נמני הואשם בפגיעה גופנית

תובע ההתאחדות, שלום אבן עזרא הגיש כתב אישום חמור מאוד נגד אבי נמני. נמני מואשם בפגיעה גופנית בשופט הרביעי זיו אדלר, העלבת שופט ואי ציות להוראות. אוהדי מכבי יפגינו בדיון. בושינסקי שוחח עם נמני

יום ראשון 12 אפריל 2009
אשר גולדברג

המחזור ה-26 בליגת העל שוב סיפק כותרות דווקא בגלל טעויות ושערוריות שיפוט ולא בגלל הכדורגל הגדול שהוצג בו.

תובע ההתאחדות לכדורגל שלום אבן עזרא, הגיש היום (ראשון) כתב אישום חמור מאין כמוהו נגד אבי נמני, בעקבות האירועים הקשים במשחק אתמול בין בני סכנין למכבי ת"א. 

ההאשמות בכתב האישום שהוגש נגד נמני כוללות: "פגיעה גופנית בשופט, העלבת שופט ואי ציות להוראות שופט". נמני, שנגדו עומד עונש הרחקה על תנאי משלושה משחקים, יועמד לדין כבר מחר והוא צפוי לספוג עונש השעייה ארוך, ייתכן אפילו עד סיום העונה הנוכחית.

אוהדי מכבי ת"א לא מתכוונים לתת לדיון לעבור בשקט והם מתכוונים להגיע לדיון ולהשמיע את קולם. האוהדים מתכננים להגיע עם מערכת כריזה ולמחות כנגד איגוד השופטים ובעד אבי נמני, שלדעתם זכאי מכל אשמה.

בדו"ח השיפוט, שהגיש אלי חכמון צויין שאבי נמני קרא לשופטים וצעק: "אפסים, אתם פחדנים ושקרנים".נמני גם תפס את ידו של השופט הרביעי זיו אדלר, אחרי שזה הסב את תשומת ליבו של השופט חכמון והורה לו להרחיק את סקוט סילי.

בושינסקי שוחח עם נמני

יו"ר מכבי ת"א, אביב בושינסקי שוחח היום עם אבי נמני בקשר לאירועי המשחק אתמול מול בני סכנין. בושינסקי ביקש שהתנהגותו של נמני לא תחזור על עצמה, אך הביע את מורת רוחו כנגד השיפוט במשחק.

בושינסקי התלונן על השיפוט העונה בליגת העל בכלל, ובפרט נגד מכבי, שקופחה כבר מספר פעמים בעבר ע"י שופטים.

בושינסקי אמר: "לו השופטים היו נעזרים מתחילת העונה בשידורים החוזרים לשינוי פסיקותיהם , הרי שמכבי הייתה נמצאת היום במקום אחר בטבלת ליגת העל. על אף שהתנהגותו של נמני אמש לא הייתה הולמת, נראה כי דו"ח השופט השופע רבות משידור הטלוויזיה ולא משנראה על המגרש. על כן אני מקווה שבית הדין ייקח את כל אלה בחשבון בהחלטתו."

גם מאיר לוי יועמד לדין

גם מאיר לוי וקוונו אייל שרון, ששפטו אתמול את המשחק בין הפועל ת"א למ.ס אשדוד זומנו לבירור דחוף בוועדה המקצועית של איגוד השופטים. מאיר לוי שגה כשפסק על שער שלא היה לזכות הפועל ת"א, שער שהכריע את ההתמודדות בין הקבוצות. בתוספת הזמן של המשחק פסק מאיר לוי לפנדל לזכות אשדוד אחרי נגיעת יד ברחבה, אך ביטל את פסיקתו אחרי התערבות של הקוון.

שופט בכיר באיגוד השופטים אמר: "הגיע הזמן שמאיר לוי ינוח עד סיום העונה, הראש שלו לא בכדורגל". מנכ"ל איגוד השופטים, יריב טפר, שיגר הבוקר מכתב למאמן מ.ס אשדוד יוסי מזרחי, והחמיא לו על ההתבטאויות המינויריות בנושא שיפוטו של לוי.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק