אף אחד לא מופתע

אדריאנו הכוכב הגדול, של אינטר, החליט לקחת פסק זמן מכדורגל ולבלות קצת בחופי ברזיל. אנשי הכדורגל בישראל לא מפותעים ומנסים להסביר

יום שני 13 אפריל 2009
שלמה חסיד

החלטתו של אדריאנו, מהחלוצים הטובים בעולם, שנמאס לו מהכדורגל והוא חוזר לברזיל, הסעירה את עולם הכדורגל, אך דווקא בארצנו מסתבר שלא ממש מופתעים, במחוזות בהם חזרה הבייתה אחרי הרפתקה בחו"ל - אינה נדירה.

אדריאנו שמעדיף את חופי הים בברזיל על פני האימונים הקשים באינטר כנראה יפרוש מכדורגל וקשה לראות אותו חוזר לשחק בקרוב.

אבי כהן, כוכב הנבחרת ושחקן ליברפול לשעבר מנסה להסביר את החלטתו של החלוץ: "מה שקרה עם אדריאנו אינו מפתיע אותי. שיחקתי בליברפול עם כוכבים גדולים וגם אז הלחץ היה בלתי נסבל, אבל היום זה יותר לחוץ בגלל סכומי הכסף והתקשורת הלוחצת. לא כל אחד יכול לעמוד בזה, אדריאנו עשה את המכה שלו, הוא מסודר והוא רוצה להינות, זה אנושי ואפשר להבין אותו".


שחקן העבר של הפועל תל אביב ונבחרת ישראל, משה סיני, החליט גם הוא לפרוש בגיל יחסית מוקדם (32). הוא מבין את אדריאנו. סיני: : " יש בעיה עם שחקנים מדרום אמריקה, במיוחד מברזיל. בשבילם כדרוגל זה הנאה ולאו דווקא מקצוע. כשהם באים לאירופה ורואים כיצד מתיחסים למשחק. שחקן חושב לעצמו בשביל מה הוא צריך את זה, למה כל משחק זה מלחמת עולם וכנראה שלאדריאנו זה פשוט לא מתאים. זה לא מפתיע עם מסתכלים על שחקנים דרום אמריקאים מהעבר, את מראדונה זה הרס.

 בישראל גם יש הרבה שחקנים שנראה שדי איבדו עניין והעדיפו בליינות. אחד מהם ראובן עובד.. סוכנו של ראובן עובד, רוברטו בן שושן: "יש שחקנים שהכשרון שלהם הוא עצום, אבל בשום אופן לא עולה על יצר ההרס העצמי שלהם, אני מקווה ומאמין שאדריאנו יחזור לעצמו בברזיל, כי הוא סמל של כדורגל יפה ומהנה, לאירופה הוא לא יחזור אבל עדיין נראה אותו מבליח.

שחקנים בישראל לא הופתעו מהמהלך. כך למשל, ברק יצחקי, שאומר: "מה שקרה עם אדריאנו שונה לחלוטין ממה שקרה לי בקיץ. בית"ר זה מועדון מכובד לא פחות מאילו בבלגיה, אני עוד אחזור לאירופה, אי אפשר להשוות בין המקרים כי אדריאנו הוא שחקן מהטובים באירופה ורב הניסתר על הגלוי והתקשורת לא יודעת הכל ועושה ספקולציות. לדעתי קרה פה משהו חריג, אחרת הוא לא היה חוזר לברזיל".

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק