אימון גברים? תלוי רק בו

הוא כיכב עם אשתו בבני יהודה, קידם את מכבי רמת חן לצמרת כדורסל הנשים, שיקם את רמלה והעפיל עם נבחרת הנשים לאליפות אירופה כנגד כל הסיכויים. אלי רבי עומד להפוך לסיוט של אורנה אוסטפלד

יום חמישי 16 אפריל 2009
שלמה חסיד

 אלי רבי, מאמנה של אליצור רמלה, הוא השם החם בכדורסל הנשים כיום. למרות הנסיבות הקשות שבהן הוא עובד,  הצליח רבי בדרך לא דרך להוביל את קבוצתו עד לגמר הפלייאוף, ואף לרשום נצחון הירואי ביום שני, אחרי שפיגר כבר ב-16 הפרש.

עכשיו רבי כבר מועמד לזכות באליפות על חשבון אורנה אוסטפלד ואלקרטה רמת השרון,  ואם יעשה את זה, ישלים שנה גדולה של זכייה בשתי אליפויות ובינהן העפלה לאליפות אירופה עם נבחרת הנשים.
 
רבי, בן 41,  החל את קריירת האימון בבני יהודה שם אימן את זוגתו, אריאנה. הוא אימן בשכונה במשך 9 שנים ועימו העפילה בני יהודה לגמר הפלייאוף בשנת 2001, אז החליט רבי שמספיק לו ועבר מעט מזרחה לכיוון כפר המכביה.

רבי עבר לאמן את קבוצת מכבי רמת חן, אותה אימן במשך 5 עונות וגם עימה העפיל לגמר הפלייאוף. בשנת 2005, החליט ראש עירית רמלה, יואל לביא כי זה האיש שיוביל את רמלה להצלחות, לאחר שזו ירדה ללאומית ב' עקב בעיות תקציב.

רבי שיקם את הקבוצה, חזר אל ליגת העל וזכה עם הקבוצה עונה מאוחר יותר באליפות.  יואל לביא, שהינו הרוח החיה בקבוצת אליצור רמלה, אומר: "אלי מוכיח את עצמו כמאמן הכי טוב בתחום הנשים. יש לו את היכולת לחבר קבוצות בפרקי זמן קצרים יחסית, כי פה ברמלה החלפנו לו הרכב כל שבועיים והוא הביא את הקבוצה למקום שלא היו ציפיות שנגיע אליו.  ועד עכשיו אני לא באמת בטוח שהגענו עד לגמר הפלייאוף. עמדת המאמן זו העמדה היחידה שיש לנו בה יתרון על רמת השרון".

רבי שימש בעבר מאמן נבחרת תיכון בליך, ומאמן נבחרת הנערות של ישראל ונבחרת העתודה של הנשים. ההצלחות לא נעלמו מראשי איגוד הכדורסל ולפני ארבע שנים הוא מונה למאמן נבחרת הנשים, עד שהגיעה ההצלחה הגדולה בקיץ האחרון.

שדרנית הכדורסל מורן ברק, שהפכה לבת סמכא בענייני כדורסל נשים, אמרה: "רבי הוא אחד ממאמני הכדורסל הטובים בארץ. מה שהוא מצליח להביא למגרש זה גם כדורסל וגם הבנה אנושית פסיכולוגית, ולכן הוא מצליח לייצר שלמים הגדולים יותר מסך החלקים שלהם. יצא לי לעבור השתלמות אצלו, וזה תהליך שעבר עליו בשנים האחרונות. הוא מבין שכדורסל לא מתחיל ונגמר באיזה תרגיל אתה עושה, אלא להתמודד מול הנהלות, מול השחקניות וכו'".

יש לו דימוי מעולה בתקשורת

 "אין פה לובי תקשורתי, הוא נגיש וסימפטי, הוא לא יעשה חרם כזה או אחר, אבל הוא טיפוס צבעוני ומעניין, כל משפט שלו כותרת, וזה נחמד שיש כאלה אנשים. הוא מדבר מכל הלב, לא מתחמק, אבל לא מנסה להיות מתוחכם"

  אורנית שורץ, שחקנית הכדורסל המפורסמת, ששיחקה אצל רבי בנבחרת אמרה:  "זה לא שעכשיו רבי זכה להכרה כי הכרה תמיד הייתה לו, מאז שהוא מונה למאמן נבחרת ולקח מספר אליפויות. בדיוק אתמול אמרתי לעוזרת המאמן שלו שהרבה זמן לא ראיתי את אלי כל כך משפיע, מעורב ומתוח, הוא בעל התרגשות חיובית. גם בסדרה מול רמת חן וגם מול רמת השרון ניכר עליו הרצון לנצח, הוא כמעט קופץ על הכדורים. חלק מהקבוצה והניצחונות זה מה שהוא עושה ואיך שהוא מכוון ולא רגוע על הקו".

מי לדעתך ינצח בסדרה?

"כבר אי אפשר לדעת מה יהיה. נראה שרמת השרון יותר טובה אבל כדורסל לא מנצחים רק בכישרון, לרמלה יש מרקם מיוחד שכרגע מאוד מצליח. הן פייטריות שלא נשברות ומאוד נהנות, ובגלל זה אי אפשר לדעת מי ינצח. במשחקים האלה מנצחים מי שמקיא יותר דם ולרמלה יש את זה יותר".
 

כאמור, רבי מגיע ממשפחה של כדורסל. אשתו הייתה שחקנית בבני יהודה והיא אף הייתה אחת המזכירות הבכירות בהתאחדות לכדורגל. גם שרון ששון, שחקן הפועל ירושלים הוא קרוב משפחתו של רבי. 

ששון מסכם: "כל מה שאני אגיד עליו זה לא יהיה מספיק, כבנאדם וכמאמן הוא עושה הכול בצורה הכי טובה, לא נתקלים בבנאדם כזה כל יום. הוא בנאדם מיוחד מאוד וכך גם כמאמן כדורסל. זכיתי בו גם כקרוב משפחה וגם כעוזר בכדורסל ובכל תחום בחיים".

בעתיד הוא יאמן גברים?

"תלוי בו, ואם הוא ינסה הוא יצליח בגדול. יש לו כל מיני מחשבות ואולי הוא גם חושב על זה".

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק