טביב לא יכול להיכנס להפועל

יו"ר הרשות לבקרה התקציבית, יאיר רבינוביץ' מדגיש: אלי טביב עדיין הבעלים של הפועל כפ"ס, הוא עדיין חלק ממנה והספירה של שנת הצינון אפילו לא התחילה. אין ערך לסיכומים שלו בנושא הפועל תל אביב

יום חמישי 16 אפריל 2009
אשר גולדברג

  "אלי טביב לא יכול להיכנס כשותף בהפועל ת"א בקיץ הקרוב". זהו הציטוט המדוייק של יו"ר הרשות לבקרה התקציבית, יאיר רבינוביץ', הבוקר ל-telesport.

על פי רבינוביץ', שיפנה את מקומו בתום העונה הנוכחית, כיו"ר הרשות, טביב צריך לעבור שנת צינון מתקופתו כבעלים של הפועל כפ"ס.

רבינוביץ' הסביר: "אלי טביב עדיין הבעלים של להפועל כפ"ס, הוא עדיין חלק ממנה והספירה של שנת הצינון אפילו לא התחילה. אין שום ערך לכל הסיכומים ולכל האמירות, אלי טביב לא יכול להיות הבעלים של הפועל ת"א בעונה הבאה, לצידו של מוני הראל".

טביב, שאמור להגיע בשבוע הבא לישראל לא שוחח בימים האחרונים עם הראל, למרות שנציגו, מנכ"ל הפועל כפ"ס בעונה הקודמת, גבי קצרה נמצא בתוך המערכת הניהולית הנוכחית, בעמדה שפינה אריה הרשקוביץ' שפוטר מהמועדון.

נושא נוסף שהבעלים של הפועל ת"א, מוני הראל ואלי טביב יצטרכו להשיב עליו לקראת פתיחת העונה הבאה, הוא סוגיית השחקנים סמואל יבואה, דגלאס דה סילבה ואביחי ידין.

בידי הרשות לבקרה התקציבית, נמצא מסמך שאושר לעונה הנוכחית, בו מושאלים השלושה תמורת סכום שישולם בעתיד, כשנכון לעכשיו לא שילמה הפועל ת"א מתקציבה עבור השלושה שהם שחקנים יקרים מאוד, אפילו שקל אחד.

יו"ר הרשות לבקרה התקציבית, יאיר רבינוביץ': "השנה לא היה לנו יסוד או בסיס לבדוק את הנושא כי האמירה שהכסף ישולם אמינה עלינו. אבל בפתיחת העונה הבאה יצטרכו גם הפועל ת"א וגם טביב, להוכיח כמה כסף הם קיבלו או שילמו ומתי הכסף יעבור. אחרת הפועל ת"א לא תוכל לפתוח את העונה. אי אפשר להפציץ סכומים בלי תאריך מסומן וברור".

בתחילת העונה ביקשה מכבי פ"ת לרכוש את הבלם דאגלאס דה סילבה בסכום של מיליון דולר, ונענתה בשלילה. קבוצות אחרות שהתעניינו בסמואל יבואה, נדחו על הסף.

שחקנים בסדר גודל של השלושה, עלות השאלתם לעונה אחת יחד היא מעל מיליון דולרים. קשר מכבי ת"א, גיז'רמו ישראלביץ' נמכר בסכום של חצי מיליון דולר והשווי של השלושה לא יכול להיות זוטר.

כאמור הנושא הזה ידוע לשני הצדדים והפיתרון אינו בנמצא בשלב זה. קשה גם להאמין שחילופי ראשי הרשות לבקרה התקציבית, ישנו את ההליך, כשלמוני הראל אין כרגע פיתרונות לכניסתו של טביב לצידו כשותף בבעלות.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק