גוטמן פוטר. עטר במקומו

מאמן מכבי נתניה קיבל הודעה על סיום תפקידו. עטר חתם לעונה וחצי. בלדב: "גוטמן עשה את המקסימום, אבל הקבוצה לא הגיעה להצלחות". גם אברי מונצ'ר ומרקו בלבול לא ימשיכו

יום רביעי 03 ינואר 2007
עדי גלסקה

מאמן מכבי נתניה, אלי גוטמן, פוטר מהקבוצה ובמקומו מונה ראובן עטר..

גוטמן קיבל הודעה על סיום תפקידו מהנהלת הקבוצה בעקבות יחסיו הלא טובים עם השחקנים והיכולת הלא טובה של הקבוצה. השיא היה אמש בתבוסה 5:2 למכבי ת"א.

הבעלים של הקבוצה, דניאל יאמר, החליט לפטר את המאמן ולמנות במקומו את ראובן עטר, שאימן את הקבוצה בעונה הקודמת ואת העונה הנוכחית פתח במכבי הרצליה, עד שפוטר על ידי הבעלים אריאל שיימן. עטר חתם בקבוצה לשנה וחצי.

גם מאמן הכושר, אברי מונצ'ר, ועוזר המאמן, מרקו בלבול, סיימו את תפקידם.

ראובן עטר, שחוגג היום את יום הולדתו, אמר היום במסיבת עיתונאים מיוחדת: "אני שמח לחזור לנתניה, מלכתחילה הייתי אמור להישאר אחרי תקופה טובה שהיתה לי בארבע העונות האחרונות, אבל היה ברור לי שאחזור למכבי נתניה. זה יום ההולדת הכי שמח שהיה לי. אני מודע בדיוק למה שקורה בקבוצה ומודע לציפיות. מלכתחילה חשבתי שאני צריך להמשיך, אבל אולי טוב שעזבתי והקבוצה יכלה להתבשל. כך שכל דבר הוא לטובה. אני מאמין בקבוצה ומודע לציפיות"

"המטרות של הקבוצה השנה גבוהות מבעבר אני מרוצה מהסגל השחקנים הקיים מקומנו גבוה יותר מהמצב כיום, אני מכיר את האופי של הכדורגל בנתניה ומאמין ביכולתי לגרום לקבוצה להיראות טוב יותר.  עם סגל השחקנים הזה היא אמורה להיראות טוב יותר".

כשנשאל האם חתר תחת גוטמן אמר עטר: "אני דיברתי פעם אחרונה עם בלדב לפני חודשיים והוא היחיד שהייתי איתו בקשר. לא חתרתי ולא דיברתי על אף אחד".

הבעלים של מכבי נתניה, דניאל יאמר, הסביר: "הסתכלתי על דברים מסוימים בקבוצה ואני מרגיש שהיא משחקת בלי חמצן, אני לא רוצה להאשים אף אחד כי אני אשם היחידי, כי כבעלים לא הצלחתי לשמור על רמת אופטימיות והנאה מכדורגל שהתחלנו בה מתחילת העונה. 

"הרגשתי שיש ירידה ברמת הקבוצה, לא זיהיתי את הקבוצה שלי ומיום ליום הרוח שלנו נעלמה. הרגשתי שאני צריך להעביר גבול , למרות שאני מרגיש עצוב מאוד לגבי ההחלטה שלי ואני יודע ששלושת המאמנים עשו הכל כדי להצליח ולהעלות את רמת הקבוצה, אני מודה ומאחל להם את כל ההצלחה בעולם. 

"אבל אנחנו חייבם לנוע קדימה ולבנות את הרוח מחדש. היינו צריכים לבצע שינוי ואני מקווה שזה ייצור רוח חדשה כדי לנוע בכיוון הנכון.  הקבוצה לא נראית טוב והיתה חייבת לעבור זעזוע".

"אני מכיר את ראובן והוא מעולם לא היה מחוץ לתמונת העתיד של מכבי נתניה, כשהוא לא הסכים לתנאים במשא ומתן בתחילת העונה הוא היה הוגן ולעולם לא דיבר רעה ולא תקף את המועדון וזה היה אחד המפתחות ששמרו על גשר בינינו לבינו. והוא חוזר למקום שבו הוא מרגיש טוב ובבית. אני מאחל לו בהצלחה ושיצעיד את נתניה קדימה".

מנכ"ל הקבוצה קובי בלדב אמר היום: נפרדנו מצוות מאמנים שנתן מעצמו. הקבוצה לא הגיעה להצלחות הרצויות. ההחלטה התקבלה ביחד עם דניאל יאמר והחלטנו לעשות צעד עוד לפני המשחק מול כפר סבא. חשוב לציין שאלי גוטמן עשה את המיטב. הוא עבד קשה, אבל זה לא הספיק. הפנים שלנו קדימה". בלדב הגיב לטענות כאילו לגוטמן נודע על הפיטורים מהתקשורת: "זה לא נכון. אני הודעתי באופן אישי גוטמן ולצוות המקצועי. אין דרך קלה לאמר זאת".

בלדב התייחס לפרשת לירן שטראובר ואמר: "לירן חייב ליישר איתנו קו. לא יכול להיות שקפטן הקבוצה יבלה בפאב כמעט מידי לילה. הוא יהיה חייב להפסיק את זה".

לירן שטראובר סירב להגיב על הדברים.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק