כדורגל ענק - לא, מהנה - כן

המשחק בין צ'לסי וליברפול סיפק 90 דקות של הנאת ענק, אך קשה לומר שראינו מהלכי כדורגל מדהימים. המשחק במינכן? הוא הוכרע כבר בשבוע שעבר. דורון ברגר מסכם ערב ראשון של הכרעות ברבע הגמר האלופות

יום רביעי 15 אפריל 2009
דורון ברגר

1. רפא בניטז אמר שזה היה משחק גדול, אז הוא אמר. האמת, וכל חובב כדורגל יודע את זה, לא היה כדורגל גדול בסטמפורד ברידג'. היה משחק שהתנהל כפי שצפוי היה להתנהל, רק בלי הרבה החמצות ועם הרבה כדורגל התקפי.

ליברפול הסתערה כבר מן הפתיחה ושני השערים שלה, כשהראשון באדיבות השוער הצ'כי, תרמו למבול השערים. נדמה היה שאם היינו ממשיכים עוד 90 דקות משחק הזה היה מסתיים בתיקו 8:8. זה היה ערב מהנה במיוחד, אבל מהלכי כדורגל מבריקים או שערים בלתי נשכחים לא ראינו בערב החג השני.

2. בשנים האחרונות נפגשו ליברפול וצ'לסי בדרך קבע בשלבים המכריעים של ליגת האלופות. פעמיים הדיחה ליברפול את צ'לסי ופעמיים עשו זאת הכחולים לאדומים. דהיינו, אם הגרלה אחרת, הן היו עשויות להיפגש באופן די קבוע בגמר. זה הופך את שתיהן לקבוצות ליגת האלופות טיפוסיות. מצד שני, זה גורם למנצ'סטר יונייטד לזכות בעוד אליפות.

3. מי שזפזפ לערוץ הספורט לא הצליח ליהנות יתר על המידה. ברצלונה באה לעשות מה שהייתה צריכה לעשות, וזה לא לספוג. גם אחרי השער של פרנק ריברי (השחקן היחיד בבאיירן ששוה חצי גמר), התעקשו האורחים שלא להתרגש והשיוויון הגיע וגמר את הסיפור. שחקני ברצלונה וכנראה גם אלה של באיירן העדיפו לשמור כוחות לסוף השבוע הקרוב. המשחק הזה הוכרע מראש והוכרע באופן בולט. עם כל הכבוד לצ'לסי, אני לא רואה תסריט לפיו בארסה לא תהיה בגמר.

4. מה שבטוח, שני משחקי רבע הגמר בין צ'לסי לליברפול ובין באיירן לבארסה, היו הניצחון הבולט של הכדורגל ההתקפי. ברצלונה העפילה לשלב הבא כי כבשה רביעייה בנואו קאמפ. צ'לסי העפילה לשלב הבא כי כבשה שביעייה בשני המשחקים מול ליברפול. וליברפול? היא כמעט העפילה לשלב הבא כי  לא התביישה לתקוף ללא רחם במשחק חוץ לא קל. מעניין שרק דרור קשטן ואברהם גרנט פיתחו לעצמם שיטה לסיים כל משחק גדול בתיקו, ולקוות לנס.

5. אחד הפרמטרים לרכישת זכויות שידור של ליגת האלופות הוא היכולת להפיק שידור ברמה גבוהה. זו אחת הסיבות שערוץ הספורט מחזיק בזכויות האלה. בישראל קיים כמעט קונצנזוס על רמת ההפקה הגבוהה של אולפן ליגת האלופות ובכל זאת, פשוט כבר נמאס מהטעויות של יורם ארבל. לאחר שצ'לסי השוותה ל-2:2 טען ארבל ש"עכשיו ליברפול צריכה להבקיע שלישייה". דווקא בשלב כזה, לארבל אסור לטעות. זה בדיוק הרגע בו ארבל עשוי להטעות חלק ניכר מצופיו. נכון, אלי אוחנה תיקו אותו מיד (לליברפול הספיק באותו שלב, כמובן צמד), אבל ארבל עוד המשיך להתעקש. זו לא הפעם הראשונה שזה קורה לארבל ושאף אחד לא יספר לי שטעויות כאלה קורות להרבה כתבים ושדרים. מהשדר המוביל בישראל מצפים שלפחות ילמד את התקנון. ארבל, כאילו מתעקש להטעות. חבל, סתם מביש ומעצבן.


צילומים: Gettyimages

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק