצה את עצמו במכבי תל אביב.


האחרים - יש עוד לא מעט שחקנים שעם סוכן טוב יכולים לעבור. עומרי קנדה צריך סוכן שימצא קבוצה שזקוקה למגן ימני. שיפור ביכולתו של שליו מנשה, עשוי לעניין מאוד נציגים אירופאים. נתוני הגוף של טוטו תמוז יכולים לעזור לו. היכולת פחות. אבל כל אלה, אם  לא יצליחו למצוא קבוצה אטקרטיבית, סביר להניח שיעדיפו לשחק בישראל.


 

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק