לידיעת מכבי תא: קיד פנוי

ג'ייסון קיד ואלן אייברסון מסיימים חוזה. בשבועות האחרונים אנו עדים להצפת שוק המועמדים הפוטנציאלים לחתום במכבי. הסוכנים עובדים שעות נוספות, התקשורת נותנת במה ורק אנחנו אומרים - אם כבר, אז כבר

יום רביעי 15 אפריל 2009
ליאור מיוחס
מכבי ת"א החליפה העונה יותר מדי שחקנים מכדי לזכור, החליפה גם מאמן ושינתה את עורה לא פעם מקבוצה גרועה מאוד, לקבוצה גרועה פחות. היכולת על המגרש היא כידוע נגזרת של ניהול המועדון ולראייה מגיע שלב המו"מ והאופסיזן, שמביא איתו את הג'ונגל האמיתי.

 אחרי שהעונה הפכה לטרמינל של הכדורסל האירופי, במכבי ת"א לא רוצים לבחול באמצעים ורוצים להתחיל מוקדם ככל האפשר את ההכנות לעונה הבאה. סביר להניח שהעונה גם יפתחו במסע משחקי אימון, שלא כמו בתחילת העונה הנוכחית.

בשבועות האחרונים מוצפים אמצעי התקשורת בלא מעט פירסומים שונים ומשונים, מפרי עטם של עיתונאים רבים (בשמם של סוכנים רבים), אשר מקשרים מספר רב של שחקנים כמועמדים לשחקן אצל הצהובים מנוקיה בעונה הבאה.


במקום לבקר את היד הקלה על המקלדת וחוסר הסינון של התקשורת, המעניקה במה לאמצעי השיווק של הסוכנים השונים, החלטנו להצטרף לחגיגה, אך האינטרס היחיד שעומד מאחורי השמות הבאים, הוא הצורך במעט פרופורציה והגינות בפירסומים השונים. אבל מי יודע, אולי תקרה תקלה ומכבי תחתים שחקן בקנה מידה גדול... וגם תיתן לו להצליח.

בכל מקרה, ההמלצה למכבי היא ליישר קו עם סוכנים לגבי פרסומים מוקדים ולתקשורת - להפעיל קצת את הגלגל במקום להסתפק בפירסום SMS מסוכן.

שוק ההעברות הקרוב ב-NBA עומד בצל זה של השנה הבאה, אז יסיימו קובי בראיינט, לברון ג'יימס, פול פירס, מאנו ג'ינובילי, ג'ו ג'ונסון, סטיב נאש, דירק נוביצקי, יאו מינג, ריי אלן ועוד, את חוזיהם המנופחים ויפתחו את האמא של כל האופסיזנים.

בקיץ הקרוב נראה "רק" שחקנים כמו ג'ייסון קיד, אלן אייברסון (בתמונה), קרלוס בוזר, שון מריון, ראשיד וולאס, למאר אודום, רון ארטסט ומייק ביבי, מסיימים חוזה, ואולי אחד או שניים מהם ימצאו עצמם נודדים ליבשת אירופה, כדי למצוא כמה ג'ובות בקבוצות עטירות ממון.

גם אנתוני פארקר מסיים חוזה, ואם הבעלים ישימו בפתיחת עונה את הסכום שביזבזו במהלך העונה הנוכחית, אין ספק שנראה גם תוצאות. שמענו על בראון מהלייקרס, אנדרו וישנייבסקי, וליצ'קוביץ' ועוד כל מיני מרחבי אירופה.

ההמלצה: נצלו את הקשרים של רענן כץ כדי להביא שם גדול (אולי מעט גדול מקרלוס ארויו), אבל דבר אחד בטוח - גם אם אייברסון וקובי יגיעו למכבי, אם לא יתנו לשחקנים את המושכות - אין לצהובים שום סיכוי.

במכבי צריכים למצוא בשקט את השחקנים שידעו להנהיג על המגרש, שלא יצטרכו בייביסיטר בשעות הלילה ושידעו מה לעשות על המגרש, בשיקול דעת, גם אם לא אמרו להם מה לעשות וגם אם אמרו להם לעשות וזה לא כל כך מתאים.

בכדורסל כולם יודעים: גם קבוצות עם תקציב דל, 0 אוהדים, חדרי הלבשה מעופשים, לא מאוזנות ולא מאומנות, מנצחות משחקים ומשיגות יעדים - אם יש להם את שחקנים (אחד או שניים זה מספיק), שנושאים על גבם ניסיון, בעלי הבנת משחק וקור רוח, אבל הכי חשוב - שיודעים שיש מישהו שנותן להם גב מחוץ לקווים.


תמונות: גטי-אימג'.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק