האתגר הצהוב

ליגת העל קרבה לסיומה ונראה שההכרעה היא בידי מכבי תל אביב שתרצה לנצח גם את מכבי חיפה וגם את הפועל תל אביב

יום רביעי 15 אפריל 2009
קובי סגל
  עונת 2008.9  על סף סיום  והכדורגל הישראלי מחכה לאלופה הבאה. כל אוהד כדורגל  משווע לקבוצה שתפרוץ קדימה ותנער את יריבותיה. אבל   איפה האלופות שנתנו הצגות  ופירקו קבוצות? הן היו וכרגע לא ישובו.

אחרי נפילת מכבי נתניה ממרוץ האליפות נותרו  שתיים בישורת האחרונה. מכבי חיפה והפועל  תל אביב.

מאחר ואף קבוצה אינה מציגה כדורגל גדול ומלהיב יש לנו סיכוי טוב לראות את ההכרעה במחזור האחרון. עברו חלפו ימי הזוהר שבהן האלופה פירקה את יריבותיה עם תצוגות רבות שערים וכדורגל סוחף. שער לפה ולשם יקבע את גורל האליפות.

נכון עשתה  התאחדות הכדורגל שסידרה עימות ישיר בין המובילות הגדולות בארבעת מחזורי הסיום.  מאידך, הכח ר"ג נהנתה מכך שתארח את כל קבוצות התחתית בביתה וזהו יתרון אדיר לקבוצה שכבר הייתה עם רגל וחצי בליגה השנייה, ראו מקרה בני יהודה ששרדה בעונה החולפת עם סדר משחקים  דומה.

יש לנו ליגה אולי ירודה אבל מעניינת והיא תהיה מעניינת עד הדקה ה90 , שתחרוץ גורלות. כנראה שנחכה עד השבוע האחרון של העונה כדי לדעת מי האלופה, מי היורדת, מי תשחק במבחנים וכמובן מי תייצג את ישראל בגביע אופ"א.

 מכבי חיפה היא קבוצה בינונית שאלישע לוי  שידרג במעט אחרי עונה חלשה. היא  חסרת מחץ ונראית פגיעה בהגנה.  עושה רושם שהיא  עלולה לאבד נקודות במשחקיה הנותרים, אבל יתרונה בטבלה מאפשר לה לארח  את בית"ר בביתה במחזור האחרון   משחק שיכול להיות על כל הקופה, כאשר הפועל יכולה ליהנות  ממשחק נוח מול מכבי נתניה שסיימה את עונתה  בפסח.

למעשה, המוקש הגדול של שתי המובילות הוא מבחן מכבי נימני ת"א   שיפגישו אותן בבלומפילד עם הקבוצה הרעבה שמשחקת  על כבודה. מכבי, אחרי עונה ספוגת זעזועים ועלבונות   תשחק משוחרר ופתוח על מנת להשיב את כבודה הרמוס ולתת קמצוץ של נחת לקהל הצהוב .

 ומה יותר  מענג יהיה להם לקלקל לאדומים את חלום האליפות  ו/או  לנצח את היריב הירוק ששנוא עליהם לא פחות מהפועל תל אביב. ליגת העל רחוקה מהכרעה ולמכבי תל אביב תהיה השפעה לא קטנה על כולן.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק