האוהדים מבולבלים

חלק מאוהדי מכבי ת"א רוצים להפסיד לחיפה ביום ראשון כדי למנוע מהפועל אליפות, חלק מאוהדי הפועל לא חלמו שיגיע היום בו ירצו שמכבי תנצח. הבלגאן בעיר חוגג לקראת המשחק בבלומפילד ביום ראשון

יום שלישי 14 אפריל 2009
שלמה חסיד
העיר תל אביב רועשת וגועשת לקראת המשחק בין מכבי ת"א למכבי חיפה ביום ראשון, כאשר ניצחון של מכבי יכול להקפיץ למקום הראשון את הפועל ת"א יריבתם השנואה ולקרב אותה לאליפות. 

בפורומים של אוהדי שתי הקבוצות יש דיונים ארוכים בשאלה את מי לעודד ביום ראשון, כאשר חלק מאוהדי מכבי ת"א מצדדים בהפסד לחיפה בשביל להרוס להפועל וחלק מאוהדי הפועל ת"א רוצים בניצחון מכבי בשביל לקחת אליפות.

אנחנו שאלנו אוהדים בולטים בעד מי הם במשחק. אורי משיח, מאוהדי מכבי הידועים, אמר: "חד משמעית אני רוצה לנצח את חיפה ושבוע אחרי זה לנצח את הפועל בדרבי. זה שהקבוצה שלנו חולה בשנים האחרונות לא אומר שאנחנו האוהדים גם צריכים להיות חולים ולרצות להפסיד. יש אלוהים שרואה הכל וצריך להיות בני אדם וספורטאים. מהות הספורט ומהות המכביזם זה לרצות לנצח בכל משחק ומי ששאומר שהוא רוצה להפסיד בשביל שהפועל לא תהיה אלופה הוא לא אוהד מכבי. אנחנו רוצים לנצח עד סוף העונה".

שי מזרחי, אוהד מוכר נוסף של הצהובים, אמר: "יש לנו חשבון פתוח גם עם מכבי חיפה. להפסיד לה בבלומפילד זו תהיה השפלה לא נורמלית. אנחנו נעשה את הכל כדי שזה לא יקרה. בכלל לא אכפת לי מהפועל ת"א, אני סומך עליהם שהם לא יקחו אליפות גם אם ננצח את חיפה, המשחק נגד חיפה חשוב מאוד, כולנו רוצים לנצח בו. הכבוד של מכבי ת"א מעל לכל דבר ומעל כל מיני שיקולים קטנים ומוזרים".

אסף ג'אנו, אוהד מכבי מחולון: "אני בא למשחק הזה בשביל לעודד את מכבי חיפה. בשנים האחרונות מכבי ת"א לא רצה לאף מקום בכדורגל ובכדורסל ורק חסר לנו עכשיו גם שהפועל תקח אליפות. אני לא מתכונן להפסיד את המשחק הזה, זה משחק חשוב מאוד, משחק שאנחנו חייבים להפסיד בו. אני רוצה לראות את שאר אוהדי מכבי ומה הם יגידו כשהפועל תהיה אלופה ושאנחנו עזרנו להם לזכות בזה, זה לא יקום ולא יהיה".

גל סוקולבסקי, מאוהדי הפועל הידועים, אמר: "אני בעד מכבי ת"א במשחק הזה. קודם כל אני רוצה לקחת אליפות, דבר שלא עשינו מאז הדאבל בשנת 2000. יש לנו סיכוי לא רע לעשות את זה וחיפה לא כאלה גדולים. מכבי ת"א בפורמה והיא יכולה לנצח. חוץ מזה למכבי זה לא משנה, הם כבר לא יקחו אליפות ולכן אני בעדם במשחק הזה. לא האמנתי שיגיע היום שאני אהיה בעד מכבי אבל גם זה קורה בחיים".

עמי נבון, אוהד הפועל, חושב אחרת: "הכל שטויות, אין לנו קבוצה לאליפות. במזל אנחנו בצמרת. אי  אפשר לשקר כל הזמן. מכבי חיפה בכל מקרה תהיה אלופה, לא צריך לחיות באשליות. צריך לאחל לחיפה לקרוע לחתיכות את מכבי ת"א ולהעניק לנו כמה רגעים של אושר בחיים".

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק