אשר אלון מציג: הקאמבק

אשר אלון, הבעלים של מכבי נתניה לשעבר, עומד לחזור לליגת העל, הפעם כאחד הבעלים של הפועל רעננה. שלמה שרף לא מתלהב: "לאשר כבר יש סיכסוך עם שלמה שטרן, לא בטוח שהוא יישאר ברעננה"

יום ראשון 12 אפריל 2009
שלמה חסיד
 עלייתה הכמעט וודאית של הפועל רעננה לליגת העל, מחזירה לעניינים את אשר אלון, האיש ששלט במכבי נתניה לפני עידן דניאל יאמר וכעת שותף של שלמה שטרן בבעלות על הפועל רעננה, שעושה דרכה לליגת העל.

כבר אתמול במכתש, בניצחון הקבוצה על הפועל ר"ג, אפשר היה לראות את אשר אלון במרפסת של ירון קוריס, יושב על הראש של הקוון ומחלק לו הוראות כמו בימים הטובים. 

אז מי אתה אשר אלון? נעים (או לא נעים) להיזכר.

משה פרימו, עיתונאי המכסה את נתניה העיד על אלון: "לאשר אלון היו תמיד שאיפות גדולות. כשהגיע לנתניה הייתי הראשון שריאיין אותו, הוא אמר שתוך חמש שנים הקבוצה תיקח אליפות, אחרת זה יהיה כישלון אישי שלו.  אחרי זה התברר לו שכספית הוא לא בליגה של הגדולים ושלדיבורים אין כיסוי. היו לו צדדים חיוביים ושליליים והוא זכור כבעלים שהתכסח עם גילי לנדאו ואורי מלמיליאן. סך הכול יש לו צדדים חיוביים לעומת צדדים שליליים.

מה שלילי אצלו?

"אשר אלון הוא לא איש של כדורגל, הוא איש של נדל"ן וחשב שיוכל ליישם את הפילוסופייה שלו בכדורגל וכשהסבירו לא שזה לא הולך ושהוא עושה טעויות, הוא התעקש".

זה נכון שהוא היה מתייעץ איתך על הרכבים?

הוא היה מתייעץ איתי אבל לא על הרכבים, מאמנים אחרים התייעצו איתי על הרכבים".

גילי לנדאו, שהסתכסך בזמנו עם אלון, סיפר: "אני לא רוצה לדבר על אשר אלון, לא מתעסק בעבר, אני רק יכול להגיד שיום שישי האחרון הוא טילפן והתייעץ איתי. סך הכול זה בנאדם שרוצה להצליח, הוא צבר ניסיון וכולם צריכים ללמוד מהעבר".

אורי מלמיליאן, שגם הוא עבד תחת אלון במכבי נתניה והספיק להסתכסך עימו אמר: "סך הכול היתה לנו תקופה חיובית בנתניה, אשר הוא בנאדם שחושב גבוה, הבסיס שלו חיובי ואני חושב שזה יהיה מעניין לראות אותו חוזר לעניינים בליגת העל"

אבל היה לכם עימות כאשר הוא שיחרר את איציק זוהר בניגוד לדעתך

"כן אשר הבין שאם הוא לא ימכור את איציק זוהר, הוא יפסיד כסף. אותי זה לא עניין כי איציק זוהר היה עמוד התווך של הקבוצה, ברגע שהוא שיחרר אותו בניגוד לדעתי התפטרתי. אבל אני לא נוטר טינה, סך הכול הוא בחור חיובי, לא צריך להיות גאון גדול כדי להצליח בכדורגל שלנו, אשר אלון יכול לעשות דברים יפים עם רעננה".

שלמה שרף, פרשן הכדורגל המתגורר במושב של אשר אלון, בגן חיים דווקא לא מתלהב מהשכן שלו: "אין מה לדבר יותר מידי, כולם מכירים את הסיפורים, אני רק יכול להגיד שלאשר אלון כבר יש סיכסוך עם שלמה שטרן, שמצטער שהכניס אותו לנתניה. זה נכון שרעננה בדרך לליגת העל אבל לא בטוח שגם אשר אלון בדרך לליגת העל, כי לשטרן יש זכות להוציא אותו החוצה אם הוא לא יעמוד בהתחייבויות שלו"

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק