הבחירות של כהן

לא ברור מה חשב לעצמו אלי כהן כשלקח על עצמו את אימון עירוני קריית שמונה. כן ברור שסופית הוכח שכהן לא יכול לאמן קבוצות שהוא לא בנה. את זה גם איזי שרצקי כבר יודע

יום ראשון 12 אפריל 2009
דורון ברגר

 השמועה אומרת כי אלי כהן הוא אחד שיושב טוב מבחינה כלכלית. עסקי המכוניות  עשו לו טוב וגם העובדה שהוא ידע איפה להשקיע, עזרה לו מאוד. הוא גר בקיסריה, לובש מותגים איטלקיים, יודע לבלות בחו"ל, בקיצור, כהן הגשים את החלום של מעט ישראלים - להיות עשיר ומפורסם.

אלא שהשמועה הזו רק מגבירה את חוסר הנוחות כשבוחנים את  הבחירות של כהן בשנים האחרונות. כמעט כל קבוצה שכהן לקח בתחילת העונה הצליחה, היא בטח לא נכשלה. אבל כל קבוצה שכהן לקח על עצמו במהלך העונה, פשוט קרסה. לא משנים אם קוראים לה בית"ר ירושלים, מכבי נתניה, בני יהודה, הפועל באר שבע או הפועל עירוני קריית שמונה.

עד כה, מרבית הקבוצות שכהן הצטרף אליהן במהלך העונה,  הצליחו לשרוד את תורת האימון שלו, בעיקר מפני שראשיהן התעוררו בזמן ושחררו אותו בטרם יקרה אסון. העונה זה עלול להיות מאוחר מידי.  עלול, אבל כנראה שרן בן שמעון יצליח לתקן את מה שכהן עשה.

כהן קיבל קבוצה עם שלושה נצחנות מתוך שמונה משחקים, קצב של משהו כמו מקום שישי בטבלה. הוא השיג ב-18 משחקיו ניצחון אחד בודד, על מכבי חיפה, ביום גשום במיוחד על מגרש בוצי וחסר טעם לשחק בו כדורגל.

הקריירה של אלי כהן קיבלה תפנית בדיוק לפני עשור, כשיוסי בניון סירב להתחלף במשחק גביע של מכבי חיפה מול הפועל חיפה. תדמית השריף נופצה אז לעיני כל. כהן שקל אז להתפטר, אבל העדיף לוותר על כבודו, עד שהתפוטר על ידי יעקב שחר. מאז הוא סבל מחוסר יציבות לרוב ובחירות שגויות בקבוצות.

ההחלטה שלו לאמן את קריית שמונה היא החלטה פאטתית. קריית שמונה זקוקה למישהו שהוא יותר חבר ממאמן. המרקם החברתי בקריה לא מאפשר לאחד כהן לאמן בה. כהן ידע את זה, איזי שרצקי חי בחלומות משלו והתוצאה היא עוד כישלון מחפיר של כהן שעלול להוביל את הקבוצה לירידה כשהמתחרים שלה הם דודו דהאן ובני סכנין.

אז מאיר טעה

איגוד השופטים, זה שמנוהל בלי יו"ר בפאניקה. לכן מאיר לוי זומן לשיחת הבהרה. לוי, כנראה ואישר שער שלא היה ולא נברא של סמואל יבואה לרשת אשדוד. יבואה לא כבש, הכדור שלו לא עבר את הקו, אין אחד שלא הבין זאת בהילוך החוזר השני או השלישי או הרביעי.

מה רוצים באיגוד ממאיר לוי? הרי ברור שהאשם העיקרי כאן היה הקוון. לוי הוא השופט הטוב בישראל בשנים האחרונות. הוא כמעט לא טועה ואוי לאיגוד אם מישהו יחשוב להשעות אותו. נכון, הטעות שהוא עשה קשה , לוי ראוי שיינזף, אבל אסור להשעות אותו. את הקוון אייל שרון, אפשר בהחלט לשלוח להשתלמות בליגת נערים ג' צפון.

ומי ששוב והוכיח כי הוא ראוי לתואר שופט העונה הוא אלי חכמון. ההתנהלות שלו בקרית שמונה, העבודה שלא חשש להרחיק שלושה מאנשי מכבי תל אביב, כולל המאמן, שבה ומוכיחה. חכמון הוא רק לא רק שופט אמיץ, הוא גם חכם.

הכל יוכרע בין הגדולות.

לא יעזור כלום. הליגה הזו תוכרע במשחקים בין הגדולות לבין עצמן. אם הפועל תל אביב, מכבי חיפה ובית"ר ירושלים בונות על אבדן נקודות מאסיבי, פשוט שינצחו אחת את השנייה.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק